'Opletten dat ik niet de geiten uitlaat' 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man zijn eigen honk. De mancave in de achtertuin van Karst Benus (54) uit Son doet denken aan een vakantiehuisje in de natuur. Een bordje met de Zweedse tekst Lagom ar bast bij de en tree van de mancave trekt de aandacht. „Het betekent zoiets als: goed ge noeg is 't best", vertelt Karst Benus. „Mijn schoonvader had dezelfde tekst hangen bij zijn mancave, een blokhut in Zweden." Naast het houten tuinhuisje is een overkapping waaronder banken en een tafeltje van pallets staan. Binnen ruikt het naar hout en klinkt een knis perend haardvuurtje. Het is stil. Je hoort alleen het gezang van vogels die buiten in de bomen zitten. „Deze plek symboliseert de sfeer van mijn favoriete landen: Canada, Zwe den en Noorwegen", legt Benus uit. „Ik houd van het buitenleven en de natuur. Als ik hier zit, heb ik het ge voel dat ik op vakantie ben." Drankflessen Pluchen koppen van wilde dieren, waaronder die van een ijsbeer en een hert, dienen als decoratie. Het meu bilair bestaat uit houten banken waarop schapenvachten en kussens liggen. In alle hoeken staan zelfge maakte lampen, met lege drankfles sen van Jack Daniel's, Jupiler of Ras putin als voet. Naast een van de flessen Rasputin, een wodkamerk uit de Balkan, staan eierdopjes. „Toen ik met mijn vrien dengroep op vakantie was in de Ar dennen hadden ze geen gewone, kleine alcoholglaasjes. Dus dronken we uit eierdopjes. Vanaf nu drinken we alleen nog maar sterke drank uit eierdopjes. Daarom vond ik het lollig om die hier neer te zetten." Kapstokje Diezelfde vriendenclub hielp mee met het bouwen van de mancave. Aan een kapstokje hangen zelfs pan toffels van een vriend. „Die trekt hij meteen aan als hij hier is", luidt de Die wandelstok is een aandenken aan Ron, een vriend van mij die plotseling is overleden tekst en uitleg. Met zijn vrienden maakt Benus ook graag fietstochten. Herinneringen daaraan, zoals een bordje met de tekst 'Winterberg', prijken aan de muur. Benus blijkt een heuse avonturier. Hij pakt een vakantiefoto van de wand. „Dit was in Canada. Mijn vrouw en ik hadden een tentje mid den in de wildernis opgezet. Achteraf bleek dit een oversteekplek voor grizzlyberen." Walkietalkie Ook het eerste klimtouw van Karst Benus heeft een plekje in de mancave gekregen. Net als roeispanen en sur- vivaltools zoals een walkietalkie. In een hoek hangt een bergwandelstok. „Dat is een aandenken aan Ron, een vriend van mij die plotseling is over leden", zegt Benus ontroerd. „Ik weet zeker dat hij deze plek leuk had ge vonden." Dan: „We delen hier verhalen met elkaar, wat zorgt voor verbinding. Deze hut zit vol herinneringen." HARALD ANNEKE EN INEKE vrijdag 24 maart 2017 Hut vol herinneringen Nathalie Damen Zodra Karst in zijn man cave is, krijgt hij een vakan tiegevoel. FOTO KEES MARTENS Harald van Ballegooijen (48) uit Stiphout is de trotse eigenaar van geiten Anneke (8) en Ineke (1), die de kleuren van zijn rottweilers hebben. „In mijn jeugd hadden we een boerderijtje met die ren. Het liefst wilde ik dat later ook. Tegenwoordig heb ik een stukje grond aan huis waar twee gei ten, drie pauwen en een paar kippen rondlopen. Ik vond deze geiten leuk omdat ze dezelfde kleu ren hebben als mijn vier rottweilers." Keigoed „Het is grappig om ze bij elkaar te zien. Soms moet ik twee keer kijken om te voorkomen dat ik mijn geiten uitlaat in plaats van mijn honden. Je kunt ze gerust bij elkaar zet ten, dat gaat keigoed. Anneke en Ineke zijn echt leuke beesten. Heel tam ook. Ze klimmen overal op, springen rond en komen naar je toe om te spelen. Soms zijn het net honden." Lammeren „Ze zijn familie van elkaar: Anneke is de moeder van Ineke. Ik nam ze over van iemand die geiten fokt in deze kleurencombinatie, black and tan. Geiten in deze kleuren zie je niet vaak. Nu is het aan mij om dat door te zetten. Anneke en Ineke krijgen in mei dit jaar voor het eerst lammeren. Span nend. Het is allemaal nieuw voor mij, maar ik vind het reuze interes sant." —Nathalie Damen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52