Muziek, toneel en cabaret 4 Musical Titanic de musical' beleeft morgen zijn première in theater de Mythe in Goes. Vergeet Leonardo DiCaprio: in de musical van Muziektheater Zeeland is de hoofdrol voor het schip. Indringend pianorecital van Marcel Worms 'Canto Ostinato' in Nieuwe Kerk Ik vind onze Titanic mooier dan de film", zegt Paula Drost (62) uit Arnemuiden. Ze is be stuurslid bij Muziektheater Zeeland en speelt in hun mu sical Titanic de rol van Madame Aubert, de Franse maïtresse van miljonair Benjamin Guggen heim. De hoofdrol is voor het schip. Alle personen die in 1912 aan boord waren, komen tot leven. We voeren het stuk op met onze volledige cast van vijftig mensen. Alle reizigers ne men hun eigen verhaal mee aan boord. En omdat er ook een hondje Alles zit er nu goed in. Zolang de stroom niet uitvalt, spelen we door staan we daar met z'n allen en zingen we 'Er komt een morgen dat ik jou weervind'. Dan zijn er mensen in het koor die hun ogen niet droog- houden. We hopen het publiek ook zo te raken. Maar het is tegelijk een vrolijk en leuk stuk. Het is niet alleen drama en ellende: de musical bevat ook volop plezier en humor." Operettevereniging Veel Zeeuwen kennen het muziek theater als de Goese operettevereni ging. Een aantal jaar geleden veran derden ze hun naam 'om mee te gaan met de tijd'. Een professioneel orkest begeleidt het gezelschap tijdens hun optredens. Voor deze gelegenheid treedt dat muziekgezelschap op als scheepsorkest. Drost ziet uit naar de première. „Al blijft het altijd span nend. Maar alles zit er nu goed in. Ik maak me geen zorgen. Zolang de stroom niet uitvalt, spelen we door." Al een jaar lang repeteert de cast ie dere week. „Het is heel intensief. Maar ik doe het zo graag! De onder linge sfeer is heel goed. We vinden het belangrijk dat iedereen zich pret tig voelt. De jongste is twaalf, de oud ste is boven de zeventig. Dat moet al lemaal wel goed gaan. De rolverde ling doet onze professionele, artis tieke staf. Dat gaat allemaal heel eer lijk. Wij doen niet aan vriendjespoli tiek: iedereen moet auditie doen." bij was, staat dat straks ook op de planken." De musical Titanic gaat morgen in première in theater de Mythe in Goes. De voorstelling is gebaseerd op de waargebeurde tragedie van de oce aanstomer Titanic. Het 'onzinkbare' luxeschip zonk in 1912 tijdens haar eerste reis van Southampton naar New York. Het overgrote deel van de passagiers verdronk: er waren niet genoeg reddingsboten. Dit musicaldrama met muziek en liedteksten van Maury Yeston en script van Peter Stone opende in 1997 op Broadway. Daarna is het stuk over de hele wereld opgevoerd en won het verschillende prijzen, zoals de Tony Award voor beste musical. Het stuk staat los van de gelijknamige film. Drost: Er zit wel een liefdesverhaal in de musical -maar vergeet DiCa prio." Het Titanicverhaal is tijdloos, vindt ze. „Het is zo emotioneel. En emoties zijn van alle tijden. Veel mensen aan boord waren in de hoop op een beter leven onderweg naar Amerika. Actu eler kun je bijna niet zijn. Vluchtelin gen die op een bootje de zee overste ken, hopen ook op een beter leven. En ook de verschillen in de rangen en standen zijn nog actueel." Een van de indrukwekkendste scè nes in de musical vindt Drost het moment dat de boot zinkt en er te weinig reddingsboten zijn. „Dan Oceaanstomer van zes meter hoog 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Klassiek Minimal music donderdag 23 maart 2017 PZ Joanne Karkdijk —Paula Drost, Muziektheater Zeeland Titanic is tijdloos Het verhaal draait om het schip dus het decor is ui terst belangrijk. Het publiek ziet straks een zes meter hoge Tita nic. Daarin bevindt zich een eerste, tweede en derde klas. Het decor is compleet met meubilair, een stuurhut en een stookruimte. De decorploeg had er een jaar lang twee keer per week de handen aan vol. Paula Drost van Muziektheater Zeeland: „Alles moet natuurlijk kloppen met hoe zo'n oceaansto mer er in die tijd uit zag. We heb ben twee vracht wagens nodig om het decor, de re kwisieten en de 200 kostuums tus sen de theaters te vervoeren." Weer een greep uit het grote aanbod aan concerten en voor stellingen van komende week: klassieke muziek op piano, vleu gels, kerkorgel en door een koor; een klassiek toneelstuk in een nieuwe jas én een cabaretvoor stelling. Marcel Worms is een gewel dige pianist die geen uitdaging uit de weg gaat. Hij speelde zowel jazz als klassiek en ver diepte zich in de muziek van onbekende of ondergewaar deerde componisten. In zijn in terpretatie van de 'Goldbergva- riaties' van Bach is te horen dat hij een jazzachtergrond heeft, Bach swingt de pan uit. Worms heeft een zwak voor Oost-Eu ropa en na de opname van zijn Part-cd verdiepte hij zich in de Letse componist Peteris Vasks. Tijdens een indringend piano recital speelt hij 'De Jaargetij den' van Vasks en 'De Twaalf maanden' van de Rus Peter Tsjaikovski. Vasks compo neerde een mooie impressie van de seizoenen, soms heftige muziek waarin ook de visie van de componist op de vrijheids strijd van de Letten is vastge legd. Tsjaikovski schreef zijn impressies niet gebonden aan de seizoenen maar aan de maanden. Deze twaalf werken zijn lichter verteerbaar en be schrijven ook het leven van de Russen in de betreffende maand. Morgen in de Zeeuwse Concertzaal Middelburg, aanvang 20.00 uur. Sandra en Jeroen van Veen (foto) op twee vleugels en Aart Berg- werff op het monumentale kerk orgel spelen zondag in Zierikzee het stuk Canto Ostinato uit 1976 van Simeon ten Holt. Dit concert met minimal music kan zowel zittend als liggend wor den beluisterd. Wie wil liggen: matje meenemen. Zondag, Nieuw Kerk Zierikzee, aan vang 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43