K VINCENT LUISTERT y RADIO Vf 20 M Staan smartlapgiganten Peter Beense, Frans Duijts, Django Wagner klaar om Geer Goor op te volgen? De humor van hun programma 3Man Sterk, waarin het drietal de arbeidsmarkt verkent, raakt in elk geval dezelfde snaar. BBC 5 live, de Britse NPO Radio maar dan zonder plaatjes, reageerde volkomen anders op de aanslag in Londen dan Hilversum deed. Toen ik onze Radio t aanzette, vlak nadat het gebeurd was, leek het wel of ie mand op de Groest in het centrum van Hilver sum op voetgangers was ingereden. Men putte zich, net als op de Nederlandse televisie, uit in superlatieven. Gruwelijk, misselijkmakend, af grijselijk, beestachtig, barbaars. Dat was het ui teraard ook, maar in Londen zelf gaat men daar toch net iets anders mee om. Niemand, was de toon al meteen nadat de dader was doodgescho ten, niemand zal het ooit lukken om ons bang te maken. Dan wij. Een middelbare school in Breda ziet af van een trip naar Londen. Ijlings worden er verslaggevers de straat op gestuurd om de stem ming onder 'het volk' te peilen. „Nou", zegt een mevrouw, „ik was laatst op een evenement en daar waren ook een paar mannen met van die lange baarden, dan kijk je toch wel heel goed om je heen of je misschien iets ziet." Gelukkig hoorde ik gisteren bij Radio EenVan- daag massapsycholoog Jaap van Ginneken. Wat mij betreft mag hij het volk elke dag een uur toespreken. Er is iets heel erg mis met onze me dia, vertelde hij aan interviewster Suzanne Bos man. We worden bestookt met een mitrailleur- vuur aan beelden van smartphones die duizen den keren worden gedeeld, ook op officiële nieuwssites. Ons brein zit zo in elkaar dat dit ontzettend veel indruk maakt. Dat maakt ons veel te bang, dat maakt dat we straten en plei nen niet meer op durven. Er gebeuren veel meer dodelijke ongevallen in of om ons eigen huis. Er zit iets helemaal scheefin ons brein. We zijn ge preoccupeerd met alles wat ver en vreemd is. Alles wat misgaat, is een obsessie voor de media. Ze zijn allemaal in een concurrentiestrijd ver wikkeld en daarom op jacht naar de grootste emoties. NOS-site kun je al die gruwelijke smartphone- beelden gewoon vanaf de voorpagina aanklik ken. Hoe vaak heb ik al niet van mensen gehoord dat ze verschrikkelijke spijt hadden dat ze die beelden opgeroepen hadden. „Maar", vroeg Suzanne Bosman aan Van Gin neken, „als we onze schouders erover ophalen, plegen ze dan niet nog veel zwaardere aansla gen?" Natuurlijk Suzanne, als je aanslag niet bij Radio EenVandaag is geweest kun je die 72 maagden wel op je buik schrijven. Quote van de dag Londen, mijn soulmate Beyoncé verrast zieke tiener <e, Sekstape Britney Je kon erop wachten. Volkszangers Frans Duijts, Peter Beense en Django Wagner zijn amper op de koei- enboerderij gearri veerd of eerstge noemde vindt zichzelf terug met zijn hand in het dampende achterste van een forse zwartbonte Holsteiner. „Hier komen dus kalfjes van", vat Duijts de situatie samen, nadat hij het insemineren van het nietsver moedende rund heeft overgelaten aan de boer zelf. Het is een pikante scène, die we ook uit Joling Gordon over de vloer kennen. Maar met de logeerpartijen van de twee polderdivo's moeten we het nieuwe programma 3Man Sterk Mensen beginnen over het stutten van het podium als we met z'n drieën tegelijk komen vooral niet verwarren, zegt Peter Beense (53). „Van wat zij doen, wil len wij wegblijven. Gerard en Gor don zijn leuke collega's, maar ze be lichtten de verschillende kanten van zo'n bedrijf toch wat minder serieus. Ze staken met veel dingen de draak. Dat doen wij niet." Zwaarwichtige taak In 3Man Sterk zien de levenslied vertolkers een zwaarwichtige maat schappelijke taak voor zichzelf. „Je hoort in ons land vaak zeggen dat er geen banen te krijgen zijn", legt Duijts (37) uit. „Er is veel werkloos heid. Aan de andere kant staan be drijven te springen om enthousiaste arbeidskrachten. We willen de kijker laten zien wat het werk daar inhoudt. Hopelijk worden ze enthousiast voor een baan." vrijdag 24 maart 2017 Aanslaa Van Ginneken heeft volkomen gelijk. Op de Reageren? vincent@persgroep.nl —Tijdens een con cert in Nieuw-Zee- land draagt Adele het nummer Make You Feel My Love op aan haar ge troffen geboorte stad. GO MUZIEK Zangeres Bey oncé bezorgde tiener Ebony Banks de dag van haar leven. Het meisje, dat lijdt aan een zeldzame vorm van kanker, werd verrast door een tele foontje van de popprinses via facetime. SHOW De Ameri kaanse roddel site RadarOn- line beweert een sekstape van Britney Spears te heb ben. Op de beelden zou de zangeres top less te zien zijn met een joint terwijl ze bo venop een jon gen zit. 3 ■o 4) Volkszangers zoeken werk Stefan Raatgever 44 —Peter Beense

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19