Schots parlement neemt extra veiligheidsmaatregelen 59.50 3 dagen Biesbosch 4 AANSLAG LONDEN Leerlingen van het Mollerlyceum uit Bergen op Zoom zagen de aanslag in Londen voor hun ogen gebeuren. Sem van der Hoeven (17) uit de vijfde klas van het VWO stond met klasgenoten bij de Big Ben en zag hoe tien meter verderop de dader instak op een politieagent. 'Slachtoffers niet uit Nederland' #WeAreNotAfraid „Rennen. Rennen. Die man heeft een mes!" Sem hoort mensen in pa niek schreeuwen als hij bij de poort van het parkje naast de Big Ben staat. Dan ziet hij het zelf ook. Een donkere man, met een mes van tientallen centimeter. Hij ziet hoe de man afrent op een agent en hem neersteekt. Als de eerste schoten klinken zet ook Sem het op een lo pen. Minutenlang rent hij voor zijn leven. Af en toe kijkt hij achterom. Komen zijn klasgenoten ook mee? Maar iedereen denkt hetzelfde. Wegwezen hier. Zo snel mogelijk. Een paar honderd meter verderop stopt hij. Hier lijkt het veilig, maar het is chaos. Politieauto's en ambu lances rijden af en aan. En waar is de rest van de groep? In de mensen massa zijn ze elkaar kwijt geraakt. Sem probeert zijn tweelingzus te bereiken, die ook mee is op de reis. Gelukkig, ook zij is veilig ontko men. Bij Buckingham Palace vin den ze elkaar en volgt een innige omhelzing. In paniek belt Sem zijn ouders. Als hij de stem van zijn moeder hoort begint hij te huilen. Voor het eerst in jaren. „Toen drong pas tot me door wat ik gezien had. Op nog geen tien meter van ons werd ie mand neergestoken." Bij zijn ouders in Nederland zit de schrik er na dit telefoontje goed in. Vooral omdat ze minutenlang geen contact krijgen met hun doch ter Jayden. Het waren de langste vijftien minuten uit het leven van vader Leo, zegt hij. Later ziet hij op televisiebeelden hoe zijn dochter in haar zwarte jas en herkenbare rode sjaal rent voor haar leven. „Dan pas dringt echt door hoe dichtbij zij bij die aanslag hebben gestaan." Ook voor Sem in Londen wordt steeds meer duidelijk dat het niet zomaar een steekpartij is geweest dat hij voor zijn ogen zag gebeuren. Hij is zojuist ooggetuige van de aanslag die heel de wereld schokt. Van omstanders hoort hij dat de VEILIGHEID man die hij zo woest tekeer zag gaan al op de Westminster Bridge slachtoffers maakte door met zijn auto zigzaggend over het trottoir te rijden. Sem stond zo dichtbij dat hem dit net zo goed had kunnen overkomen. Toch heeft hij niet het gevoel dat hij door het oog van de naald is gekropen. „De politie had het voor mijn gevoel heel snel on der controle." Iedereen uit de klas van Sem blijkt ongedeerd. En als ze elkaar hebben teruggevonden, keren ze zo snel mogelijk terug naar het hotel. Daar praten ze na over wat ze heb ben meegemaakt. Voor sommigen komen oude herinneringen boven. Zij waren ook op een schoolreis in Berlijn toen op de kerstmarkt een aanslag werd gepleegd. De ongeveer too leerlingen zou nog tot eind van de week in Londen blijven, maar volgens directeur Frank Looijen van het Mollerly ceum wordt er alles aan gedaan om de groep vandaag al te laten terug keren. Het debat over de vraag of de Schotse premier Nicola Sturgeon mag proberen weer een re ferendum over onaf hankelijkheid te hou den, is opgeschort. De Schotse parle mentsvoorzitter Ken Macintosh stopte het debat, nadat bekend was geworden dat poli tiemannen voor het parlement in Londen waren aangevallen door een man met een mes. De man was vol gens Britse media Dreigings niveau in ons land gelijk korte tijd eerder met een auto ingereden op voetgangers op de Westminster Bridge vlakbij het parlements gebouw. De Nationaal Coör dinator Terrorismebe strijding en Veiligheid (NCTV) zag gisteren geen aanleiding voor extra maatregelen in Nederland. Het drei gingsniveau in Neder land is op het ogenblik substantieel, de vierde stap op de ladder van vijf dreigingsniveaus. Dat wil zeggen dat de kans op een aanslag re ëel is, maar dat er geen concrete aanwijzingen zijn. Die situatie is sinds maart 2013 van kracht. lncl. rondvaart Bad Bentheim HP 3 dgn Antwerpen**** www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg Zij aan zij blijven we met de Britten vechten tegen terrorisme donderdag 23 maart 2017 GO WE ARE NOT AFRAID —Met deze hashtag die direct na de aanslag opdook op Twitter laten de Britten weten niet bang te zijn voor de terroristen. Sem (17) getuige van aanslag: Ik rende voor m'n leven Raymond Boere Londen Minister Bert Koenders (Bui tenlandse Zaken) liet gisteren weten dat er geen aanwijzin gen zijn voor Nederlandse slachtoffers. „Maar dat kun nen we in dit stadium ook nog niet uitsluiten", aldus de PvdA- bewindsman. De Nederlandse ambassade in Londen volgt de gebeurte nissen op de voet en houdt nauw contact met de Britse autoriteiten. V Hulpdiensten rukken uit rich ting parlement, waar diverse slachtoffers op straat liggen. FOTO GETTY IMAGES/AP/REUTERS De Schotse Tweede Kamer heeft gisteren na de aanval op het Britse parlement de veiligheidsmaatrege len verscherpt en de werkzaamheden on derbroken. ANP Edinburgh Voor maar: Ervaar Nationaal Park De Biesbosch vanaf het water met een fluisterboottocht! 2 nachten incl. ontbijtbuffet in 3* Tulip Inn Meerkerk lncl. rondvaart van 1,5 uur door de Biesbosch Gratis parkeren, wifi en wandel- en fietsroutes Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst! 3* dS Hotel Bad Bentheim (8,5) 4* Van der Valk Hotel Antwerpen (8,1) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2x 3-gangendiner O 90 Incl. zwembad en sauna /LQ 50 Gratis wifi en parkeren *va Gratis wifi en parkeren OTr Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting^ De auto van de ver meende dader kwam tot stilstand voor het Britse parlementsge bouw. De man viel hierna politiemensen aan met een mes. FOTO AP —Premier Rutte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4