Drie tenoren vormen samen één geheel 44 Gezonde sapjes van Britse Ella f 2 CELTIC TENORS Cat Marnell: enfant terrible Mini-festival Het belooft een bonte verzameling aan musici te worden in de Spot in Middelburg, tijdens het mini-festival Mere Musik Party. Uitgelicht Asterix al eens gelezen? Dan weet je dat de Kelten een apart volkje zijn. De Celtic Tenors al gehoord? Nou, dan gaat het niet over everzwijnen, speciale drank of het dra gen van een kilt. Deze drie mannen gooien al hun talenten in de strijd om mooie muziek te maken. Matthew Gilsenan, James Nelson en Daryl Simpson zijn geboren leren. Zij studeerden zang en produceren samen een mooie mix van stemkleuren. Met hun zang zijn het echte we reldveroveraars. Het repertoire dat ze brengen is apart. Zowel klassieke aria's, als folk, traditio nals en pop worden op smakelijke wijze, soms met humor, vaak bloedserieus, gebracht. Het zijn drie soepele tenorstemmen die één geheel vormen. Als je luistert naar La Donna e mobile of Nes- sun Dorma (met die juichende Vincero-pas- sage) is een vergelijking met de grote tenoren Luciano Pavarrotti, José Carreras en Placido Do mingo, onvermijde lijk. Die zongen hun Vincero galmend in 1990 op de avond van de finale van het we reldkampioenschap voetbal in Italië in het stadion. En Italië won. De Keltische te noren hebben andere troeven. Zij strelen liever de oren en snoepen elkaar niets af. Hun stemmen vloeien samen tot één mooi harmonisch geheel. Het Ierse Danny Boy krijgt een romantisch sausje en Remember heeft iets van een zwoele smartlap, maar overtuigend zijn deze mannen wel. als Daryl ook nog eens zijn gitaar erbij pakt, kan de avond niet meer stuk. Het publiek mag dan van haarkleur vooral grijs zijn, een avondje met de Celtic Tenors is verrassend en ook eentje om niet meer te vergeten. Een verrukkelijke erva ring waarover nog lang nagepraat kan worden. Hun hoge en lage timbres mengen goed. De avond kan niet meer stuk TOP 3 THEMA BOEKEN WEEK VERBODEN VRUCHTEN 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Boek anger Arjen van Wijk van de modern klas sieke popgroep Van- Dryver houdt een feestje met een wel I heel diverse samen- I stelling. Zo staan on der anderen de klassieke dj Mr Van Walsh, de Syrisch-Nederlandse band Gharib en de bevlogen pianist Mat- teo Mijderwijk op het podium. „Er zijn alleen maar muzikanten uitge nodigd die ik heel tof vind. Dat leidt tot een heel uiteenlopend pro gramma. Sommigen zullen de sa menstelling van de avond misschien niet logisch vinden, maar ik hoop dat juist deze combinatie ervoor zorgt dat het publiek nieuwe dingen ont dekt." Ontspannen zit Arjen van Wijk aan een houten tafeltje in het koffie- tentje Sint John in zijn woonplaats Middelburg. Zo op het eerste gezicht zou je hem met zijn petje en opval lende bril met grote vierkante glazen niet inschatten als een fanaat van klassieke muziek. In de twintig jaar dat singer-songwriter Van Wijk in middels muziek maakt, lag zijn focus vrijwel altijd op het maken van pop muziek. Hij vertelt dat hij in zijn jonge jaren niet echt bezig was met muziek. „Toen was ik vooral geïnte resseerd in skateboarden." Via een vriend die samen met zijn zus een band had, raakte hij rond zijn veer tiende geïnteresseerd in muziek. Zes jaar later had hij een eerste platen contract en in de jaren die volgden De botsing tussen die twee stijlen levert iets nieuws op zong hij onder andere in de band This Beautiful Mess. Per toeval stuitte hij vier jaar gele den op de muziek van saxofonist Lotte Pen, de vrouw van een van zijn vrienden. Toen hij haar spel hoorde, leek het hem mooi om haar klassieke muziek te combineren met zijn pop liedjes. Pen zag dit wel zitten en zo ontstond VanDryver, een band die je volgens Van Wijk kunt zien als een huwelijk tussen klassieke muziek en popmuziek. „Mensen die van klas sieke muziek houden vinden het te veel pop en het publiek dat van pop muziek houdt, vindt het te veel klas siek. Die cross-over, dat is volgens mij precies waar we willen zitten. De botsing tussen die twee stijlen levert iets nieuws op." Stimulans Vorig jaar werd VanDryver door de Brabantse nieuwe muziekpodia gese lecteerd als 'New Arrival'. „Dat heeft veel voor ons betekend en vormde een mooi stukje promotie voor de band." Bovendien gaf deze benoe ming een stimulans aan de ontwik keling van een debuutalbum. De eerste single van dit album 'Cast Out Fear' werd vorige maand gepresenteerd op het Cross-Linx fes tival. Hoorn, fluit, harp, marimba en saxofoon komen samen op een basis van minimal music, synthesizers en beats. „Wat we nu maken is iets to taal anders dan ik ooit heb gedaan. Het is een ontzettend leerzaam pro ces. Het is interessant om te zien hoe nummers binnen de klassieke mu ziek op een totaal andere manier donderdag 23 maart 2017 Wat: Celtic Tenors Waar: Stadsschouwburg Middelburg Wanneer: zondag, aanvang 15.00 uur Hun hoge en lage timbres mengen goed en Reageren? uitenthuis@persgroep.nl De Celtic Tenors zijn geboren leren. PZ William Shake speare, Venus Adonis. Prachtige samenwerking tussen Hafid Bouazza en Mar iene Dumas. Turks fruit, Dick Matena. Het klassieke mees terwerk van Jan Wolkers in strip vorm. Katja Schuur man, Verboden vruchten. Met deze bundel ero tische gedichten laat Katja Schuurman zien hoeveel liefde ze koestert voor het geschreven woord. Bron: Bol.com Vivian de Gier bereidt zich voor op de zomertijd. Met onder meer babyolifantjes en gezonde sapjes uit het receptenboek van de Britse Deliciously Ella. Hoe verkloot je je leven is de grap pige titel van het eerste boek van Cat Marnell, een The New York Times-bestseller. De mode redacteur en columnist, in Ame- ,0! «RKLI )T rika een bekendheid, raakte als tiener verslaafd aan zo'n beetje alles. Enfant terrible Marnell schreef een gevat, haast bedwelmend, boek waarin ze met zelfspot kijkt naar haar leven en dat van haar generatie, voor wie het nooit ge noeg is. Om in een roes van te raken. Verschenen bij Atlas Contact. Huwelijk tussen klassiek en pop Janneke Koster 44 Arjen van Wijk Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. JAN WOLKERS EEN BEELDROMAN DOOR DICK MATENA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41