Bij Oranje is Jeroen Zoet van PSV nog altijd In Sofia pas duidelijkheid over basiself Oranje 22 IE Jeroen Zoet keept meer dan Michel Vorm en Jasper Cillessen, maar dat is geen garantie om de onbetwiste eerste doelman van Oranje te worden. Waarom is dat toch zo voor de keeper van PSV, die tegen Bulgarije vermoedelijk het se Kort Aan kop Van Gerwen aan de leiding Michael van Gerwen (foto) heeft de leiding genomen in de Premier League Darts. De wereldkampioen versloeg in de Manchester Arenajames Wade met 7-4. Van Gerwen moest het duel inhalen, omdat hij de vijfde speelronde ontbrak. Na zeven speelronden heeft Van Gerwen twaalf punten. De Schot Peter Wright volgt met elf punten. KNZB zet in op Bezuijen Michel Bezuijen wordt naar alle waarschijn lijkheid de nieuwe voorzitter van de KNZB. Het bestuur van de zwembond heeft de hui dig burgemeester van Rijswijk gisteren voorgedragen. Tijdens de algemene leden vergadering op 22 april zal blijken of Be zuijen de na zestien jaar vertrekkende voor zitter Erik van Heijningen zal opvolgen. Be zuijen (50) is nu al als bestuurslid en vice- voorzitter aan de zwembond verbonden. Balentien in sterrenteam Wladimir Balentien (32, foto) heeft toch nog een prijs overge houden aan de World Baseball Clas sic. De Antilliaan, uitkomend voor Oranje, werd opge nomen in het ster renteam van het toernooi. Balentien, actief voor Tokyo Ya- kult Swallows, was de beste slagman van de WBC, gewonnen door de VS. Flitsen UITSLAGEN Kuwas Touré Jeroen Zoet staarde in oktober van het vorige jaar als versteend voor zich uit. Een maand eer der was de 26-jarige Veendammer nog de nummer één van Nederland in de interlands te gen Griekenland en Zweden. Maar voor de duels met Wit-Rusland en Frankrijk zat hij opeens voor een slecht nieuwsgesprek tegenover Danny Blind en Frans Hoek. Niet hij, maar Maarten Stekelenburg (34) was de nieuwe nummer één. Zoet noemde de mededeling la ter 'een klap'. De keeper van PSV vertelde meteen ook dat hij een echte reden miste om hem te wis selen. „Maar als ik bij PSV goed speel, kunnen ze ook bij Oranje niet om me heen", was hij strijdvaardig. Dat laatste was deze week toch de vraag, ook al ziet het er nu naar uit dat Zoet tegen Bulgarije gaat kee pen. Blind en keeperstrainer Hoek riepen Michel Vorm (33), die bij Tottenham Hotspur als stand-in TWIJFELGEVALLEN voor Hugo Lloris fungeert, en Jasper Cillessen (27), in Barcelona reserve keeper achter Marc-André ter Ste gen, op. Doelverdedigers die maar mondjesmaat in actie komen, zoals inmiddels ook Maarten Stekelen burg bij Everton de Spanjaard Joel Robles voorrang moet verlenen. Stekelenburg werd niet opgeroe pen. Joop Hiele, 7-voudig international. „Want hij keept wél wekelijks en Cillessen en Vorm niet. Dat er niet meteen duidelijkheid was, zegt in elk geval dat ze twijfels hebben over een keeper die week in, week uit keept bij PSV." In Zeist noemen ze het wel de Dat er niet meteen duidelijkheid was, zegt in elk geval dat ze twijfels hebben over Zoet Bondscoach Blind wenste deze week eerder niet duidelijk te maken wie er zaterdagavond in Sofia tegen Bulgarije het Nederlandse doel mag verdedigen. „En dat zegt misschien wel iets over hoe ze tegen Jeroen Zoet aankijken", zegt de 58-jarige vrijdag 24 maart 2017 DARTS ZWEMMEN HONKBAL FC Groningen en middenvelder Hedwiges Maduro (32), sinds 2015 bij de eredivisieclub, nemen na dit seizoen afscheid van elkaar. Go Ahead Eagles heeft het eerste (oefen)duel zonder de ontslagen Hans de Koning gewonnen, met 2-1 van FC Emmen. De Argentijn Juan Martin del Potro en de Kroaat Marin Cilic zullen in juni deelnemen aan het tennistoernooi van Rosmalen. Eerder werd al de Belg David Goffin gestrikt. De Ne derlandse inbreng komt vooralsnog van Robin Haase en Kiki Bertens. DARTS Premier League. Speelronde 8. Van Gerwen - Wade 7-4, Huybrechts - Anderson 2-7, Wright - Taylor nnb, Klaasen - Lewis nnb, Inhaalduel speelronde 5: Van Barneveld - Van Ger wen nnb. Stand: 1. Van Gerwen 7-12; 2. Wright 7-11; 3. Ander son 8-9; 4. Wade 8-8; 5. Van Barneveld 7-8; 6. Lewis 7-7; 7. Taylor 7-7; 8. Chisnall 8-6; 9. Klaasen 7-3; Huy brechts 8-3. WIELRENNEN Ronde van Catalonië (Spa). Vierde etappe, Llivia- Igualada (136,3 km): 1. Bouhanni (Fra) in 3.04.27; 2. Cimolai (Ita) z.t., 3. Impey (ZAf) z.t., 10. Mollema z.t., 29. Clement z.t. Klassement: 1. Van Garderen (VSt) in 13.29.00,2. Sanchez (Spa) +0.41,3. Thomas (GB) +0.44, 9. Mol lema +1.25. 13 Bert van Mar wijk gaat met Saudi-Arabië na een 3-0 winst op en in Thailand met 13 punten uit zes wedstrij den aan kop in groep B van de Aziatische WK- kwalificatie. De nummers één en twee plaat sen zich recht streeks. I Brandley Kuwas (foto) van Heracles, door Blind nog genoemd als optie voor Oranje, debu teerde gisteren in een oefen duel tegen El Salvador (1-1) met een assist voor Curagao. 3 Bondscoach van Ivoorkust, de Belg Mare Wilmots, hoopt Yaya Touré (33), al 2 jaar gestopt als in ternational, te overtuigen zijn interlandcar rière weer op te pakken. O a Mikos Gouka Noordwijk -Joop Hiele (58) Vincent Janssen miste gisteren de besloten training van Oranje met griepverschijnselen en koorts. Stefan de Vrij stond in Amsterdam op het veld, maar kon wei nig doen door een bles sure aan zijn scheen been. Kevin Strootman moet hopen dat hij niet terugvalt na de koorts die hij kreeg. Jeremain Lens is net terug van de begrafenis van zijn vader in Suriname en ook Arjen Robben, Daley Blind en Georgi- nio Wijnaldum hebben pijntjes in aanloop naar de interland tegen Bul garije. Als je het bij el kaar optelt, draait Oranje bepaald geen zorgeloze voorbereiding op de belangrijke inter land. Bondscoach Danny Blind zal pas op de wedstrijddag in Sofia duidelijkheid krijgen over hoe zijn beoogde basisploeg ervoor staat. Nog altijd Jasper Cillessen. V*' FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22