Prins is onderweg om Doornroosje wakker te kussen 9 CHECK DIT! Richard Kienhuis (53) is als Liz' Richards al 38 jaar lang dé First Lady of TravestieDe zangeres presenteert zaterdag haar nieuwe cd in Porgy en Bess in Terneuzen. Sas van Gent „We zouden éven in Sas van Gent gaan wonen, maar dat is nu alweer veertien jaar geleden. En ik wil dus gewoon helemaal niet meer weg uit Zeeuws-Vlaanderen. Je hebt altijd een vakantiegevoel hier. Ik ben een rasechte, geboren en getogen Am sterdammer. Wij woonden achter het Paleis op de Dam. Daar kun je echt geen televisie kijken door alle trams en word je 's nachts wakker van de herrie op straat als de disco theken uitlopen. Dus hier in Sas van Gent hebben wij helemaal onze rust gevonden. We hebben nooit hoeven wennen. Zeeuws-Vlaanderen is voor ons echt thuiskomen." Travestie „In het begin keken mensen wel heel even de kat uit de boom wat betreft mijn shows als Liz'. Maar dat was maar heel even. Toen we de grote shows in Vlaanderen gingen doen, zagen mensen al snel dat travestie helemaal geen vulgaire toestand hoeft te zijn. Ik heb nooit last gehad in Zeeuws-Vlaanderen, Zeeuwen zijn lekker nuchter. Ik ga ook niet in een jurk naar de Lidl ofzo, loop ge rust met een baard van een paar da gen rond. Iedereen weet gewoon wie ik ben en wat ik doe en ze laten me met rust. Toen ik vorig jaar in de Zeeuwse Top 40 van 0 op 9 binnen kwam met Ik mis je zo, wist ik niet wat me overkwam. Zelfs een buur man die ik normaal niet vaak spreek stond ineens ons huis te versieren, omdat hij het zo top vond. Zeeland is lekker progressief, tegenwoordig is bijvoorbeeld iedere bruiloft en ver jaardag in Rilland-Bath met Liz' er bij." Musical „Van het toneel ben ik niet zo, ik houd vooral van films en musicals. Zeker een goede musical, graag, daar doe je me echt een plezier mee. In Zeeuws- Vlaanderen kom je er wat dat betreft beroerd van af. Gelukkig staan alle grote musicals ook in Ant- Mensen zagen al snel dat travestie geen vulgaire toestand hoeft te zijn werpen, daar rijden we zo naar toe. En mijn man Peter en ik gaan ook ge rust naar Duitsland of Londen om een musical te zien." Rattery „Het is iets heel anders, maar naast de muziek heb ik een rattery. Ik fok ratten. Een beetje vreemde hobby, wel leuk. Ik fok voor mijn eigen kooi, om die op peil te houden. Blijven er ratjes over van een nest, dan worden ze verkocht. Ik heb er een goede naam mee opgebouwd; er is inmid dels een wachtlijst." Carnaval „In Sas van Gent kun je niet uit. Hulst is leuk, daar zijn altijd wel markten die we leuk vinden. Eigen lijk zijn we al blij als we eens een weekend vrij zijn. Sas van Gent is na tuurlijk het grootste carnavals plaatsje van Zeeuws-Vlaanderen en mensen vragen dan of we geen car naval gaan vieren, maar ik heb het hele jaar carnaval. Ik doe heel veel carnavalsoptredens als Liz' voor vrouwenzittingen in Limburg. Tegen de tijd dat het dan hier begint, heb ik het wel gezien." Porgy en Bess „Dat vind ik zo'n leuk instituut. Het is heel klein en intiem. Het is echt bij Liz' op de koffie, als ik daar optreed. Jaren geleden stonden we in het Scheldetheater met La vie en rose en toen zat Maja Lemmen, de manager van Porgy en Bess, in de zaal. Die wilde mij daar per se naartoe halen. Dat zag ik eerst niet zitten. De groot ste jazzlegendes hebben daar gestaan, ik zag me aankomen in mijn glitter jurk. Mijn man regelde het achter mijn rug om toch en nu is het een bijna elk jaar terugkerend feestje. Er komen zelfs Vlamingen vanaf de Franse grens, omdat ze het niet wil len missen." Nieuwe cd „Na 38 jaar wilde ik iets nieuws. Het concept van de nieuwe cd en de hoes is nu nog geheim. De presentatie wordt spraakmakend. Ik denk echt dat sommige mensen in shock zullen zijn, meer kan ik er nog niet over zeg gen." donderdag 23 maart 2017 pl 'In Sas van Gent hebben we onze rust gevonden' Mariska den Hartog —Liz' Richards Liz' Richards: „Porgy en Bess, ik zag het eerst niet zitten. De groot ste jazzlegendes hebben daar ge staan." FOTO VAN ASSENDELFT FOTOGRAFIE Liz' Richards: zaterdag, Porgy en Bess Terneuzen. Ze wordt begeleid door Ellen Minderhoud en Peter de Krijger. Aanvang 20.00 uur. Naam voorstelling: Brieven aan Doornroosje Wie: De Trawanten Genre: muziektheater Leeftijd: vanaf 8 jaar Waar: Cultuurcentrum Ekeren (B) Wanneer: zaterdag, 14.30 en 15.30 uur In het kleinschalige verteltheater Brieven aan Doornroosje brengt de Vlaamse theatergroep De Tra wanten het gelijkna mige boek van Toon Teilegen tot leven. Ac teur Filip Vandemeule- broecke vertolkt de rol van een postbode die stiekem in een van de brieven spiekt. Het blijkt te gaan om een tekst die de prins aan Doorn roosje schrijft. Hij is naar haar onderweg om haar wakker te kussen. Tijdens zijn lange tocht naar het paleis van Doornroosje schrijft de prins dagelijks een brief aan de prinses. De let ters op het papier laten de fantasie van de nieuwsgierige postbe zorger op hol slaan; al snel waant hij zich de prins die op weg is om de prinses wakker te kussen. Tijdens zijn reis moet hij allerlei obsta kels overwinnen zo zit het weer niet altijd mee en wordt hij ziek. On derweg vraagt hij zich bovendien af of hij langs de winkel moet De postbode spiekt in de brieven aan Doornroosje. om een kus te kopen bij de 'liefdesbenodigdhe den'. Tegelijkertijd be gint hij op een zeker moment te twijfelen of Doornroosje wel echt bestaat. Terwijl de post bode zijn gedachtes de vrije loop laat, zorgt mu- ziekduo Vleugelslag voor een toepasselijke omlijsting. Liefde, ver langen, lang reizen en gedachtenspinsels komen allemaal tot ui ting onder de sfeervolle muzikale begeleiding van Kristien van Schuy- lenbergh en Ingrid Van- hee die live vierhandige pianomuziek van Dvorak, Brahms en Ravel spelen. Of de prins de prinses uitein delijk daadwerkelijk wakker kust? Brieven aan Doorn roosje is de derde pro ductie van De Trawan ten. Eerder waren zij in de theaters te zien met de voorstellingen 'Alles op zijn tijd' en 'Kijk eens door het vensterraam'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48