Te laat na noodmelding Goesenaren klaagden in 2016 veel minder KOOPZONDAG I 26 MAART Ossenisse 2 BRAND EVACUATIE 46 HUISHOUDENS Bewoners van 46 huizen in de directe omgeving van KG Fruit moesten gisteravond ijlings hun huis verlaten. Burgemeester Anton Stapelkamp van Kapelle vond de overlast van giftige rook te ernstig. Commentaar In geen enkele Zeeuwse gemeente wist de politie vorig jaar in alle gevallen binnen een kwartier op de stoep te staan bij een spoed- melding. Waar agenten in Middelburg, Vlissingen en Goes nog het meest op tijd waren, kwamen ze op Noord-Beveland in bijna de helft van de gevallen te laat. Burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland stelt in deze krant dat er geen reden is tot paniek. Hij nuanceert de cijfers en geeft een inkijkje in het verhaal erachter. Behalve dat volgens hem de definitie van spoedmelding in de loop der tijd is aangescherpt, waarschuwt hij voor cijferblindheid. De regels schrijven bij spoed gevallen voor dat de politie binnen een kwartier ter plaatse moet zijn. Maar, waarschuwt Delhez, dat kan niet altijd vanwege de uit gestrektheid van het gebied en er moet worden geroeid met de rie men die er zijn. Erg is dat niet, stelt hij, want door op een slimme manier zaken te regelen, wordt bijvoorbeeld bij hartfalen toch de zorg verleend die nodig is. Het is goed om niet blind af te gaan op cijfers alleen en ook oog te hebben voor het verhaal erachter. Moord, doodslag en bedreiging is op Noord-Beveland - gelukkig - geen dagelijkse praktijk. De ene spoedmelding is de andere niet. Het lijkt dan ook niet nodig om in paniek te raken en te vragen om een blik extra agenten. Dat neemt niet weg dat de cijfers van de politie serieus moeten worden geno men. Hoewel het inderdaad al langer bekend is dat de aanrijtijden op het platteland zwaar onder druk staan, mag dat niet leiden tot gewenning; tot een houding van: dat is hier nu eenmaal zo. Mensen op het platteland hebben hetzelfde recht op bescherming als die in steden. Het is goed om niet alleen af te gaan op het halen van rijtij den. Maar elke noodoproep waarbij de politie te laat op komt dagen, is er een te veel. De ene spoedmelding is de andere niet, het is dan ook niet nodig te roepen om extra agenten VAN 13.00 TOT 17.00 UUR LM A 2Q]| ATAFfl KAMPEER GENTRUM MEGHjËj|sEN] Vul uw gegevens in op: www.mechielsen.eu/actie en ontvang 20% korting op een artikel naar keuze! ALMANAK De 54-jarige inwoner uit Hoede- kenskerke staat regelmatig op de zeedijk in zijn dorp. „En dan zie ik aan de andere kant van de Westerschelde Ossenisse liggen. En het rare is dat ik daar nog nooit ben geweest", vertelde hij op de werkvloer in Vlissingen. „Een bezoekje aan Ossenisse is eigenlijk het enige dat op mijn bucketlist staat." Zijn Terneu- zense collega gaf meteen aan dat hij graag wil helpen om die wens in vervulling te doen gaan. „Maar als dit nog maar het enige is op je bucketlist, kunnen we er mis schien beter nog een jaar of der tig mee wachten." Geen activiteiten op Koningsdag Borsele selectief met archeologie Curaviewoningen in de Kerklaan ZIERIKZEE Analoge fotografie bezig aan opmars Wat begon als een brandje waar honderden Kapellenaren op een zonnige lentemiddag eens op het gemak naar kwamen kijken, ein digde gisteravond in een enorme vuurzee met giftige rookwolken die zich over het hele dorp ver spreidden. Een ondernemer zag zijn hele bedrijf verloren gaan en buurtbewoners beleefden angstige momenten. Donderdagmiddag, half zes. Ruim honderd Kapellenaren zijn uitgelopen om de brand in de stapel voorraadkisten van KG Fruit aan de Oostambachtweg 1 eens op het ge mak te bekijken. Op dat moment brandt nog maar een klein deel van de ongeveer 20.000 voorraadkisten die op her terrein metershoog zijn opgestapeld. Terwijl brandweerlieden vanaf de grond en vanaf een hoogwerkers de vlammen proberen te bedwin gen, beginnen medewerkers van het bedrijf met heftrucks stapels kisten weg te rijden. Een een vrouw die op de fiets komt kijken, kan nog maar net wegduiken voor een val lende stapel kisten. Als snel blijkt het weghalen van de kisten niet meer te zijn dan een druppel op een gloeiende plaat. De in de haast opgetrommelde vracht auto's worden geladen met tiental len kisten, maar mede door de straffe wind staat het overgrote deel van de kisten dan al in lichterlaaie. Ook voor de brandweer op de grond wordt het gevaarlijk. Enkele van de tientallen meters hoge sta pels vallen met donderend geraas om. Rond half zeven worden omstan ders steeds meer op afstand gezet. De brandweer probeert de stukken brandend hout die met de wind worden meegevoerd te doven. De bewoners van de wijken Overtie- ringe en Jip en Janneke krijgen het advies hun ramen en deuren dicht te houden. Even later klinken sire nes. Na acht uur is de brand over het Alles is verloren. Vijf loodsen, twee sorteerlijnen. We hopen dat ze het huis nog kunnen redden hoogtepunt heen. De fruittelersfa milie De Jonge wordt langs alle kanten te hulp geschoten. De do minee is aanwezig, vrienden leggen een bemoedigende arm om de schouders en bieden droge kleding aan. Zoon Rik de Jonge staat er versla gen bij. „Alles is verloren. Vijf lood sen, twee sorteerlijnen. We hopen dat ze het huis nog kunnen red den." Domus de Jonge heeft dan al eerder emotioneel gereageerd. „Al les is naar de klote. Alles is gewoon weg." Zijn zestien man personeel blijft ongedeerd. De medewerkers worden opgevangen in het nabijge legen restaurant De Caisson. „Dit is een harde klap voor de fa milie", zegt burgemeester Anton Stapelkamp van Kapelle donder dagavond laat „Het bedrijf is com pleet in de as gelegd. Dit moet kei hard bij ze aankomen." Goes Dat blijkt uit het jaarverslag van de klachtencoördinator van de ge meente Goes. Er kwamen in 2016 heel wat minder klachten binnen dan een jaar ervoor, respectievelijk 67 tegenover 84. Zo werd er aan zienlijk minder gemopperd over de wachttijden in het gemeentehuis en de bejegening door ambtenaren. Van de klachten die nog wel wer den ingediend, gingen er begrijpe lijkerwijs relatief veel over het ge drag van parkeercontroleurs. Wie krijgt er tenslotte graag een par keerboete? In vrijwel alle gevallen was de betreffende ambtenaar bij navraag van mening wel degelijk correct te hebben gehandeld. Onkruid Er werd ook een paar keer geklaagd over het verbranden van onkruid. Zo werd de salieplant van een in woonster per ongeluk mee ver brand. Eén persoon maakte mel ding van onvriendelijk gedrag van een medewerkster van de infobalie in het stadskantoor. Zij zou niet be reid zijn geweest de werking van de koffieautomaat uit te leggen. vrijdag 24 maart 2017 n GOES, WINKELHART VAN ZEELAND J V—VLISSINGEN Kampeercentrum Mechielsen Gi,dcwcg35 NOORDWELLE Bouwmansweg 18 V V 4328 SN Noordwelle T: 0111 - 769 023 4383 NJ Vlissingen T: 0118 - 440100 KOM SNEL NAAR ONZE WINKEL VOOR AL ONZE TOPAANBIEDINGEN! Tip? redactie@pzc.nl SCHORE In Schore worden dit jaar geen activiteiten gehou den op Koningsdag. Dat heeft de Oranjevereni ging met pijn in het hart bekendgemaakt. Er is een tekort aan vrijwilli gers. „Ik ga zeker probe ren om voor volgend jaar wel voldoende mensen te vinden", stelt Jacolien Bindervoet. „We laten deze traditie niet verloren gaan." Mensen die inte resse hebben om te hel pen, kunnen zich melden. HEINKENSZAND Borsele stopt met arche ologisch onderzoek in gebieden waar de kans op vondsten klein is. Daarmee volgt het col lege van B en W het ad vies van het Bevelands archeologische samen werkingsverband. Tot nu toe leverde onderzoek nooit wat op. Voor vond sten die te maken heb ben met de Tweede We reldoorlog wordt gebruik gemaakt van het Bevrij dingsmuseum. HEINKENSZAND Dit najaar wordt een rijtje verouderde huurhuizen in de Kerklaan in Heinkens- zand vervangen door nieuwbouw. R&B Wonen plaatst in oktober zes zo genoemde curaviewonin gen, huizen die helemaal in de fabriek in Terneu- zen zijn gebouwd. Om de hoek, in de Westerstraat, zijn vorige week drie nieuwe huizen geplaatst. De toekomstige bewo ners hiervan krijgen eind deze maand de sleutel. Het digitale tijdperk krijgt Bob Noomen er niet onder. Tegen alle stromingen in houdt hij zijn fotowinkel al vier decennia in de lucht en verkoopt hij nog steeds fotorolletjes. Na de el pee lijkt ook de analoge fotografie bezig aan een comeback, constateert de 65-jarige fotograaf. Metershoge Joeri Wisse Annemarie Zevenbergen Kapelle Bot, bedreigend, respectloos en zelfs onmenselijk. Zo omschrijft een aantal klagers het gedrag van de Goese parkeerwachters. Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61