Forse tegenvaller bij rioolzuivering 4 Scholen massaal op zoek naar mannen Het basisonderwijs schreeuwt om mannen. Ze zijn moeilijk te vinden, omdat steeds minder jongens kiezen voor een baan als leraar. Een enkele school lukt het wel. Op basisschool De Wissel in Vlissingen werken acht meesters. Ethyleen lekt bij Dow Politie betrapt fietsendief Man gewond bij valpartij De gezonde mix tussen mannen en vrouwen, trekt andere mannen aan 112 NIEUWS De nieuwbouw van de zuivering had al klaar moeten zijn. In 2014 had het waterschap er in totaal 9,6 miljoen euro voor uitgetrokken. Bij de aanbesteding in november 2015 bleek dat niet voldoende te zijn. Om die reden is het project van de markt gehaald. Het bestek is ver volgens aangepast, waarbij een combinatie is gemaakt met de bouw van een rioolgemaal aan de Noordweg in Groede. Daarvoor had het waterschap al bijna een miljoen euro opzij gezet. Daarmee was er voor het totale project 10,5 miljoen euro beschikbaar. Vorig jaar no vember verwachtte het dagelijks bestuur nog dat de aanbesteding nu wel haalbaar was. Binnen budget Eind januari is de opdracht voor lopig gegund aan de laagste in schrijver, die het project inderdaad binnen het budget kon realiseren. Bij de controle van de bewijsstuk ken heeft het waterschap de voor lopige gunning weer ingetrokken, omdat de laagste inschrijver niet voldeed aan 'de vastgestelde gun nings- en selectiecriteria'. „Het is jammer dat zoiets gebeurt, maar er is niets aan te doen", zei Van Kralin gen gisteravond, die verder niet kon ingaan op de precieze reden. Afgelopen dinsdag is het project voorlopig gegund aan de op één na laagste inschrijver. Die gaat het budget van het waterschap echter ruim te boven. Er is een bedrag van 800.000 euro extra nodig. Behalve dat de nieuwbouw van de zuivering duurder wordt, zorgen de ontwikkelingen opnieuw voor vertraging. Dat is het gevolg van het intrekken van de voorlopige gun ning. Bovendien houdt het water schap nadrukkelijk rekening met een juridische procedure. Bedrijven die aan de aanbesteding hebben meegedaan, kunnen tot 10 april be zwaar aantekenen en een kort ge ding aanspannen. Zolang de procedure loopt, kan de nieuwbouw van de zuivering niet definitief worden gegund. Scheldestromen verwacht dat als het aankomt op een kort geding, er begin mei een uitspraak ligt. Ook moet, voordat een opdracht wordt verstrekt aan de aannemer, het algemeen bestuur zich nog uit spreken over de acht ton die naar verwachting extra nodig is. Dat ge beurt waarschijnlijk op 1 juni. Remon van Geersdaele (35) moet er niet aan denken: „De enige man op een school? Dat lijkt me echt niet tof. Ik ben blij dat ik op maandagmorgen even over voetbal kan praten met mijn collega's. Een team met alleen mannen is natuurlijk ook niet goed. Het gaat om de mix van vrou wen en mannen. Dat is goed voor de sfeer op school, en voor de kin deren." Van Geersdaele geeft les aan groep 8 van christelijke basisschool De Wissel in Vlissingen. Op de school werken elf mannen: acht meesters, twee directieleden en een stagiair. Dat is uitzonderlijk, want in Zee land is slechts 13 procent van de ba sisschoolleerkrachten man, blijkt uit cijfers van de Dienst Uitvoering Onderwijs. Landelijk is de verdeling ongeveer hetzelfde. Scholen in het hele land zijn acties begonnen om meer mannen te trekken. Zo werd deze week nog een school in Am sterdam 'overmeesterd' door man nen, om aandacht te vragen voor het probleem. Waarom lukt het De Wissel wel? „Dat hier een gezonde mix is tussen mannen en vrouwen, trekt andere mannen aan. Jongens van de pabo die hier stage lopen, vinden het heel erg leuk. Ze gaan liever niet weg", zegt directeur Lizo Koppejan. „De laatste jaren zijn enkele oudere mannen met pensioen gegaan. Jon gens die hier stage gelopen hadden, deden mee in de sollicitatieronde. Ze hadden een streepje voor, omdat ze de school kenden", vult adjunct directeur Danny de Ridder aan. Wouter Vermeule (33) zat als kind op De Wissel, en geeft inmiddels elf jaar les aan groep 3. Hij heeft zijn roeping gevonden. „Dat komt door het enthousiasme van de kinderen. We hadden pas een project over Mi- chiel de Ruyter. De leerlingen na men uit zichzelf spullen mee en ver telden me dat ze bij het standbeeld waren gaan kijken." De mix van mannen en vrouwen op de school, maakt het werk leuker, vindt Vermeule. „Het schoolteam is gebalanceerd. Mijn directe collega, een vrouw, is heel muzikaal. Ik leer vrijdag 24 maart 2017 TERNEUZEN Hulpdiensten rukten gistermiddag uit we gens een lekkage bij de Aminesfabriek op het ter rein van Dow Terneuzen. Bij de lekkage kwam een kleine hoeveelheid ethy- leendiamine vrij, een che mische stof die gevaarlijk kan zijn. Medewerkers in de directe omgeving moes ten een poosje binnenblij ven. Er is niemand gewond geraakt. Het lek is gedicht, waarna uit metingen van de brandweer bleek dat er geen gevaarlijke stoffen meer in de lucht zaten. MIDDELBURG Een 26-ja- rige fietsendief zonder vaste woon- of verblijf plaats kon woensdagavond snel door de politie ingere kend worden. Twee agen ten zagen hoe de man rond kwart over zes op de Veer- sesingel in Middelburg aan een aantal fietsen aan het rommelen was. Zij spraken de man aan, maar konden geen gesprek met hem voeren omdat de verdachte geen Nederlands of Engels sprak. De man had een kniptang en steeksleutel op zak. Hierop is hij aange houden op verdenking van poging tot diefstal. De man is ingesloten. GOES Een fietser is gister ochtend gewond geraakt bij een valpartij op de Beu kenstraat in Goes. De man kwam op de krui sing van de Beukenstraat met de Populierenstraat ten val. Een ambulance was ter plaatse om de verwondin gen van het slachtoffer te behandelen. De man is met de ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Ook de politie was opge roepen naar aanleiding van het ongeluk dat rond 10.00 uur 's ochtends werd ge meld. Wat de oorzaak was van de valpartij op de krui sing, is niet bekend. PC De vernieuwing van de rioolwa terzuiveringsinstallatie bij Bres- kens is een waar hoofdpijndos sier geworden voor waterschap Scheldestromen. Het project loopt opnieuw vertraging op en wordt aanmerkelijk duurder dan verwacht. Dagelijks bestuurder Gert van Kralingen informeerde de algemene vergadering giste ren over de nieuwe tegenvallers. Rolf Bosboom Breskens Acht meesters op één basisschool Cornelleke Blok Lizo Koppejan, directeur De Wissel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35