A Agenten niet verrassend op Noord-Beveland vaakst te laat zondag a.s. In noodsituaties wilde politie binnen een kwartier ter plaatse zijn. Alleen in Middelburg komt ze er in de buurt. Hoe vaak is de politie op tijd? Heike Verheul wil meer jonge meiden achter het dambord ZEELAND12 Een tekort aan mannen voor de klas? Daar heb ben ze bij De Wissel in Vlissingen geen last van. Op de basisschool werken acht meesters. Wouter Vermeule geeft les aan groep 3. „Het heeft ook een stoere Het is de politie in Zeeland vorig jaar in geen enkele gemeente ge lukt om altijd op tijd te zijn bij spoedmeldingen. In Middelburg, Vlissingen en Goes lukte dat nog het beste. Op Noord-Beveland lukte dat slechts in iets meer dan de helft van de meldingen. Dat blijkt uit cijfers van de poli tie. Bij spoedmeldingen gaat het om levensbedreigende situaties, of situaties met direct gevaar of om standigheden die verdacht zijn (zoals iemand die wil inbreken). De politie wil in 90 pro cent van alle spoedmeldingen bin nen een kwartier ter plaatse te zijn. Alleen in Middelburg haalt de politie die lat bijna. In Vlissingen en Goes gaat het ze ook nog rede lijk af. Maar het platteland van Noord-Beveland is een ander verhaal. Daar komen agenten in iets meer dan de helft van de mel dingen op tijd. Toch ziet burge meester Marcel Delhez geen reden te pleiten voor extra agenten. „De cijfers zijn niet nieuw. We weten sinds jaar en dag dat het zo is. Er zit wel een lichte verbetering in." Niet dat hij de cijfers wil bagatel liseren, benadrukt hij. Wel wil hij ze nuanceren. Allereerst wijst hij erop dat de definitie van spoed- AANRIJTIJDEN melding in de loop der tijd is aan gescherpt, wat het vergelijken van cijfers lastig maakt. „Bedenk wel dat bijvoorbeeld bij hartfalen een noodmelding wordt gegeven. Onze brandweer is uitgerust met aed's en is vaak als eerste ter plaatse. Het gaat erom dat mensen de zorg krijgen die nodig is. Dat ge beurt, ook als de politie minder snel ter plaatse is. Dat is het verhaal achter de cijfers." Hij onderstreept dat noodmel dingen op Noord-Beveland van een andere categorie zijn dan in bijvoorbeeld Vlissingen of Goes. „Als er op Noord-Beveland echt iets aan de hand is, komt de politie van alle kanten aansnellen." De politie in Zeeland kreeg vorig jaar 5741 spoedmeldingen. Dat zijn er omgerekend 16 per dag. In het hele land waren dat 347.603 spoed meldingen; omgerekend zijn dat 952 meldingen per dag en veertig meldingen per uur. Dries van Wittene (84): 'De vernedering begon al eerder tijdens de bezetting' »zeeland8 <TJ 12-17» Intratuin Koudekerke FOTO LEX DE MEESTER Stoer, een meester voor de klas kant." ZEELAND4 vrijdag 24 maart 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Politie haalt doelen op tijd komen niet Jeffrey Kutterink Vlissingen Onderstaand de Zeeuwse spoedmeldingen met daar achter de percentages waarin de politie wel op tijd is. Middelburg 87,0 Vlissingen 85,8 Goes 82,8 Terneuzen 75,1 Kapelle 70,7 Hulst 70,0 Tholen 69,0 Veere 68,6 Sluis 67.4 Reimerswaal 65,0 Borsele 64,4 Schouwen-Duiveland 63,4 Noord-Beveland 54,5 OPEN Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32