i i i Vechtmachines met puberhormonen Leven door Disney-animatie 7 Romantische komedie: heerlijk onvoorspelbaar x!M presentator niet vaak beoordeeld wordt als actrice." Brigitte wordt in de film in eerste instantie vooral op haar uiterlijk be oordeeld. Het schijnt tegenwoordig zeer belangrijk te zijn om er appetij telijk uit te zien om media-aandacht te krijgen. Ook Janzen beseft dat ter dege. „Ik heb deze rol in Het Verlan gen onder meer gekregen op basis van mijn uiterlijk. Zo naïef ben ik niet. Maar een leuk gezicht biedt na tuurlijk totaal geen garantie. Het helpt wel, dat geef ik toe. Maar als je in een musical staat die dertien mil joen euro heeft gekost, moet je het wel waarmaken met wat je in je mars hebt. Een mooi uiterlijk is dan lang niet genoeg." Ook de media storten zich op Bri gitte. Janzen kan daarover meepra ten. Ook zij trekt veel publiciteit, maar geen ongewenste. Haar verhou ding met de roddelpers lijkt relaxed. „Maar daar maak ik mij totaal geen il lusies over. Als er met mij iets ern stigs gebeurt, liggen ze ook bij mij in de bosjes." Droom Heeft ze zelf een droom, zoals Bri gitte, die per se een boek wil publice ren? „Jazeker, als kind wilde ik Toon Hermans worden. Op de basisschool schreef ik dat al in mijn vrienden boekje. Mijn ouders hebben mij met zijn werk opgevoed. Ik weet nog hoe kwaad ik was toen ik als 8-jarig meisje niet mee mocht naar een voorstelling van Toon." Ooit hoopt Janzen een one- womanshow van de grond te tillen. „Ik heb al veel geschreven, maar durf er nog niet mee naar buiten te ko men. Het moet eerst door een trech ter om te kijken wat geschikt is. Het lijkt mij heerlijk om net als Toon al leen op het podium in Carré de men sen de ballen uit hun broek te laten lachen met mijn voorstelling. Men sen op deze manier kunnen amuse ren is mijn grote droom." HETVERLANGEN Power Rangers Totaal verschillende Amerikaanse jongeren die in een strafwerk klasje moeten brommen, staan aan de vooravond van een groots avontuur. Na de min of meer toe vallige vondst van een vijftal kleurige stenen, transformeren deze tieners namelijk pardoes in ijzersterke helden. Ze dienen hun ooit zo saaie stadje - en de rest van de wereld - te redden van de snode heks Rita Repulsa (Eliza beth Banks). Net als in de popu laire, gelijknamige televisieserie uit de jaren 90 hebben deze mid delbare scholieren beschikking over extreme kracht en eigen me- gamachines. Ook nemen ze ieder zo hun persoonlijke beslomme ringen mee in de strijd. Dat de film begint als een soort The Breakfast Club (1985) stemt posi tief. De eerste scènes, waarin de jongeren hun kersverse krachten en eikaars eigenaardigheden ont dekken, zijn best aardig. Maar in de tweede helft verandert het sciencefïctionavontuur jammer genoeg in een ietwat vermoei ende Tm nsfo rm ers- k 1 o 0 n Life, Animated Toen Owen drie was, stopte hij opeens met praten. Het enige wat uit zijn mond kwam, was onver staanbaar gebrabbel. De diagnose: een zware vorm van autisme. Owen Suskind, een forse Ame rikaanse jongen, lijkt voorbestemd om een geïsoleerd leven te leiden. Totdat zijn ouders een opmerke lijke ontdekking doen: soms kan Owen geluiden en gesprekken na bootsen uit de vele Disneyfïlms die hij bijna dagelijks bekijkt. Ze kunnen met hem communiceren op basis van klassiekers als Peter Pan en Dumbo. Ook later, als Owen een tiener wordt, bieden deze films houvast als het gaat over ver liefdheid en volwassenheid. Maar over tongzoenen en financiële zelfstandigheid wordt hij weinig wijzer. Zo levensecht is het oeuvre van Disney ook weer niet. De documentaire Life, Animated is in de eerste plaats een film over een liefdevolle familie met een unieke geschiedenis. Homemovies laten Owens ontwikkeling zien. Animatiefilms vullen ontbre kende fragmenten aan. Owen lijkt zijn plaats in het leven gevonden te hebben. Hij geeft zelfs lezingen. - A.Z. donderdag 23 maart 2017 GO In tegenstelling tot haar perso nage heeft Chantal Janzen geen schrijfambities. fotoseptemberfilm ROMANTISCHE KOMEDIE Regie: Joram Lürsen. Hoofd rollen: Chantal Janzen, Peter Bolhuis, Gijs Naber en Alex Klaasen Het platgefilmde genre van de Nederlandse romantische ko medie levert af en toe toch nog een film op die kan verrassen. De makers van Alles is Liefde (2007), waarmee deze hausse aan geestige relatiefilms werd ingeluid, krijgen het voor elkaar met Het Verlangen, een film die meer komisch dan romantisch is. Het Verlangen maakt korte metten met de wijze waarop kunst in Nederland tegenwoor- Janzen als verkoopster Brigitte, fotoseptemberfilm dig aan de man wordt gebracht. Leidraad is de lancering van een literair meesterwerk dat geschreven is door een onoog lijke auteur (de voortreffelijke Peter Bolhuis), die nooit op de televisie zou scoren. In plaats van hem wordt een plaatsver vangster naar voren gescho ven, de appetijtelijke schoenen verkoopster Brigitte die wel de interesse van de media (lees: De Wereld Draait Door) opwekt. Chantal Janzen maakt van Bri gitte een heerlijk spontane vrouw die niet al te slim is, maar wel van goede wil. Het gevaar dat de jonge uitgever (Gijs Naber) verliefd op haar wordt, sluimert door de hele film, maar is gelukkig niet het hoofdmotief. Het Verlangen gaat vooral over hoge en lage kunst, de invloed van de media op literaire uitge verijen en het belang van een mooi paar schoenen. Dat alles maakt van Het Verlangen een heerlijk onvoorspelbare film. - A.Z. ACTIE Regie: Dean Israelite Hoofdrollen: Dacre Montgomery, Naomi Scott De helden uit Power Rangers. FOTO INDEPENDENT FILM - M.N. DOCUMENTAIRE Regie: Roger Ross Williams. Met Owen Suskind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46