De Jager maakt zich geen zorgen Halve marathon gaat vooraf aan Ronde van Bruinisse 13 Provoost geeft kloksimultaan bij jarige club inAagtekerke GRAFFITI DIROUX het niet kon verergeren." In de zomer van dat jaar ging hij onder het mes. Zes weken bewoog hij zich voort op krukken, waarna de revali datie begon. „Ik verwachte aan het eind van de eerste La seizoenhelft weer te spelen. Pas tegen maart stond ik weer op het trainingsveld. Dat was een moeilijke periode. Je hoort op den duur niet echt meer bij het elftal. Soms zat ik er mentaal doorheen. Al ging ik niet bij de pakken neer- Vzit- Momenteel zit de middenvel der nog altijd in hetzelfde schuitje. Eind april scheurde hij de kruisband van zijn andere Achteraf gezien is het jammer dat ik niet eerder koos voor een stap hogerop knie af. „Ik maakte op dat mo ment grote stappen. Mijn bij drage op de training werd steeds groter. Een onschuldig duel op de vrijdagtraining wierp me he lemaal terug. Ik zou nota bene de zondag erop voor het eerst weer in de basis staan." Al snel besloot IJzelenberg terug te keren naar oude liefde Duiveland om daar zijn revalida tie voort te zetten. „Het afreizen naar Goes werd een te grote be lasting op werk en privé." Soms krabt hij zichzelf weieens achter de oren. „Verder kijken dan Dui veland is niet meer aan de orde. Achteraf gezien is het jammer dat ik niet eerder koos voor een stap hogerop. De vraag zal altijd open blijven staan of dat ene jaar in de eerste klasse mijn defini tieve plafond was." De afgelopen weken is de Oos- terlander weer actief op het trai ningsveld. Ook heeft hij al minu ten gemaakt in de hoofdmacht. „Maar het gaat erg moeizaam. Ik val telkens terug. Daardoor mis ik soms het heilige vuur en voelt naar de fysio gaan als een ver plichting. Ik doe er echter alles aan om de volgende stap in mijn herstel te zetten. Als dat dit sei zoen niet lukt, zet ik er wellicht een streep doorheen. Maar op dit moment ben ik vastberaden dat het gaat lukken." FC Twente maakte gisteren dui delijk dat het de optie in het con tract van Ruben de Jager niet zal lichten. Het betekent dat de twin tigjarige spits uit Lewedorp na vijf jaar vertrekt uit Enschede, maar heel erg vindt hij dat niet. „Tij dens de winterstop heb ik al bij mijn zaakwaarnemer aangegeven dat ik volgend seizoen graag er gens anders wil voetballen", zegt De Jager. De aanvaller maakte vijfjaar ge leden de overstap van JVOZ naar FC Twente, dat destijds nog een samenwerkingsverband had met de Zeeuwse voetbalopleiding. Voor aanvang van dit seizoen werd De Jager doorgeschoven naar de eerste selectie, maar zijn debuut heeft hij nog niet gemaakt. De spits speelt zijn wedstrijden bij de beloften. In de tweede divi sie maakte hij zondag tegen WSB zijn zesde treffer van het seizoen. Ik wil na de zomer graag vlammen bij een andere club „Dat Twente de optie niet licht, is geen slecht nieuws voor mij", zegt De Jager. „Ik ben echt aan een andere uitdaging toe, qua spelers, qua omgeving. De kans is groot dat er deze zomer weer een nieuwe spits bij komt bij Twente. Weet je wat het is? Als er dan één wordt doorgeschoven, zit ik straks op de bank bij de beloften. Dat is niet goed voor me." René Eijkelkamp is de zaak waarnemer van De Jager. De oud- spits van onder meer KV Meche- len, PSV en Schaike 04 gaat een nieuwe club zoeken voor de Zeeuwse spits. „Ik maak me geen zorgen", zegt De Jager. „De afgelopen jaren heb ik laten zien dat ik veel kan scoren. Ik hoop dat ik het net als Vincent Janssen kan doen. Hij ging van Feyenoord naar Almere City en kijk waar hij nu staat. Kijk, ik snap ook wel dat Feyenoord, Ajax of PSV niet bij mij aankloppen. Maar ik wil na de zomer wel graag vlammen bij een andere club. En daarna kan ik hopelijk weer een stapje hogerop zetten." Van de vijf Zeeuwse spelers die de afgelopen jaren van JVOZ de overstap naar FC Twente maak ten, zijn er deze zomer waar schijnlijk nog maar twee over. Sander Versendaal vertrok eerder dit seizoen na veel blessureleed. De kans dat Sven Mbikulu, die ook bij de beloften speelt, vertrekt lijkt groot. Dan blijven de A-junioren Siebe Schets en Godfried Roeme- ratoe nog over. De laatste kan een driejarig contract tekenen bij FC Twente. BRUINISSE Het dorp Bruinisse wacht een bomvolle sportzater- dag. Naast de Ronde van Bruinisse zijn er ook diverse hardloopwed strijden. De Ronde van Bruinisse, die een lange geschiedenis kent, is sinds 2013 weer een KNWU- koers. De wedstrijd kent een groot startveld; er zijn al 62 voorin schrijvingen. Onder de deelne mers bevinden zich de plaatselijke favorieten Michiel en Jelle Jume- let. Elders uit Zeeland komen on der anderen Eloy Raas, Ramon Vleugel en Michel Stroosnijder. De start van de wielerronde is om 15.00 uur. De coureurs moeten 80 kilometer afleggen. Roparun Tegelijkertijd wordt er door velen hardgelopen. Het Bru's Running Team, dat al jaren meedoet aan de Roparun, heeft samen met de Zie- rikzeese atletiekvereniging Delta Sport een aantal wedstrijden op gezet. In voorgaande jaren kon er deel genomen worden op de afstanden 10,5 en 1,5 kilometer. Voor dit jaar is er een halve marathon aan toe gevoegd. Hierbij maken de deel nemers twee grote rondes. Om 12.00 uur klinkt het start schot op sportpark Volharding. Voordien kan nog ingeschreven worden. Al het inschrijfgeld komt ten goede aan de goede doelen van de Roparun. Het Bru's Running Team doet in het pinksterweekeinde voor de tiende keer mee aan de Roparun, een estafetteloop naar Rotterdam. Het is de vijfde keer dat de lopers uit Bruinisse vanuit Hamburg te ruglopen. Eerder was Parijs vijf keer hun startplaats. AAGTEKERKE Ben Provoost luis tert zaterdag het 85-jarig bestaan van damvereniging Aagtekerke op met een kloksimultaan. De num mer twee van het Nederlands kam pioenschap van 2016, die zelfbij de club vandaan komt, neemt het in Hotel Kodde op tegen maximaal dertig anderen. Voor Provoost is het een mooie trai ning voor het nieuwe NK, dat in april gehouden wordt. Hij is op ba sis van zijn klassering van 2016 rechtstreeks geplaatst. De opbrengst van de kloksimultaan - alle deelnemers en toeschouwers wordt om een vrijwillige bijdrage gevraagd - gaat naar onderzoek naar de ziekte van Duchenne. In de fa milie van Provoost komt deze spierziekte voor. De simultaan begint om 12.00 uur. Verwacht wordt dat de laatste partij uiterlijk 17.00 uur afgelopen is. donderdag 23 maart 2017 2E dooft langzaam - Leen IJzelenberg Leen IJzelenberg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Barry van der Hooft Enschede - Ruben de Jager Ruben de Jager. FOTO EMIEL MUIJDERMAN BREDA Dominique Diroux is één van de overleden NAC-voetballers die in het stadion van de Bredase prof club geëerd worden met een graffitiportret. De uit Vlissin- gen afkomstige aanvaller kreeg een hartstilstand tij dens NAC 2-AZ 2 op 28 au gustus 1998. Hij was toen 20 jaar. Sindsdien herdenkt NAC hem vaak. Bij elke thuiswed strijd hangt er al een span doek voor hem. De graffitiportretten van ook Andro Knel (1989) en Ferry van Vliet (2001) zijn gemaakt onder de B-Side. Binnenkort zullen de portretten officieel gepresenteerd en onthuld worden, foto steven van beek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66