'Stimuleer verhuizen in sociale sector' II Groen Rijk 1^2+1 7 Meningsverschillen alom over zorgloket Gemeente wil af van gebouwen V BAKKEN VOORDEEL De Walcherse politiek is verdeeld over de toekomst van Porthos. Een gezamenlijke oplossing voor het zorgloket lijkt daardoor ver weg. We zijn voor een voldongen feit geplaatst J Vgratis MIDDELBURG De Middelburgse PvdA-fractie vindt dat huurders van een woningbouwvereniging de kans moeten krijgen te verhuizen zonder dat ze geconfronteerd wor den met een forse stijging van de huur. Het gaat, aldus raadslid Mehmet Kavsitli, om mensen die nu al lang in een grotere woning zitten. Daardoor is hun huur relatief laag. Maar als ze verhuizen naar een appartement, omdat hun kinderen de deur uit zijn, krijgen ze te maken met een fors hogere huur. Op die manier worden ze volgens de PvdA'er niet gestimuleerd te ver huizen waardoor zo'n grotere wo ning niet beschikbaar komt voor anderen. Kavsitli vraagt aan het dagelijks bestuur van de gemeente of de Middelburgse woningbouwvereni gingen een beleid hebben die dit soort verhuizingen stimuleert. Hij meldt verder dat zijn fractie zich zorgen maakt over de stijgende ar moede onder huurders. Hij wil we ten hoeveel sociale huurwoningen nog betaalbaar zijn voor mensen met een minimuminkomen. In tien jaar tijd wil de gemeente Middelburg af van de gebouwen die nu nog worden verhuurd aan ver enigingen en organisaties. We gaan het vastgoed stapsgewijs afbouwen, aldus wethouder Arjan Beekman. De gemeente kijkt dit jaar welke taken er wel en welke niet moeten worden gedaan. En het is tot de conclusie gekomen dat de ge meente niet moet optreden als pandjesbaas. De wethouder zegt heel duidelijk dat er in principe niet meer wordt gekocht. „Er komen geen nieuwe panden meer bij." En daar waar mogelijk worden panden van de gemeente afgestoten. Het was volgens de wethouder de keuze of dat snel zou gebeuren of in een rustiger tempo. Het dagelijks be stuur kiest voor die laatste optie. Voor de bestaande gebouwen staan we open voor interesse uit de markt, aldus de wethouder. „Daar naast onderzoeken we of het moge lijk is het beheer van panden onder te brengen bij professionele beheer organisaties of bijvoorbeeld sport koepels." Hij geeft ook aan dat bij een overdracht de gebruikers wor den betrokken. GroenRijk Middelburg MIDDELBURG De verdeeldheid over Porthos in de Walcherse po litiek strekt zich uit tot partijen van dezelfde signatuur. Zo nam D66 Veere tijdens de laatste Veerse raadsvergadering nadrukkelijk af stand van D66 Middelburg, terwijl de beide fracties toch deel uitma ken van dezelfde Walcherse afde ling. Vlissingse en Veerse partijen verwijten de Middelburgse colle ga's zonder overleg te handel den. Middelburg doet dat echter op basis van kennis en kunde zeg gen de Middelburgse raadsleden Jan Zwemer (CDA) en Jeroen van Dijen (SP). Dat verklaart volgens hen hoe het komt dat Walcherse politici van dezelfde signatuur an ders denken over de toekomst van het zorgloket. Intensief De twee Middelburgse raadsleden zeggen dat zij zich al anderhalfjaar intensief verdiepen in Porthos. Ze hielden hoorzittingen en bezoch ten cliënten, hulpaanbieders en zorginstellingen. „Daardoor heb ben we veel kennis. We horen en zien wat er mis gaat." De meerderheid van de Middel burgse raad besliste op basis daar van dat het Walcherse zorgloket omgevormd moet worden tot een centraal informatiepunt met daar naast een administratiekantoor voor gemeentelijke WMO-taken en Jeugdzorg. Partijgenoten van die fracties in Veere en Vlissingen zijn het daar niet mee eens. Ze vinden juist dat Porthos de tijd moet krijgen orde op zaken te stel len. Overvallen De Vlissingse CDA-fractievoorzit- ter Ank Muller stelt dat Vlissingen en Veere 'zijn overvallen' door de koerswijziging van Middelburg. „We zijn voor een voldongen feit geplaatst. Een gezamenlijke oplos sing is daardoor bijna niet meer mogelijk." De constatering dat de Middelburgse raad beter is inge voerd verwerpt Muller. „Als CDA- fractie hebben wij de ontwikke lingen bij het zorgloket op de voet gevolgd." Muller beschuldigt de Middelburgse raadsmeerderheid niet van 'Trumpisme', maar ziet overeenkomsten. „In Amerika breken ze ook Obamacare af, voordat ze weten hoe het verder gaat met de zorgverlening. Onverant woord. Je moet eerst weten wat je wel wilt vóór je bestaande voorzie ningen afbreekt." Het verschil tussen de drie D66- fracties komt volgens Middelbur ger Ad van de Kreeke door de ver schillende posities die ze inne men. „In Vlissingen zit D66 in het col lege, wij in de oppositie." Hij wijst er ook op dat Porthos nu nog is on dergebracht bij de gemeente Veere. Door kritiek te uiten op de werkwijze van Porthos voelen Veerse politici zich aangevallen, aldus de Middelburgse democraat. Fractie-ondersteuner Gerhard Brunsveld van D66 Veere: „Dat heeft er niets mee Ingrijpen De SP in Vlissingen wil niet nog eens halsoverkop ingrijpen bij Porthos, zegt Lian Colijn. „Er wor den grote stappen gezet, er wordt goed werk geleverd. En er wordt nu meer naar de werkvloer geluis terd door de directie. Op het oog gaat het nu best goed. Waarom zou je dat weer verstoren? Het personeel is ongerust en dat is zeker niet goed voor de cliënten." te maken. De houding van Middel burg is teleurstellend. Geef Port hos de tijd orde op zaken te stellen. Wij steunen D66 Middelburg in deze kwestie niet. Dit zet onze sa menwerking zo wel wat onder druk." Van Dijen vindt het jammer dat de Vlissingse SP-fractie een ander standpunt inneemt dan de Mid delburgse. „Maar dat is geen pro bleem. Wij zijn een autonome af deling en leggen verantwoording af aan onze leden." ,1^77.91 5 VOOR [/Oui faev luft Campanula Potgrond Primula Violen vrijdag 24 maart 2017 WA Verdeeldheid over Porthos Lian Colijn: „Er worden grote stappen gezet, er wordt goed werk geleverd. Op het oog gaat het nu best goed. Waarom zou je dat weer verstoren." Emile Calon Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 10.00-21.00 Za. 10.00-17.00 Zo. 12.00-17.00 Jeroen van Dijen: „Door ons anderhalfjaar te verdiepen in Porthos hebben we veel kennis en weten we wat er mis gaat." foto ruben oreel -Ank Muller FOTO LEX DE MEESTER Geldig van vrijdag 24 t/m dinsdag 28 maart 2017. OP=OP Campanula Ambella®Paars. 0 12 cm. 3 stuks Universele potgrond voor binnen en buiten. Zak 20 liter. JÉ 5 zakken £-95 Primula acaulis Diverse kleuren 0 10.5 cm. 5 stuks 4r95 Viola cornuta of F1 hybride Diverse kleuren. 0 9 cm. 2 draagtrays 6 stuks. £-98

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38