Zeeuws-Vlaming is meer dan welkom msm 5 Volgende week woensdag komen patiënten van de campus Eeklo naar het gloednieuwe ziekenhuis AZ Alma, waar plek is voor 513 patiënten. NIEUW ZIEKENHUIS MIKT OP ZEEUWS-VLAMINGEN A 112 NIEUWS 9 tips na dood Kees van Schaik Overlastgever moet cel in Een arts komt met ferme passen aangelopen. „Ik kan de trap niet vin den." Ook voor het per soneel van Algemeen Ziekenhuis (AZ) Alma in Eeklo is het nieuwe gebouw wennen. Waar je in de centrale hal ook kijkt, overal zie je het licht dat door de glazen plafonds en zij wanden naar binnen straalt. Het hospitaal oogt futuristisch. De bouw kostte dan ook 220 miljoen euro en is grotendeels gesubsidi eerd door de overheid. In totaal kunnen er 513 patiënten terecht, ledereen, van arts tot kuisvrouw, mocht aangeven wat er aan die kamer ontbrak het restaurant heeft 480 stoelen. 1290 personeelsleden en 120 artsen verdienen er hun brood. Woensdag kunnen ze aan de slag, als het personeel tenminste de weg kan vinden. Manager PR Com municatie Marc Van Hulle leidt al een aantal jaren bezoekers rond en kent wél de weg. Hij drukt op een knop en een glazen lift zoeft naar beneden. Terwijl we naar verdie ping vijf gaan, hebben we een machtig uitzicht over de centrale hal en het Meetjesland. Als we de lift uitstappen, valt een kunstwerk aan de wand direct op. „We moes ten een half miljoen euro aan kunst besteden", legt Van Hulle uit. Als we verder lopen, komen we op de afdeling verloskunde, 'mater- niteit' geheten in Vlaanderen. We stappen een verloskamer binnen. „In Eeklo hadden we een modelka mer. Iedereen, van arts tot kuis vrouw, mocht aangeven wat er aan die kamer ontbrak. Die aanwijzin gen hebben we hier in de praktijk gebracht." De kraamafdeling heeft vier luxe Het fonkelnieuwe zieken huis in Eeklo met al zijn moderne technische snuf jes, ligt op een goed halfuur rijden van Breskens, Terneuzen en Hulst. Het is, zeker voor Belgische be grippen, uitstekend te bereiken. Neem vanaf de Expressweg de af slag richting Eeklo en je bent er. Voor sommige Zeeuws-Vlamin gen is het zelfs dichterbij dan zie kenhuis ZorgSaam in Terneuzen. Niet zo vreemd dus dat het nieuwe AZ Alma, dat de campussen in Eeklo en Sijsele vervangt, ook haar pijlen op de Zeeuws-Vlaamse patiënt richt. „We hebben contrac ten met grote zorgverzekeraars als CZ en Achmea voor orthopedische ingrepen en bevallingen", aldus manager PR Communicatie Mare Van Hulle. Zeeuws-Vlaamse huisartsen kunnen patiënten dus doorverwij zen naar het ziekenhuis in Eeklo. En dat gebeurt ook. „We hebben veel Nederlandse patiënten. Een nieuw ziekenhuis trekt aan. In ok tober hadden wij een opendeurdag. Dat hebben we ook net over de grens bekendgemaakt en daar kwa men toen heel wat Zeeuws-Vla mingen op af." Ook de gouverneur van Oost- Vlaanderen maakte er vorige week geen geheim van dat patiënten van net over de grens meer dan welkom zijn in het AZ Alma. Overigens is het ziekenhuis ook interessant voor Zeeuws-Vlaams personeel, zegt Van Hulle. In Eeklo werken nu 18 Nederlanders, de meesten uit Zeeuws-Vlaanderen. In Terneuzen zullen ze vermoe delijk de vlag niet uithangen van wege de ontwikkelingen veertig ki lometer verderop. Van Hulle: „We onderzoeken wel nadere samen werking met ZorgSaam, maar daar is op dit moment nog weinig over duidelijk." Terneuzen IJzendijke \S TT 1 Eeklo kamers, van ongeveer 35 vierkante meter. Voor de papa's staan er re laxte zetels om in uit te kunnen rusten. „Omdat de mama's drie nachten in het ziekenhuis moeten blijven, is er steeds meer vraag naar deze luxe kamers." Rustgevend Ook de afdeling gynaecologie is in drukwekkend en van alle moderne technieken voorzien. Tijdens de be valling kunnen vrouwen naar een sterrenhemel met roze, groene en blauwe lichtjes kijken, wat rustge vend schijnt te werken. Rust hebben de bouwvakkers nog niet. Op het hoogtepunt waren ze met 450 man aan het werk. De laatsten werken nu in de hal van de operatiekamers. Het pronkstuk daar is de hybride operatiekamer van 2,2 miljoen euro. Een speciaal scanapparaat kost alleen al ruim een miljoen. Vooral neurochirurgi- sche operaties zullen er plaatsvin den. „Tijdens de operatie kunnen scans gemaakt worden. Studenten Geneeskunde kunnen die direct bekijken." Dan gaat de operatiekamer op slot. Vanaf woensdag zijn bezoe kers en journalisten er niet meer welkom, maar opereren de chirur gen er. Van Hulle: „Hier ga je niet meer komen. Tenminste, niet ver ticaal." Wietkwekerijen ontmanteld ■'"vvjflfiiiirffii donderdag 23 maart 2017 PC RILLAND De politie heeft 9 tips binnengekregen na de uitzending van Opsporing Verzocht over Kees van Schaik (65) uit Rilland die maandag dood in zijn huis werd aangetroffen. Van Schaik kwam om het leven door een misdrijf. Op zolder troffen agenten een hennepkwekerij aan waarvan de 120 planten net waren geoogst. In de uit zending van Opsporing Verzocht vroeg de politie informatie over een zwarte stationwagen die zondag bij het huis stond. THOLEN Het hennepteam van de politie Zeeland/ West-Brabant heeft dins dag op drie plaatsen, waar onder Tholen, hennepkwe kerijen gevonden en ge ruimd. Drie personen zijn aangehouden. Aan de On- dernemersweg in Tholen werd een grote professio nele hennepkwekerij aan getroffen. Verdeeld over twee grote ruimtes ston den 868 bijna oogstrijpe planten opgesteld onder 77 assimilatielampen. De elek triciteit bleek illegaal te zijn afgetakt onder de energie meter. Er was niemand aanwezig in de kwekerij. De gebruiker van het pand heeft zich bij de politie ge meld en is aangehouden. GOES Een 42-jarige man uit Den Haag is dinsdag middag aangehouden omdat hij voor overlast zorgde in het centrum van Goes. Hij was onder in vloed van alcohol en be delde om geld. Agenten kregen meldingen dat de man overlast ver oorzaakte in de Korte Kerk straat. De dronken man sprak mensen aan en vroeg om geld. Hij wei gerde weg te gaan en werd aangehouden. Op het bu reau bleek dat de man nog een straf van 14 dagen moest uitzitten. De man zit nog vast. Eeklo is klaar voor de eerste patiënten Bob Maes Eeklo -Marc Van Hulle Marc Van Hulle kent al wel de weg in het ziekenhuis. 1 Het licht schijnt overal in de centrale hal van het AZ Alma in Eeklo naar binnen, fotos peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33