C9 Blijft Delta echt wel Delta? Kreken naamgevers viaducten Tractaatweg Pubquiz 2 Inwoners van Vlissingen worden buitensporig in hun portemonnee gepakt als de artikel 12-inspecteur zijn zin krijgt, vreest het provinciebestuur. VLISSINGEN ARTIKEL 12-INSPECTEUR BOGERS0HERENMODE TERNEUZEN Vinylbeurs in Oud-Terneuzen Commentaar Delta is nog geen maand in handen van de Zweedse investeer der EQT of de tarieven voor digitale diensten gaan omhoog. Delta blijft Delta, was de slogan bij de overname. Oftewel: de klanten zouden er niks van merken. Met deze prijsverhoging laadt het bedrijf de verdenking op zich dat die belofte wordt gebro ken. Is ook EQJ zo'n investeerder die bedrijven overneemt enkel en alleen om er flink wat geld uit te persen? Stijgen om die reden de ta rieven? Wat kunnen we straks dan nog meer verwachten? De ongerustheid is begrijpelijk, maar lijkt voorbarig. Het is twee jaar geleden dat Delta voor het laatst zijn tarieven verhoogde. De ont wikkelingen in de digitale wereld gaan snel. Het aantal elektronische apparaten per huishouden neemt nog steeds toe. Meerdere mobiele telefoons, tabiets, laptops, wifi door het hele huis en digitale televisie met abonnementen op streamingdiensten als Netflix. Dat legt een enorm beslag op het netwerk. En wij, de consumenten, zijn gewend aan hoge snelheden. Geen haperende YouTube-filmpjes, alstublieft, en niet minuten wachten tot die speelfilm gaat beginnen. Procentueel gaat het om behoorlijke tariefsverhogingen, in harde euro's valt het nog mee, afgezet tegen de prima diensten die worden geleverd. Delta heeft in Zeeland een monopolie. Dat is gevaarlijk, maar in een dunbevolkt gebied is het lastig concurreren. Een bedrijf als Ziggo, met miljoenen aansluitingen in de Randstad, kan van zijn schaalgrootte profiteren, voor Delta is het moeilijker de wensen van de Zeeuwse huishoudens, ook in het buitengebied, optimaal te ho noreren. Het is goed dat de klanten kritisch in de gaten houden of Delta echt wel Delta blijft. Vooralsnog lijkt dit een beslissing waar ook het 'oude' Delta niet onderuit was gekomen. De ongerustheid over de tariefsverhoging van Delta is begrijpelijk, maar lijkt voorbarig Maikel Harte, advocaat en cabare tier, presenteerde gisteren de na men in dorpshuis De Kirke in Westdorpe: Spuikreek, Sassing, Eversgadt en De Platte Kille. Het zijn geen verzinsels. Mensen met verstand van geschiedenis advi seerden erover; leden van de Heemkundige Vereniging Terneu zen, de Heemkundige Kring Sas van Gent en de dorpsraad West dorpe. Stuk voor stuk verwijzen de namen naar kreken uit tijden waarin Zeeuws-Vlaanderen nog geteisterd werd door overstromin gen. De Spuikreek loopt nog altijd bij Spui. De Sassing was een sluis bij Axel. Eversgadt duidt op een ver dieping in een kreek bij de kruising met de weg naar Hulst. En De Platte Kille liep ooit bij Westdorpe, tot die kreek ruim vijftig jaar geleden werd gedempt met slib uit het Kanaal Gent-Terneuzen. De organisaties die over de na- De organisaties die adviseerden over de historische namen kregen van de provincie 150 euro men adviseerden, kregen als belo ning elk een cheque van 150 euro van gedeputeerde Harry van de Maas namens opdrachtgever Trac taatweg BV. De nieuwe Tractaat weg moet voorjaar 2019 af zijn. ALMANAK „Welke ster stond met haar poe del op de cover van bladen zoals Time en People, acteerde in films en tv-series en lanceerde haar ei gen parfum 'Moi'?" De fanatieke deelnemers aan de maandelijkse pubquiz in een café in Zierikzee beten hun tan den stuk op deze vraag. Allereerst werd in Franse rich ting gedacht: „Catherine De- neuve", opperde de een. „Brigitte Bardot", wist de ander te melden met een gezicht waar de zeker heid vanaf droop. Het goede antwoord: Miss Piggy. Iedereen knorde van ple zier. Modeweekend in vestingstad Bluesnight bij The Lane donderdag 23 maart 2017 Tijdens de koopzondag in Terneuzen wordt 's middags een vinylmarkt gehouden in Oud-Ter neuzen. Van 13.00 tot 17.00 uur verkopen standhouders elpees, singles, cd's en boeken bij De Vliegende Hollan der en De Paerdestal. Ook wordt er voor mu ziek gezorgd. Oud en nieuw gaan straks samen in de verbrede Tractaat weg tussen Terneuzen en Zei- zate. De viaducten in de weg krijgen historische namen. Harmen van der Werf Westdorpe Tip? redactie@pzc.nl Klap voor Vlissingen moet nog komen HULST Bezoekers van de terras sen aan de Hulster markt, zitten dit weekend op de eerste rang bij mode shows. Ondernemersver eniging Hulst Vestingstad houdt zaterdag en zon dag een modeweekend. Voor de terrassen staan catwalks opgesteld en door heel het centrum zijn er workshops, de monstraties en exposi ties. Alle activiteiten vin den tussen 13.00 en 17.00 uur plaats. KLOOSTERZANDE Beurs voor kleren en speelgoed Bij basisschool 't Getij in Kloosterzande wordt za terdag een kinderkle ding- en speelgoedbeurs gehouden door de ouder raad van kinderopvang 't Poppeke. De beurs duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Wie vandaag of morgen nog spullen wil inleveren voor verkoop kan mailen naar ouderraadtpop- peke@live.nl. Deelnemers ontvangen zestig procent van de opbrengst van hun verkochte spullen. OOSTBURG The Lane in Oostburg houdt zaterdag een Sou thern Bluesnight. De band Jas Josland uit Nieuw-Zeeland trapt af om 21.30 uur en daarna treedt de Nederlandse band Rob Klerkx The Secret op. De Ameri kaanse band Candy's Ri ver House (foto) sluit de avond af. De 'southern bluesband' speelt meer dan 250 shows per jaar. Molenstraat 5 4701 jk Roosendaal 10165-537889 www.bogersherenmode.nlOO OVtf KlfiUUtt (MA Vlrt U<L üf ühaUA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61