25 Waar in Nederland de hype rond Max Verstappen weer is losgebarsten, blijft de Red Bull-coureur bij de opening in Australië redelijk anoniem. Toch zijn zijn verwachtingen hoog. „Ik ben ervaren, dit is geen leerjaar meer." We zien wel of ik goed genoeg ben om voor de eerste plaatste vechten 'Rivaliteit Red Buil gehypt' Schattige hondjes. Het is niet direct waar je op re kent als je in Melbourne als raceliefhebber naar Albert Park trekt voor brullende motoren. Maar iedereen die deze week vanaf Canterbury Road bij Gate i via twee tunneltjes het Mel bourne Grand Prix Circuit betreedt, blijft even bij ze staan. Voor een foto. Voor een aai. Of gewoon om in kat zwijm 'Oh, how adorable!' te roepen. Vijf extreem schattige labrador pups staan de racebezoekers op te wachten op het gras van Albert Park. Een witte, die Valtteri heet. Daniël, de chocoladebruine. En drie zwarte: Lewis, Sebastian en Kimi. Waar labrador Max is? Guide Dogs Australia, een organisatie voor blin dengeleidehonden en het officiële goede doel van de eerste Grand Prix van 2017, heeft geen pup naar Ver stappen vernoemd. Illustrerend. Waar in Nederland de Max-hype voor de seizoensstart tot ongekende hoogte reikt, is het aan de andere kant van de wereld opvallend rustig rond Max Verstappen. Wat aandacht be treft staat hij hier zelfs in de schaduw van zijn ploeggenoot. Bij de officiële persconferentie neemt Daniel Ricci- ardo de honneurs waar namens Red Bull Racing. Logisch, ook 3.400 kilo meter van zijn huis in Perth geldt Melbourne nog altijd als zijn thuis- race. Na de massale belangstelling onlangs nog bij de testdagen in Barcelona en de handtekeningensessie bij sponsor Hornbach, vorige week in Amster dam, lijkt het bezoek aan Australië wel een relaxt weekje voor Team Ver stappen. Hij heeft hier alle tijd om in de paddock een beetje te dollen met vader Jos en zus Victoria. Hij kan hier nog ongestoord door de stad lopen. En ook op Albert Park voelt hij zich niet dat tieneridool. Wat korte tv-in- terviews in de zon. Twee rappe ses sies met een paar Britse en Neder landse journalisten en de traditionele persdag zit er alweer op. Van opdringerige fans met oranje wortels op hun hoofd ondervindt hij aan deze kant van de wereld ook wei nig hinder. De fans op de blauwe stoeltjes juichen hier vooral voor hun Daniel. Deze GP is voor de Neder landse fan zo'n beetje de duurste en meest omslachtige op de kalender. „Maar mij maakt dat niet zo uit, hoor", aldus Verstappen. „Bijvoor beeld in Spa was ik net zo relaxt als hier. Want het is niet dat je door meer thuisfans op de tribune opeens een tiende harder door de bochten gaat." Wat ook meespeelt in de rust rond zijn veelbespro ken persoontje: wat moet hij in dit vreemde inter bellum tussen een winter vol trainen en testen en ein delijk écht racen nu nog meer melden? Alles is wel zo'n beetje gezegd. Kort samengevat: de RB13 viel een tikje tegen bij de wintertests in Barcelona. Aan de Renault-motor zal gesleuteld zijn. Updates zullen zijn uitgevoerd. Glimlachend: „Welke? Dat zul je wel zien." De hoop is dat Red Bull Racing meteen aan kan haken bij Mercedes en Ferrari. Meer realistisch lijkt dat de renstal de eerste races nog in de achtervolging moet. Dat scenario zou betekenen dat Verstappen wellicht meteen kostbare punten misloopt. Dodelijk voor iemand met kampi oenschapsambities, terwijl in eigen land een groot deel van de fans er toch al stiekem van uit lijkt te gaan dat hun held serieus mee gaat spelen om het kampioenschap. Wat vindt hij daar zelf van? Max Verstappen: „Nou, ja, kijk. De meeste mensen weten natuurlijk he lemaal niet wat er in het team ge beurt, hè. Ik zie natuurlijk wel wat de situatie is. En sowieso, we hebben nog geen race gereden. Dus laten we nu eerst eens afwachten. Ik probeer gewoon m'n best te doen en dan zien we wel of dat goed genoeg is om voor de eerste plaats te vechten. Of voor de derde, de vijfde of de zesde plaats. Hopelijk niet slechter dan zesde." „Maar zo denk ik niet. Misschien dat het voor andere mensen tegenvalt. Ik probeer zelf gewoon altijd de li miet op te zoeken die een auto heeft. Als je de andere auto's niet kan bij houden, dan voelt het voor jezelf dan alsnog alsof je voor de eerste plek rijdt." Coureurslogica. Want het is moelijk voor te stellen na het spetterende 2016 dat een gevecht in de subtop hem nu nog bevredigt. Uitgeleerd is hij nooit, zegt hij. Maar na twee volle RICCIARDO Formule i-jaren en veertig races voelt hij zich zelf wel 'meer ervaren', ondanks zijn jonge leeftijd. En daar horen nu eenmaal verwachtingen bij. „Je leert altijd bij, maar als een leerjaar mag ik dit seizoen niet meer bestempelen. Wat dat betreft dus geen excuses." „Laten we nu eerst maar eens hopen dat de auto zo goed is. Als dat écht het geval zou zijn, dan zijn er geen excuses, nee. Maar als de auto ge woon de snelste is, heb ik die ook niet nodig." vrijdag 24 maart 2017 GO Fotografen verzamelen zich rond Max Verstappen, fotogettyimages Arjan Schouten Melbourne —Max Verstappen Max, mis je ergens de realiteitszin? Lopen we allemaal te hard van sta pel? Dit seizoen zou vanwege de toren hoge verwachtingen bijna alleen maar tegen kunnen vallen, toch? MELBOURNE Een volle pers zaal kreeg gisteren toestemming van Daniel Ricciardo om nog meer verhalen te schrijven over mogelijke strijd tussen hem en zijn Red Bull-collega Verstap pen. Niet dat er nu sprake is van enige frictie. Integendeel, de twee kunnen goed door een deur. Vooruitlopend op een eventuele hoofdrol voor Red Buil in het wereldkampioenschap speculeren meer en meer media echter op een hiërarchische strijd binnen de renstal. „De strijd wordt aardig gehypt", zegt Ricciardo. „En ik hoop dat daar straks ook écht reden voor is. Want dat zou betekenen dat we echt iets om te vechten hebben. Zeges bijvoorbeeld." Geldt dat ook als Red Buil verstop pertje blijkt te hebben gespeeld en de auto tóch sneller blijkt dan al gemeen aangenomen? Telt dan al leen de titel?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27