Hulster huishoudens gaan afval honderd procent scheiden Beurs in Bio Base over duurzaam wonen en leven Drollen met een hip kleurtje Terneuzens mooiste plekje blijft bestaan Steun voor behoud naam basisschool 7 Leerlingen van basisschool Sint Bernardus in Clinge vroegen op een ludieke manier aandacht voor overlast van hondenpoep in hun dorp. Met de actie Flapdrol 2.0 werd poep van een kleurtje voorzien. zv HOEK Het Kopje van Canada aan de Westerschelde, één van de mooiste plekjes van Terneuzen, blijft ook na aanleg van de Nieuwe Sluis. Giel van Boom, raadslid voor TOP/Gemeentebelangen, heeft die garantie gekregen van het col lege van B en W van Terneu zen. Hij stelde ietwat ongerust schriftelijke vragen over de toe komst van wat hij zelfs 'het mooi ste plekje van Nederland' noemt. Het Kopje van Canada ligt op de westpunt van de toegang tot de sluizen van Terneuzen. Om gro tere schepen in te laten draaien naar de Nieuwe Sluis moet daar een stukje vanaf. 'En dan?', vroeg Van Boom zich af. 'Dit mag niet verloren gaan.' Uit de antwoorden van B en W blijkt dat hij op zijn wenken wordt bediend. Het Kopje van Canada wordt deels afgegraven, maar komt terug als uitkijkpunt. Dat is onderdeel van het contract voor de bouw van de Nieuwe Sluis. Meester Erik van Giesen en de andere juffen en mees ters van de Sint Bernardus moeten het geregeld aanhoren als ze van school naar de gymzaal ver derop in het dorp wandelen: „Ik heb poep aan mijn schoen!" Van Giesen: „Het is echt heel erg. De route naar de gymzaal in buurthuis Malpertuus ligt echt vol met poep. Het hele dorp trouwens. Terwijl er toch genoeg vuilnisbakken staan om de poepzakjes in te deponeren." Verf De nationale opschoondag werd daarom gisteren gebruikt om hon denbezitters in Clinge te wijzen op hun nalatige gedrag. Samen met de dorpsraad van Clinge werd de actie 'Flapdrol 2.0' op poten gezet. De leerlingen van groep 7/8 kregen wegwerphandschoenen, spuitbus sen met kleurige verf en briefjes met daarop de 'kleine boodschap': Wij houden wel van uw hond, maar niet van zijn stront. In korte tijd zagen de stoepen en bermen er wel erg kleurrijk uit. „Nu zie je eigenlijk pas hoe erg het is", zegt Ellen Verstraten, voorzitter van de dorpsraad. „Ik schrik er ge woon van. Bah." De dorpsraad spreekt lakse en hardleerse hon denbezitters aan op hun gedrag, Ja! Hier ligt een dikke verse! Die maak ik roze! maar dat wordt niet altijd in dank afgenomen. Verstraten: „Dan zeg gen ze: Maar ik betaal toch honden belasting?" Een aantal jaren geleden werd eenzelfde actie gehouden. Toen werden vlaggetjes in de ho pen geplant. „De actie had wel even resultaat, maar veel hondenbezit ters vielen toch weer terug in hun oude gewoonte", zegt Verstraten. 'Hoop' De elf poepzoekers van groep 7/8 hopen dat hun actie nu wel succes heeft. Ze trokken er een 'hoop' aan dacht mee. De Hulster wethouder Diana van Damme kwam meehel pen en het Jeugdjournaal kwam zelfs filmen. Hoewel het best een smerig klusje was, vonden ze het helemaal geweldig. „Ja! Hier ligt een dikke verse! Die maak ik roze!", zei Lieke (10) over een enorme drol die niet van een chihuahua was. „Dit is echt leuker dan spelling of rekenen", vond Lozenn (12). Na anderhalf uur poepzoeken, wa ren de spuitbussen leeg, maar had den nog lang niet alle drollen een kleurtje. SLUIS De Stichting Johan Hen drik van Dale uit Sluis steunt de oproep van raadslid Frank Gijsel (Nieuw Gemeentebelang) om de naam van de lokale basisschool J.H. Van Dale niet te veranderen. Dat heeft het bestuur laten we ten aan Gijsel. In Sluis sluit deze zomer de ka tholieke basisschool Sint Jan. Veel leerlingen stappen over naar de openbare basisschool J.H. Van Dale. Om een 'frisse start' te ma ken, denkt het schoolbestuur er over de naam te veranderen. Raadslid en oud-schooldirecteur Gijsel maakt zich daar boos over. Hij krijgt steun van de stichting. „De naam Johan Hendrik van Dale is zodanig met Sluis en met onderwijs verbonden dat het on denkbaar zou zijn als die niet meer terug te vinden zou zijn in de enige onderwijsinstelling die Sluis heeft", schrijft het stich tingsbestuur aan Gijsel. Het raadslid zegt veel meer steunbe tuigingen te hebben ontvangen. TERNEUZEN Hoe kun je kliekjes hergebruiken en hoe ben je zuinig op de aarde? Bezoekers van de Lek ker Leven Beurs in Terneuzen krij gen zaterdag antwoord op vragen over duurzaam wonen en leven. De beurs wordt door Rabobank Zeeuws-Vlaanderen gehouden en vindt plaats in Bio Base. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn er verschillende Zeeuws-Vlaamse bedrijven aanwe zig met duurzaam voedsel. Ook wordt advies gegeven over duur zaam wonen. Vanaf 11.00 uur zijn er presentaties en workshops, van on der meer het Voedselbos en RTL- weervrouw Helga van Leur die over het weer en klimaat vertelt. Kinderen worden uitgedaagd om over duurzaamheid na te denken door een show van MadScience. Het hele programma is te vinden op www.rabobank.nl/zvl. Toegang is gratis. Honderd huishoudens hoopt de gemeente Hulst enthousiast te krijgen voor een proef waarbij af val vanaf 3 april volledig geschei den wordt. Dat lijkt te lukken: er hebben zich 83 deelnemers ge meld. De huishoudens gaan in hon derd dagen hun afval honderd pro cent scheiden. Restafval en plastic worden om de veertien dagen aan huis opgehaald en gewogen. De ioo-ioo-ioo-proef moet ertoe lei den dat inwoners van de gemeente bewuster hun afval scheiden en dat restafval wordt beperkt. Hulstenaren produceren met 236 kilo per persoon per jaar ge middeld meer restafval dan elders in het land. Vanaf 2020 moet dat ook nog gereduceerd worden tot honderd kilo per persoon per jaar. Met de informatie die voort komt uit het project, gaat de ge meente kijken hoe dat doel bereikt kan worden. Aanmelden kan nog tot zaterdag via hulst.100-100-100.nl. De start bijeenkomst voor deelnemers wordt maandag gehouden. donderdag 23 maart 2017 Lieke, Lozenn, Nina en Roan geven de drollen een kleurtje, fotocamileschelstraete Schooljeugd Clinge in het geweer tegen hondenpoep Sheila van Doorsselaer Clinge - Lieke (10) Sophie Stockman Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64