Inbraakgolf bij bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen Partij voor Zeeland royeerde Marijn de Koeijer terecht BEDANKT; zeelandtheaters.nl College Vlissingen ziet komend halfjaar als proefperiode HOOR 4 De Vlissingse nachtbakker Bart Tuilenaar mag drie nachten in de week openblijven. De bakker is blij, omwonenden niet. Op donderdag, vrijdag en zaterdag mag de winkel van bakker Bart Tui lenaar aan de Paul Krugerstraat vanaf 2.00 uur open zijn, meldden B en W van Vlissingen gistermor gen. Nachtbrakers kunnen al de cennialang vanaf 2.00 uur bij de 'nachtbakker' terecht voor snacks als frikandel- of puddingbroodjes, bolussen en gevulde koeken. Veel kroegtijgers doen op weg naar huis de zaak aan om een lekkernij te sco ren voor ze het bed in kruipen. De nachtelijke openingsuren werden tot begin dit jaar gedoogd. Maar omdat een aantal klanten, vooral in de zomer of in weekein den met mooi weer, de laatste jaren voor overlast zorgt voor (achter)bu ren van de bakker wilde het dage lijks gemeentebestuur Tuilenaar aanvankelijk geen nachtvergun ning geven. Tuilenaar ziet een substantieel deel van zijn omzet niet graag ver dwijnen en overhandigde loco-bur gemeester John de Jonge vorige week zo'n achthonderd handteke ningen van klanten die willen dat hij 's nachts openblijft. De bakker hoopte dat hij in elk geval de twee laatste dagen van de week open mocht blijven. Hij vroeg eerder een officiële vergunning aan om zes nachten per week open te mogen zijn. Het college wijst die aanvraag af, maar geeft nu wel een tijdelijke ontheffing om drie dagen per week - donderdag, vrijdag en zaterdag - vanaf 2.00 uur de winkeldeuren te openen. De ontheffing geldt tot r oktober van dit jaar. B en W be schouwen dit half jaar als een 'proefperiode'. Dit najaar neemt het college een definitief besluit, waar bij het vooral kijkt of er het ko mende halfjaar veel klachten bin nenkomen. Overigens registreerde de politie het afgelopen decen nium 'gemiddeld' slechts twee klachten per jaar. Bakker Bart Tuilenaar was opge togen gistermorgen. Hij vindt het besluit van B en W 'heel schappe lijk'. Hij weet zelf ook dat het de laatste jaren - 'sinds ik op Facebook actief ben'- drukker is geworden, waardoor het af en toe misging. „Ik Wij hebben ernstige bezwaren tegen een tijdelijke ontheffing winkeltijdenwet zal mijn klanten nog eens extra op het hart drukken rustig aan te doen bij het verlaten van de winkel, want ik hoop natuurlijk per 1 oktober een definitieve vergunning te krijgen." Omwonenden zijn een stuk min der tevreden. Zij stuurden direct een bezwaarschrift waarin ze de ondervonden vormen van overlast op een rijtje zetten. Ze verzoeken het college ook om 'onmiddellijke schorsing' van de tijdelijke onthef fing tot hun bezwaren zijn behan deld. Van 'voortzetting van enige gedoogconstructie' kan in de tus sentijd geen sprake zijn, vindt een aantal omwonenden. „Het is van de gekke dat een asociale ondernemer er voor kan zorgen dat omwonen den weer een hele zomer aan slaap- gebrek lijden", foeterde één van de buren. De dieven hebben het gemunt op allerlei soorten gereedschap, van slijp- en boormachines, doppen- sets tot gewoon handgereedschap. Ook is een zitmaaier ontvreemd. De inbraken vinden vooral in de weekenden plaats; vrijdagavond, zaterdag en zondag. In veel bedrij ven wordt dan niet gewerkt. Een duidelijk patroon lijkt niet te ontdekken in de inbraken. Ze vinden door heel Zeeuws-Vlaan deren plaats. Bij bedrijven in Hulst, Hengstdijk, Koewacht, Axel, Westdorpe, Biervliet, Oost burg en Eede zijn spullen meege nomen. Ook in plaatsen wat verder weg van de grens met België is het dus raak. „Maar Zeeuws-Vlaanderen is eigenlijk helemaal een grens streek", merkt een politiewoord voerder op. Het politieteam Zeeuws-Vlaanderen heeft contact opgenomen met Belgische korp sen om na te vragen of daar de laat ste tijd ook opvallend veel wordt ingebroken in bedrijven. Een ant woord is nog niet binnen. Uit recente persberichten van in elk geval de politie Waasland- Noord (Beveren, Sint-Gillis-Waas en Stekene) valt niet op te maken dat bedrijven vaak het doelwit zijn van dieven. In maart vond tot nu toe slechts één keer een diefstal van kabelrollen met elektriciteits draad plaats op een bouwplaats bij Stekene. Ook die was in een week end. Het politieteam Zeeuws-Vlaan deren roept eventuele getuigen op zich te melden via 0900-8844 of www.politie.nl dan wel anoniem via 0800-7000. De Koeijer stond voor beide verkie zingen op de conceptkandidaten lijst van de PvZ. In januari 2025 werd hij geroyeerd door Leefbaar Reimerswaal, de lokale partij die gelieerd is aan de PvZ. In mailtjes aan de Partij voor Zeeland had De Koeijer forse kritiek geuit op Ma rien Weststrate. Die was op dat mo ment niet alleen fractievoorzitter van Leefbaar Reimerswaal, maar ook de nummer één op de lijst van de PvZ voor Provinciale Staten. Toen de PZC begon te publiceren over de ruzie tussen De Koeijer en Weststrate, achtte voorzitter Mare Rijk van de PvZ het onmogelijk De Koeijer te handhaven op de kieslijs ten. Daarop eiste De Koeijer het te rugtreden van Rijk, Weststrate en het huidige PvZ-Statenlid Francois Babijn. Voor het bestuur van de partij was dat aanleiding De Koeijer uit de partij te knikkeren. De Koeijer heeft dat besluit aan gevochten bij de rechtbank. Die oordeelde anderhalve maand gele den dat hij ten onrechte uit Leef- De negatieve berichtgeving van De Koeijer over Weststrate en Babijn weegt zwaar mee baar Reimerswaal is gegooid, maar het royement door de PvZ was wel terecht, zegt de rechter nu. Wat zwaar meeweegtis dat De Koeijer zich in e-mails 'in nega tieve, denigrerende zin' uitliet over Weststrate en Babijn. De eerste be schuldigde hij onder meer van vriendjespolitiek en over het hui dige Statenlid schreef hij: 'mezelf onder laten pissen door Francois Babijn zal echt niet gaan gebeuren deze onbeschofte Babijn'. Volgens de rechter is de con structieve samenwerking die nodig is binnen de top van een politieke partij daarmee onder druk gezet. Omdat het naar buiten komen van de ruzie kort voor de verkiezingen schade zou kunnen toebrengen aan de PvZ was een royement logisch, aldus de rechtbank. De Koeijer is daarom in het ongelijk gesteld en veroordeeld tot het betalen van de kosten van het geding. fll I pCvj\?iE^oC^ donderdag 23 maart 2017 PC Bakker mag drie nachten open René Hoonhorst Vlissingen -Buurtbewoners Paul Krugerstraat en Singel Een golf van inbraken in be drijfspanden treft Zeeuws- Vlaanderen, van Hulst tot Eede. Zestien stuks zijn er al geteld sinds 1 maart. Harmen van der Werf Terneuzen De Partij voor Zeeland (PvZ) heeft Marijn de Koeijer uit Yer- seke twee jaar geleden, kort voor de verkiezingen voor Pro vinciale Staten en het water schap, terecht uit de partij ge mikt. Dat oordeelt de rechtbank in Middelburg. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 DO 23 maart muziek Karin Bloemen VR 24 en ZA 25 maart Philippe Geubels VR 24 en ZA 25 maart musical Titanic - Muziektheater Zeeland ZO 26 maart 15.00 u. muziek The Celtic Tenors DO 30 maart dans Scapino Baliet Rotterdam ZA 1 april musical Titanic - Muziektheater Zeeland WO 29 maart cabaret George van Houts VR31 maart cabaret Jandino

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32