Op weg naar dochters eindia leven van II 7 AANSLAG LONDEN De echtgenote van Masood werd aangehouden in Londen, de ande ren in Birmingham. De politie houdt inmiddels een klopjacht. Gisteravond waren er huiszoekin gen in Wales, Zuidoost-Londen en Brighton, maar daar werd niemand aangehouden. Om de slachtoffers te herdenken kwamen honderden mensen bij el kaar op Trafalgar Square. Er werden kaarsen gebrand voor de slachtof fers. De politie, Amber Rudd, de minister van Binnenlandse Zaken en burgemeester Sadiq Khan hiel den toespraken. Hun boodschap Vandaag zitten we weer samen zoals gewoonlijk. We zijn niet bang was hetzelfde: wij laten geen ver deeldheid zaaien, wij zijn samen- horig: terroristen zullen niet win nen. Bij de aanslag aan de voet van Big Ben vielen vijf doden, onder wie de dader, en veertig gewonden. Het vijfde slachtoffer, een 75-jarige man overleed gisteravond alsnog aan zijn verwondingen. In Londense ziekenhuizen liggen nog 28 gewon den. Zeven van hen verkeren in le vensgevaar. De aanslag werd gister middag door terreurorganisatie Is lamitische Staat opgeëist. Via het aan IS gelieerde persbureau Amaq werd gesteld dat 'een soldaat van de Islamitische Staat' de aanslag had uitgevoerd. De Engelse premier Theresa May zei gisteren in het parlement dat 'een terreurdaad probeerde de de mocratie het zwijgen op te leggen'. „Maar vandaag zitten we weer sa men zoals gewoonlijk. We zijn niet bang. We ontmoeten elkaar in het oudste van alle parlementen. Om dat we de democratie kennen en haar waarden zullen zegevieren." Frade was op weg om haar kinderen van school te halen, melden Britse media. Ze werkte op een school vlakbij Westminster Bridge, waar woens dag een man inreed op voetgangers en met een mes agenten aanviel. De aanslag kostte aan vijf mensen het leven, onder wie de dader. De ongewapende politieagent die binnen de poorten van het parlementsgebouw werd ge dood is echtgenoot en vader Keith Palmer (48). Hij werkte al vijftien jaar voor de Metropolitan Police. „Hij was iemand die zijn bureau verliet in de verwachting aan het einde van zijn dienst te rug te keren. En hij had het volste recht om te verwach ten dat dat zou gebeuren", al dus antiterreuragent Mark Rowley tegen Britse media. Sadiq Khan, de burgemeester van Londen, roemt zijn inzet. „Keith Palmer werd gedood terwijl hij dapper zijn plicht vervulde, namelijk het be schermen van onze stad en het hart van onze democra tie." Het derde slachtoffer is de Amerikaan Kurt Cochran (54). Zijn schoonzus Shantell Payne liet een emotioneel bericht achter op Facebook: 'Met pijn in mijn hart moet ik het droevige nieuws van het overlijden van onze mooie broer, vader, echtgenoot, zoon en vriend brengen.' En: 'We gaan hem ongelooflijk missen.' Cochrans vrouw Melissa raakte gewond en ligt met een gebroken been, een gebroken rib en een hoofdwond in het ziekenhuis. Ze is buiten levensgevaar. Het stel was op vakantie. Er zijn in totaal 29 mensen opgenomen in het ziekenhuis, zeven slachtoffers zijn er ernstig aan toe. De vrouw die bij de aanslag in de Theems terechtkwam is een 29-jarige Roemeense toe- riste die in Londen was om de verjaardag van haar vriend te vieren. Haar toestand is nog altijd kritiek. Onder de gewonden zijn veel buitenlan ders, onder wie drie Franse schoolkinderen. Er zijn geen Nederlandse slachtoffers. Keith Palmer werd gedood terwijl hij dapper zijn plicht vervulde Kurt Cochran vrijdag 24 maart 2017 GO ►Öp Trafalgar Square worden kaarsjes gebrand tijdens een wake voor de slachtof fers. FOTOEPA Drukte op treinstation Victoria in het centrum van Londen. Het leven in de stad ging gisteren, een dag na de aanslag, alweer gewoon zijn gangetje, fotoafp Vrouw van dader aangehouden De Engelse politie heeft giste ren acht mensen - drie vrouwen en vijf mannen - aangehouden die verdacht worden van het be ramen van een aanslag. Onder de verdachten is de vrouw van de dader van de aanslag van woensdag in Londen, de 52-ja- rige Khalid Masood. Bob van Huët Rotterdam/Londen —Theresa May, premier Aysha Frade (43), een Britse vrouw van Spaanse afkomst, is één van de slachtoffers die woensdag omkwamen bij de aanslag in Londen. De moeder van twee dochters (8 en 11 jaar oud) werkte als lerares in Londen. Simone van Zwienen Rotterdam/Londen —Sadiq Khan, burgemeester Aysha Frade Keith Palmer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7