Te laat na noodmelding Per adres 100 euro voor snel internet KOOPZONDAG #38826 MAART Ossenisse 2 BRAND EVACUATIE 19 GEZINNEN Bewoners van negentien huizen in de directe omgeving van KG Fruit moesten gisteravond ijlings hun huis verlaten. Burgemeester Anton Stapelkamp van Kapelle vond de overlast van giftige rook te ernstig. Commentaar In geen enkele Zeeuwse gemeente wist de politie vorig jaar in alle gevallen binnen een kwartier op de stoep te staan bij een spoed- melding. Waar agenten in Middelburg, Vlissingen en Goes nog het meest op tijd waren, kwamen ze op Noord-Beveland in bijna de helft van de gevallen te laat. Burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland stelt in deze krant dat er geen reden is tot paniek. Hij nuanceert de cijfers en geeft een inkijkje in het verhaal erachter. Behalve dat volgens hem de definitie van spoedmelding in de loop der tijd is aangescherpt, waarschuwt hij voor cijferblindheid. De regels schrijven bij spoed gevallen voor dat de politie binnen een kwartier ter plaatse moet zijn. Maar, waarschuwt Delhez, dat kan niet altijd vanwege de uit gestrektheid van het gebied en er moet worden geroeid met de rie men die er zijn. Erg is dat niet, stelt hij, want door op een slimme manier zaken te regelen, wordt bijvoorbeeld bij hartfalen toch de zorg verleend die nodig is. Het is goed om niet blind af te gaan op cijfers alleen en ook oog te hebben voor het verhaal erachter. Moord, doodslag en bedreiging is op Noord-Beveland - gelukkig - geen dagelijkse praktijk. De ene spoedmelding is de andere niet. Het lijkt dan ook niet nodig om in paniek te raken en te vragen om een blik extra agenten. Dat neemt niet weg dat de cijfers van de politie serieus moeten worden geno men. Hoewel het inderdaad al langer bekend is dat de aanrijtijden op het platteland zwaar onder druk staan, mag dat niet leiden tot gewenning; tot een houding van: dat is hier nu eenmaal zo. Mensen op het platteland hebben hetzelfde recht op bescherming als die in steden. Het is goed om niet alleen af te gaan op het halen van rijtij den. Maar elke noodoproep waarbij de politie te laat op komt dagen, is er een te veel. De ene spoedmelding is de andere niet, het is dan ook niet nodig te roepen om extra agenten VAN 13.00 TOT 17.00 UUR V ►2'0] l'ATA' KAM P E E R G E N T R U M, M E GhIÊÏÏS E NI ALMANAK De 54-jarige inwoner uit Hoede- kenskerke staat regelmatig op de zeedijk in zijn dorp. „En dan zie ik aan de andere kant van de Westerschelde Ossenisse liggen. En het rare is dat ik daar nog nooit ben geweest", vertelde hij op de werkvloer in Vlissingen. „Een bezoekje aan Ossenisse is eigenlijk het enige dat op mijn bucketlist staat." Zijn Terneu- zense collega gaf meteen aan dat hij graag wil helpen om die wens in vervulling te doen gaan. „Maar als dit nog maar het enige is op je bucketlist, kunnen we er mis schien beter nog een jaar of der tig mee wachten." Zorgen over Bolwerk Klachten bakker voor commissie De Oude Stad gaat weer open MIDDELBURG Debat over eerlijk en gezond eten Wat begon als een brandje waar honderden Kapellenaren op een zonnige lentemiddag eens op het gemak naar kwamen kijken, ein digde gisteravond in een enorme vuurzee met giftige rookwolken die zich over het hele dorp ver spreidden. Een ondernemer zag zijn hele bedrijf verloren gaan en buurtbewoners beleefden angstige momenten. Donderdagmiddag, half zes. Ruim honderd Kapellenaren zijn uitgelopen om de brand in de stapel voorraadkisten van KG Fruit aan de Oostambachtweg 1 eens op het ge mak te bekijken. Op dat moment brandt nog maar een klein deel van de ongeveer 20.000 voorraadkisten die op her terrein metershoog zijn opgestapeld. Terwijl brandweerlieden vanaf de grond en vanaf een hoogwerkers de vlammen proberen te bedwin gen, beginnen medewerkers van het bedrijf met heftrucks stapels kisten weg te rijden. Een een vrouw die op de fiets komt kijken, kan nog maar net wegduiken voor een val lende stapel kisten. Als snel blijkt het weghalen van de kisten niet meer te zijn dan een druppel op een gloeiende plaat. De in de haast opgetrommelde vracht auto's worden geladen met tiental len kisten, maar mede door de straffe wind staat het overgrote deel van de kisten dan al in lichterlaaie. Ook voor de brandweer op de grond wordt het gevaarlijk. Enkele van de tientallen meters hoge sta pels vallen met donderend geraas om. Rond half zeven worden omstan ders steeds meer op afstand gezet. De brandweer probeert de stukken brandend hout die met de wind worden meegevoerd te doven. De bewoners van de wijken Overtie- ringe en Jip en Janneke krijgen het advies hun ramen en deuren dicht te houden. Even later klinken sire nes. Na acht uur is de brand over het Alles is verloren. Vijf loodsen, twee sorteerlijnen. We hopen dat ze het huis nog kunnen redden hoogtepunt heen. De fruittelersfa milie De Jonge wordt langs alle kanten te hulp geschoten. De do minee is aanwezig, vrienden leggen een bemoedigende arm om de schouders en bieden droge kleding aan. Zoon Rik de Jonge staat er versla gen bij. „Alles is verloren. Vijf lood sen, twee sorteerlijnen. We hopen dat ze het huis nog kunnen red den." Domus de Jonge heeft dan al eerder emotioneel gereageerd. „Al les is naar de klote. Alles is gewoon weg." Zijn zestien man personeel blijft ongedeerd. De medewerkers worden opgevangen in het nabijge legen restaurant De Caisson. „Dit is een harde klap voor de fa milie", zegt burgemeester Anton Stapelkamp van Kapelle donder dagavond laat „Het bedrijf is com pleet in de as gelegd. Dit moet kei hard bij ze aankomen." Ruim 600 adressen in het Veerse buitengebied ontberen nu nog een goede, snelle internetverbinding. Eind vorig jaar stelde de gemeente raad 125.500 euro beschikbaar voor breedband internet in het buiten gebied. In de nabijheid van een aantal huizen of campings wordt een an tenne geplaatst die met een glasve zelverbinding is verbonden met het netwerk van een provider. Via de antenne wordt het signaal draad loos verspreid naar de ontvan gers. Vast-draadloos netwerken hebben een bereik van zo'n 13 kilo meter. De provincie draagt ook 100 euro per aansluiting bij. Daarmee zijn de aansluitkosten per particulier adres gedekt. Met de subsidieregeling kunnen 225 Veerse adressen wor den aangesloten. Mocht er een stormloop aan aanvragen komen, er zijn immers ruim 600 adressen zonder snel internet, overwegen Veere en de provincie het subsidie plafond te verhogen. Voor alle Zeeuwse gemeenten geldt dezelfde subsidieregeling vrijdag 24 maart 2017 ii GOES, WINKELHART VAN ZEELAND I t NOORDWELLE Bouwmansweg 18 V 4328 SN Noordwelle T: 0111 - 769 023 +(*Tl) VLISSINGEN Kampeercen,rum7jy|echielseil' 4383 nTS" f S^y-r/\ Ti. T: 0118 - 440100 KOM SNEL NAAR ONZE WINKJH. VOOR AL ONZE TOPAANBIEDINGEN!! Vul uw gegevens in op: www.mechielsen.eu/actie en ontvang 20% korting op een artikel naar keuze! Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Het voetpad over het Middelburgse Bolwerk verkeert in een slechte staat, vindt fractievoorzit ter Paul Moens (SGP). Volgens hem is het zelfs onveilig, onder meer omdat het kapot is gere den. Hij vindt dan ook dat de gemeente in actie moet komen om ervoor te zorgen dat de 'groene parel' van Middelburg voor iedereen weer goed en veilig toegankelijk is, schrijft hij. VLISSINGEN B en W reageren binnen kort op het verzoek van omwonenden om bakker Bart Tullenaar geen tijde lijke ontheffing te verle nen om drie nachten per week zijn zaak aan de Paul Krugerstraat open te stellen. Als het college hun niet tegemoet komt, kunnen de 'nachtbakker- buren' naar de rechter stappen. Het bezwaar staat ook op de agenda van de Commissie Be zwaarschriften. VLISSINGEN Speeltuin De Oude Stad heropent, na weken van klussen en opknappen, met een feestje op zater dag 1 april. De speeltuin aan de Paardenstraat in Vlissingen zamelt die dag geld in voor de aankoop van een wipkip. Vanaf 14.00 uur is er een spel- parcours. Om 16.00 uur geven twintig vioolleerlin gen een concert. De mid dag wordt verder gevuld met een kleurwedstrijd en hapjes en drankjes. Vele tientallen Middel burgse basisscholieren uit groep 7 en 8 debat teren woensdag over 'gezonde, eerlijke voe ding'. Ze doen dat onder leiding en Unicef-am- bassadeur en tv-presen- tator Klaas van Kruis- tem. De kinderconferen tie is onderdeel van het festiviteitenprogramma voor Middelburg 800. Metershoge Joeri Wisse Annemarie Zevenbergen Kapelle Honderd euro per adres draagt de gemeente Veere bij aan de aansluiting van breedband inter net in het buitengebied. Annemarie Zevenbergen Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33