Negen kanshebbers voor drie Lange Jan Awards Duidelijkheid Nollebos Beelden ondernemers en particulieren kunnen gebruikt worden 7 De politie brengt in kaart welke camera's gebruikt kunnen worden om misdaden op te lossen. „Cameras liegen niet en vergissen zich niet." De politie weet exact hoe de da ders eruit zien die een maand ge leden in de Langeviele in Middel burg een vrouw in een scootmo- biel beroofden. Dankzij camera beelden die beschikbaar zijn ge steld door ondernemers uit die straat, aldus Toby Aarnoutse van het politieteam Walcheren. Met een druk op de knop kan hij namelijk zien welke ondernemers en particulieren in de straat een camera hebben waarmee ze hun eigendom beveiligen. Die ca mera's staan veelal op de voordeur Op de een zien we hem opzij, de volgende camera geeft een beeld van zijn gezicht gericht en 'zien' ook wat er buiten op straat gebeurt. Sinds enkele maanden brengt de politie in kaart welke camera's kunnen helpen misdrijven op te lossen. Daarbij wordt ook gekeken naar wat die camera's 'zien'. Op die manier brengt de politie pre cies in kaart bij welke onderne mers en particulieren beelden moeten worden opgevraagd als bijvoorbeeld in de Langeviele ie mand is beroofd. „Maar we weten ook welke camera nachts 'blind' is omdat het rolluik dicht is", aldus Aarnoutse. Tot voor kort probeerde de poli tie, na een misdrijf, via buurton derzoek te weten te komen of er toevallig iemand iets op een ca mera had staan. „Soms worden de beelden echter al na 24 uur vernie tigd. Dan hebben wij er niets meer aan als we na drie dagen ontdek ken dat een winkelier een beveili gingscamera heeft met mogelijk interessante beelden." Snel Alle camera's en hun beeldhoek worden in een databank opgesla gen. Zo kunnen ook rechercheurs die niet bekend zijn in een gebied, snel zien welke beelden moeten worden opgevraagd. In die data bank staat ook hoe ze aangeleverd kunnen worden en wie daarvoor moet worden benaderd. Volgens Aarnoutse blijkt in de praktijk dat ondernemers en particulieren graag meewerken. „Ik heb nog niet meegemaakt dat er werd ge weigerd." Camerabeelden zijn interessant voor de politie omdat ze niet 'lie gen' of zich 'vergissen'. En meer dere camera's kunnen een com pleet beeld geven van een ver dachte. „Op de een zien we hem opzij, de volgende geeft een beeld van zijn gezicht." Het gaat Aarnoutse niet alleen om beveiligingscamera's. Hij wil elke camera en elke positie te we ten komen om op die manier een zo compleet mogelijk overzicht te krijgen. Hij benadrukt wel dat het legale camera's moeten zijn. Dat wil zeggen dat ze beelden maken van het eigendom van de eigenaar. „Dus niet een camera die gericht is op alleen de openbare weg. Wel een die gericht is op bijvoorbeeld de ingang van een winkel. Dan geeft het niet dat als bijvangst ook de straat zichtbaar is en alles wat daar passeert." Meer informatie op politie.nl De Lange Jan Awards worden op 1 juni uitgereikt. De drie winnaars worden gekozen door het publiek; dat kan stemmen van 15 tot en met 28 mei via http://langejana- wards. welzij nmiddelburg.nl/ Bij de jonge vrijwilligers zijn de kanshebbers Pim Jansen uit Vlis- singen (12, geeft voor Chocolate Lovers in Middelburg workshops aan zieke kinderen), Stefan Krekel Kelderman uit Oost-Souburg (19, techniekvrijwilliger bij poppo dium De Spot in Middelburg) en Emy Ridderbos uit Middelburg (20, vrijwilliger bij de vogel- en zoogdierenopvang De Mikke in Middelburg). Bij de vrijwilligers vanaf 24 jaar kan gestemd worden op Jan Lou- werse uit Middelburg (79, zet zich in voor Stichting Feest van Her kenning voor dementerenden), Greet Verhage uit Middelburg (69, begeleidster van zwangere vrou wen in het azc) of Wim Sinke uit Vlissingen (68, begeleider van ex- gedetineerden bij Stichting DOOR). Ook drie organisaties maken kans op een Middelburgse vrij- willigersprijs. Dat zijn de Van Dixhoornbrigade (zwemmend redden en zwemwedstrijden), Stichting Behoud Hoogaars (be houd en restauratie van zeilende Zeeuwse vissersschepen) en de vrijwilligers van Stichting Mante ling (hulp aan vrijwilligers die mensen met een ziekte of beper king helpen). VLISSINGEN De Vlissingse oppo sitiepartijen dienen vanavond een amendement in om duidelijkheid te scheppen over het afwijzen van de visie op ontwikkelingen in het Nollebos van EcoParks. Er is geen maatschappelijk draagvlak voor het plan van de projectontwikkelaar. Die wijkt af van de visie en leggen 'een te groot ruimtebeslag op het groene karakter en natuurhistori sche waarden van park en bos'. donderdag 23 maart 2017 WA Politie zet camera's in databank Emile Calon Middelburg -Toby Aarnoutse, politie De jongste is 12, de oudste 79. Allebei maken ze kans op een Lange Jan Award, de vrijwilli- gersprijs van Middelburg. Uit 245 nominaties heeft een jury negen finalisten gekozen: drie jongeren tot 24 jaar, drie men sen ouder dan 24 en drie orga nisaties. Maurits Sep Middelburg 9 l I NOORDWELLE -VLISSINGEN BouwmanswegiS V KcimpeerantrumTMechielsen Gildeweg35 4328 SN Noordwelle (L*ll iiiviavii 4383 NJ Vlissingen -A - T: 0118-440100 T: 0111 - 769 023 KOM SNÉÏJnAAR ONZE WINKEL VOOR AL ONZE TOPAANBIEDINGEN! Vul uw gegevens in op: www.mechielsen.eu/actie en ontvang 20% korting op een artikel naar keuze! Alle camera's en hun beeldhoek worden in een databank opgeslagen. Zo kunnen agenten die niet be kend zijn in een gebied, snel zien welke beelden moeten worden opgevraagd, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35