0) 6 Oorlog door de ogen van een stoer en nieuwsgierig kind Chantal Janzen speelt in de romantische komedie Het Verlangen een schoenenverkoopster met ambities als schrijfster. Zelf wil de actrice dat niet: „Vroeger wilde ik Toon Hermans worden." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Chips The Day Will Come Hidden Figures Alsnog film over Don Quichot DeVitoen Green in Dumbofilm In tegenstelling tot haar perso nage in Het Verlangen - de blonde schoenenverkoopster Brigitte - heeft Chantal Jan zen totaal geen schrijfambi- ties. „Welnee", zegt de actrice in het Amstel Hotel, waar ze zich bijna verslikt als deze mogelijk heid wordt geopperd. „Ik denk niet dat ik ooit een boek ga schrijven. Zelfs geen autobiografie. Tegen vrienden heb ik wel eens gezegd: als ik morgen onder een tram kom, dan heb ik liever dat er een film over mij wordt gemaakt dan dat er een boek over mij wordt geschreven." De woest aantrekkelijke Brigitte kijkt daar heel anders tegenaan. Zij heeft een dik, maar beroerd boek ge schreven over schoenen, dat niet in aanmerking komt voor publicatie. Maar de uitgevers willen haar wel ge bruiken als de zogenaamde auteur van een literair meesterwerk, ge schreven door een mensenschuwe, stotterende man (Peter Bolhuis) die niet geschikt is om in de publiciteit te verschijnen. De spontane Brigitte is daarvoor geknipt. Door haar optre den in programma's als De Wereld Draait Door wordt het boek een best seller. Op de vraag waar Janzen zelf meer verstand van heeft - schoenen of lite ratuur - antwoordt zij zonder dralen: „Schoenen! Alle schoenen die Bri gitte in de film draagt, zijn van mij. Dat is voor mij een guilty pleasure. Maar ik lees ook veel hoor. Niet alles bevalt mij, Fifty Shades of Grey heb ik Ik sta niet te juichen na een geslaagde voorstelling of vertolking. Ik kan het gewoon niet na tien pagina's weggelegd. Wat een aanfluiting, zo slecht geschreven. Ik heb wel alles van Kees van Kooten gelezen, en veel van Martin Bril. Op dit moment lees ik de autobiografie van John Cleese. Komedianten inte resseren mij, omdat er ook vaak een tragische kant in hun leven voor komt." Flatliner Zeifis Janzen niet iemand die snel haar emoties de vrije loop laat. Regis seur Joram Lürsen heeft haar op de set van Het Verlangen nooit in een slechte bui meegemaakt. Zelf om schrijft de actrice zich als een 'flatli ner'. „Ik maak mij van nature niet snel druk om iets. Het nadeel van die houding is dat ik niet sta te juichen na een geslaagde voorstelling of ver tolking. Ik kan het gewoon niet. Ik kan mij maar één zin herinneren uit een positieve recensie. Ik werd na de musical Zij Gelooft In Mij omschreven als 'een actrice van for maat'. Daar was ik blij mee, omdat ik door mijn verleden als danser en Toen mijn vader een struik werd En opeens is het oorlog. De 9-jarige Toda maakte gisteren nog lol met haar vader in zijn banketbakkerij, maar vandaag moet hij als soldaat naar het front. Toda's school gaat dicht, er vallen bommen en ze moet opeens helemaal alleen naar het vre dige land van haar moeder reizen. Tijdens deze spannende roadtrip beziet de 9-jarige het ongewisse le ven in oorlogstijd. Dat betekent, zo blijkt, veel veranderingen en een angstige reeks gebeurtenissen. Maar ook een spannend avontuur, veel ab surdistische scènes, onverwachte vriendschappen en zelfs ronduit grappige momenten. Nicole van Kils donk Patatje oorlog, Ventoux) ba seerde het originele scenario op het gelijknamige jeugdboek van Joke van Leeuwen. Deze familiefilm is zo tref fend omdat de situatie, bezien door de ogen van een stoer en nieuwsgie rig kind, serieus genomen wordt zonder hem loodzwaar te maken. Ook origineel is de onduidelijke tijdstelling en de plaats van hande ling. Dat maakt het universele gevoel van lost in translation alleen maar dui delijker, ook voor volwassenen. - Marieke Nieuwdorp Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Kong: Skull Island €780.955 2 (2) Logan €346.677 3 (3) Tuintje in mijn hart €268.853 4 (5) Hidden Figures €189.483 5 (4) Fifty Shades Darker €165.302 ACTIEKOMEDIE Gevolgd worden twee motoragenten die in Los Angeles te maken krijgen met een sadistische crimineel. De film, een actiekomedie, is grotendeels gebaseerd op de gelijknamige televi sieserie uit de jaren 70 en 80. DRAMA Deze beste Deense speelfilm van 2016 speelt zich af in de jaren 60, in een internaat waar jongens worden misbruikt en gekleineerd. Lars Mikkel- sen speelt de hardvochtige directeur, Sofie Grabol een empathische lerares die niet durft in te grijpen. DRAMA Waargebeurd drama over drie don kere Amerikaanse vrouwen die zich in de beginjaren van NASA moeten waarmaken als rekenexperts. Zij krij gen aanvankelijk te maken met hef tige discriminatie, zoals rond het toi- letgebruik. donderdag 23 maart 2017 GO AVONTUUR Na vertragingen zijn de opnamen van de Don Qui- chot-film van Terry Gilliam begonnen. Een van de hoofdrol speelsters uit The Man Who Killed Don Qui xote, Rossy de Palma, heeft een foto van het script online ge plaatst. Don Quichot wordt niet langer ge speeld door Mi chael Palin, maar door Jo nathan Pryce. FAMILIE Danny DeVito en Eva Green zijn gepolst voor de hoofdrollen in Tim Burtons live-actionversie van de Disney- film Dumbo. De Vito zou Medici spelen, de eige naar van een kleiner circus dat wordt over genomen door Vandemere, de slechterik van het verhaal. Green maakt kans op de rol van een acro bate. 'Een leuk gezicht biedt totaal geen garantie' Ab Zagt 44 FAMILIEFILM Regie: Nicole van Kilsdonk Hoofdrollen: Celeste Holsheimer, Teun Kuilboer Toda (r) op de vlucht met een vriendje, foto lemming film E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45