3 Hulp voor kleine vaat Lamp uit de paardenstal Begonia zoekt een hangplek écht belangrijk is in je leven. Dat kan zijn op het gebied van spullen, maar ook relaties of eten. De dingen die niet belangrijk genoeg zijn delete je uit je leven, zodat je overhoudt wat er voor jou werkelijk toe doet. Met haar blog 'essentialiving' en als coach pro beert Gaby mensen te inspireren. Zo schrijft ze blogs over hoe je makkelijk afstand kunt nemen van je spullen. Het hóeft niet, zegt Gaby. „Als jij ido laat bent van boeken, ze steeds ge bruikt en doorleest, dan past het bij jou om ze te bewaren. Als je maar be wust de keuze maakt." Beteuterd kijk ik naar rechts, waar de indrukwekkende stapel dozen me ontmoedigend staat aan te staren. Hoe moet ik nou bepalen wat ik wil houden of niet? Gaby: „Ga bij jezelf na hoe je wilt dat je huis eruit ziet. Hoe leeg wil je het hebben?" Hm, ik houd ik wel van wat gezellige prulla ria, maar zit niet te wachten op een volgepropt huis. Bovendien is alles meenemen simpelweg geen optie omdat ik dan niet meer van mijn keuken naar mijn bank kan lopen. Dat blijkt een goede stok achter de deur te zijn. Gaby pakt één van mijn oude middelbare schoolagenda's er bij. Net voordat ze kwam heb ik 'm weer doorgebladerd en gegrinnikt Hoe vaak blader je nou door je oude schoolagenda? Eens in de vijf jaar? om de onzinverhalen die mijn vrien dinnen erin schreven tijdens de ge schiedenisles. „Maak de afweging: wil ik eens in de zoveel tijd door die agenda heen bladeren of vind ik het belangrijker om ruimte in mijn huis te hebben? Dat bladeren is superleuk natuurlijk, dat vind ik ook, maar dat is één keer in de vijfjaar. Heb je het ervoor over om het in al die tussen liggende dagen ruimte in te laten ne men in je huis?" Tja, dat is wel een relevante vraag. Als ik met die ogen naar die Tom&Jerry-mok kijk, mag die eigen lijk linea recta de vuilnisbak in. Zó leuk was het nou ook weer niet om die na vijfjaar weer eens tevoorschijn te halen. Ik begin langzaamaan de mindset van Gaby onder de knie te krijgen, maar stuit dan op mijn luie bruine IKEA-stoel die ik kocht toen ik ging studeren. Nu past de stoel niet in mijn huis, maar hij is nog he lemaal goed! Dan is weggooien toch zonde? Bovendien: misschien past ie in mijn volgende huis wél weer bij mijn interieur. Gaby: „Ga je die stoel daarvoor be waren? Voor die ene kleine kans dat je 'm misschien later gaat gebruiken? Mijn ervaring is dat je dan later toch weer wat nieuws wilt, wat dan past bij je smaak. Dus geef het weg of zet het op Marktplaats, want nu neemt het maar ruimte in." Vuilniszakken Als Gaby weg is, gaan mijn moeder en ik er eens voor zitten. Met de es sential mindset en de beschikbare ruimte in mijn huis in het achter hoofd, gaan we met frisse moed door alle spullen. Al die zelf gekopieerde cd'tjes met Hitzone 17: weg ermee. Die enge clown? In de vuilniszak. Die foto van jeugdheld Edwin van der Sar? Weg. En zelfs de tandenborstel surprise moet het ontgelden. De ge dachte 'wil ik dit echt al die jaren be waren voor die éne dag dat ik er mis schien een leuke herinnering aan heb?' helpt meteen. Twee vuilniszak ken voor de stort en twee voor de rommelmarkt zijn het resultaat. Maar de agenda's vind ik toch nog té leuk. Al staan ze 364 dagen per jaar de plank bezet te houden, die ene dag per jaar is het waard. Die gaan dus mee in de auto naar Utrecht. vrijdag 24 maart 2017 GO 44 Opruimcoach Gaby Suhr Doos na doos wordt onderworpen aan een grondige inspectie. Wat zijn de mokken, cd'tjes én de foto van Edwin van der Sar Jette nou echt waard? FOTO'S SHODY CAREMAN Al heb je een vaatwasser, soms wil je even snel iets met de hand afwassen. Daarvoor bedacht het Finse Magisso een handig hulpje: de Soap Dropiet (15,95 euro). Je vult hem met water en afwasmiddel en zet hem in de buurt van je spoelbak. Zodra je vaat hebt, hoef je al leen maar met een afwassponsje of borstel licht op de houder te drukken. Bij Ruig Geroest krijgt afval een tweede leven. Voor elk meubelstuk en iedere lamp die eigenaar Sebastiaan van Duiken maakt, gebruikt hij afge dankte materialen die hij op zijn pad tegen komt. Zo weet je zeker dat elk stuk uniek is. Dit kan bijvoorbeeld een stuk oud hout zijn, maar ook een gebruiksvoorwerk als een koperen boiler of een gasfles. Zo maakte hij van een drinkbak die in een paardenstal is ge bruikt, een sfeervolle wandlamp (te koop voor 125 euro). ruigengeroest.nl De hangbegonia mag de minst bekende zijn uit de 'familie Begonia', ouder wets is hij zeker niet. De komende maanden zullen we hem volop tegenko men. De hangbegonia is er in allerlei soorten en kleu ren die de hele zomer doorbloeien. Als je hem in een hangbak zet, zorgt hij voor een waterval aan bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46