Nationale elitewedstrijd stond al jaren op verlanglijstje X-treme O O) 0) O 12 ZEELANI Wilson verlengt contract bij Hoek Janson vertrekt naar Kloetinge De Punder keert terug bij Goes Mobach en De Jong in Gent-Wevelgem Het geduld van voetballer Leen IJzelenberg uit Oosterland wordt op de proef gesteld. Hij revalideert al ruim een jaar. #errea BLESSURELEED LEEN IJZELENBERG Programma Ook Fabian Wilson heeft zijn jawoord aan Hoek gegeven. De verdediger zal, in navolging van onder anderen Reguillo Vandepitte, ook volgend jaar actief zijn bij de zaterdag-hoofd klasser. Er is nog wel één voorbehoud. Wilson gaat - net als Vandepitte - nog op stage naar Carl Zeiss Jena, de Duitse club waarbij hun oud-trainer Kenny Verhoene Sportdirektor is. Mocht hij daar in de smaak vallen, dan kan hij nog terugkomen op zijn beslissing om in Zeeuws-Vlaanderen te blijven voetballen. Vandepitte heeft eenzelfde afspraak. Ramon Janson, de 21-jarige aanvaller van MZC'n die de afgelopen seizoenen naam maakte in Zeeland, maakt de overstap naar za terdag-eersteklasser Kloetinge. Hij was een groot deel van dit seizoen uit de roulatie van wege een blessure, maar is inmiddels weer be langrijk voor zijn Zierikzeese club. Daarnaast legde Kloetinge nog drie nieuwe lingen vast. De uit Kapelle afkomstige verde diger Jeroen de Jonge (20) komt over van Xer xes DZB uit Rotterdam, nadat hij eerder bij JVOZ en FC Dordrecht speelde. Van Dauwen- daele, waar hij topscorer is, komt aanvaller Maarten van Vooren (24) en van FC Axel wordt doelman Mitchell Braafhart (22) over genomen. Hij speelde voorheen ook bij Hoek. Rick de Punder keert terug op de Zeeuwse vel den. De dertigjarige voetballer gaat weer spelen voor Goes. Hij was al bij de Bevelandse zondag club actief voor hij in 2014 naar Sint Maarten vertrok. De zondag-eersteklasser maakte giste ren ook bekend dat Corné de Jonge (Kloetinge), Ralph de Kok (FC Dordrecht) en Brian Meul- meester (Hoek) zijn aangetrokken. Bijgetekend hebben Erwin Franse, Francis Kabwe Manen- gela, Ruben Hollemans, Tim de Winter, Den nis Uyl, Maarten van Rosevelt, Klaas van Hecke, Jop Dekker, Jelle Klap, Boy de Jonge en Remon de Vlieger. Twee Zeeuwse wielrenners zijn geselecteerd voor Gent-Wevelgem, de Vlaamse klassieker die aanstaande zondag wordt verreden. Jarno Mobach (18) uit Philippine rijdt mee bij de beloften. Hij is door bondscoach Thorwald Veneberg in de Oranje-ploeg opgenomen voor de eerste wedstrijd binnen de UCI Nati ons' Cup U23. Eerder werd al bekend dat de Zeeuws-Vlaming ook sowieso meedoet aan de derde wedstrijd uit die cyclus, de ZLM Tour in Zeeland. Bij de junioren zit Goesenaar Timo de Jong, die volgende week achttien wordt, in de Oranje-selectie voor Gent-Wevelgem. Ook in deze categorie is het de eerste koers binnen de Nations' Cup. Minnaard Oefenduel Hij was twee jaar ge leden misschien wel dé ontdekking bij Goes. Leen IJze lenberg (31) uit Oosterland was voorheen een relatief onbekende speler in het Zeeuwse amateur voetbal. Desondanks zag toenma lig trainer Jan Poortvliet het zitten in de middenvelder. IJzelenberg was al snel een vaste waarde bij de Goesenaren. Door een blessure kon hij zijn goede eerste seizoen echter geen vervolg geven. Hij ver trok via de achterdeur terug naar Duiveland. Voordat de Oosterlander naar de zondag-eersteklasser ging, speelde hij een aantal seizoenen in de hoofdmacht van de club uit zijn woonplaats. „Ik vertoefde al jaren in hetzelfde wereldje. Ik kwam een beetje vast te zitten en had daarom een sportieve prikkel no dig." Het destijds naar de eerste klasse gedegra deerde Goes bood IJzelenberg de kans om op een hoger niveau te acteren. „Bij de Schouwse selectie ervaardde ik hoe leuk het is om met betere spelers te voetballen. Het zondagvoetbal sprak me niet direct aan. Toch koos ik voor de overstap, omdat ik mezelf wilde bewijzen of ik mee kon op dat ni veau." Die bevestiging kreeg hij vrij snel. „Op trainingen deed ik niet onder voor de rest. Ik kreeg het vertrouwen van Jan Poortvliet. Dat zag je terug op het veld. Ik ver deelde het spel, sloot aan bij de aanval en stond verdedigend mijn mannetje." Aan het eind van het sei zoen kreeg IJzelenberg last van fysieke onge makken. „Tijdens de laatste zeven wed strijden speelde mijn knie op. En dat terwijl ik nooit blessures had. Het begon met een beetje vocht, maar het werd steeds erger. Ik miste daardoor steeds va ker nood gedwon gen trai ningen. Ook ge bruikte ik pijnstillers. Uit een scan bleek dat ik kraakbeen- schade had op gelopen, maar dat X-treme heeft al lange tijd een na tionale jeugdwedstrijd op de Kop van Schouwen. Die is nu flink uit gebreid. Er rijden nu ook junioren, nieuwelingen en senioren. Vader: „In 2011, toen we het jeugd-NK or ganiseerden, hebben we de ambitie uitgesproken om op ons parkoers ook een keer een seniorenwed strijd te krijgen. Nu, zes jaar later, diende zich daar een mogelijkheid voor aan." De NL Cup is een reeks van ne gen evenementen. De eerste was afgelopen weekeinde in Berlicum, de laatste op 2 juli in Apeldoorn. Bij alle categorieën wordt er een klassement opgemaakt. „Het doel van de NL Cup is om het moun- MOUNTAINBIKEN tainbiken weer een impuls te ge ven", vertelt Vader. „Wij wilden daar aan bijdragen, te meer omdat we bij de jeugd altijd van die goede reacties krijgen op onze fraaie lo catie." De jeugd rijdt nog steeds op za terdag. Op zondag zijn er wedstrij den voor de oudere categorieën. _X-treme heeft voor het hele weekeinde zo'n 420 voorinschrij vingen. Vader gelooft dat er in po tentie meer interesse is voor een wedstrijd in Zeeland. „Maar we zit ten met concurrentie van andere wedstrijden, onder meer in Bel gië." Als het aan X-treme ligt, wordt de toevoeging van de oudere rij ders aan het programma de vol gende jaren voortgezet. Ook omdat de club daarmee tegemoet komt aan een wens van de eigen leden. Maar Vader wil nog wel naar betere datum kijken. Wellicht is een weekeinde in september geschik ter. donderdag 23 maart 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Doelman Kariem Amer (19) verdedigt vol gend seizoen het doel bij Zeelandia Middel burg. De Vlissinger komt over van Goes, waar hij achter Dennis Uyl tweede keus is. Amer is momenteel bezig aan zijn eerste sei zoen bij de Goesenaren. Na zijn vertrek bij JVOZ kon hij zowel naar Goes als Zeelandia Middelburg. Hij koos destijds voor een Beve landse overstap. Omdat de doelman meer mi nuten wil maken, kondigde hij zijn vertrek aan. Het prestigeduel in de vierde divisie drieban den tussen Jacobs Mannenmode 1 en Zandee Kloetinge eindigde in 6-2 voor de thuisploeg. ZB De twee Zeeuwen in de Ronde van Catalonië liepen gisteren in de derde etappe grote achterstand op. Marco Min naard uit Wemel- dinge kwam als 63ste binnen op 7.51 minuten. Nick van der Lijke uit Middelburg fi nishte als 76ste en 12.37 minuten aan zijn broek. In Dwars door Vlaanderen kwam Brian van Goe- them uit Sluiskil als 151ste over de meet. Op 8.44 mi nuten. U De voetballers van zaterdag-eerste klasser Kloetinge hebben gisteren een oefenduel met zondag-tweede klasser Zeelandia Middelburg ge wonnen. Het duel in Middelburg ein digde in 0-3. Alle doelpunten vielen na rust. De goals vielen binnen een tijds bestek van zeven minuten. Can Özgan opende de score, waarna Xander van der Poel er twee maakte. Het heilige vuur Len Wolters Oosterland t De Zeeuwse mountainbikever eniging X-treme is voor het eerst verantwoordelijk voor de organi satie van een groot, tweedaags evenement. Komend weekeinde is op het parkoers in de Bos- wachterij Westerschouwen de tweede serie wedstrijden voor de NL Cup. „Dit stond al jaren op ons verlanglijstje", zegt voorzit ter Patrick Vader. Roeland van Vliet Vlissingen Op zaterdag is de MTB Chal lenge Schouwen-Duiveland. Hierbij komen vanaf 10.30 uur de jeugdcategorieën 1 tot en met 7 in actie, 's Middags wordt er afgesloten met een funklasse voor zowel mannen als vrouwen. Op zondag zijn de wedstrijden voor de NL Cup. De eerste start is om 10.20 uur. De elite vrouwen rijden om 12.00 uur, de elite-mannen om 15.00 uur. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65