Vreetbunker Streekvervoer kr|jgt een 7,5 Nieuwe liedjes Bief eerst op Spotif y Provincie bemiddelt over Roggenplaat 2 WILLEM VAN DAM Column Vraag: wat drijft een mens op een zondagavond naar een winderig bedrijventerrein aan de rand van de stad? Ant woord: vraatzucht! Daar, vlak aan de uitvalsweg, waar fantasieloze blokkendozen van de Mediamarkt, Kwantum, Praxis, Beter Bed en nog wat van die ketens zijn neergekwakt, be vindt zich een restaurant. Beter: een vreetbunker. Drie tientjes en tree moet je er betalen. Voor dat geld krijg je twee uur de tijd om je ongans te eten en te drinken. En heb je dan nóg niet genoeg, geen nood, tegen bijbetaling van vijf euro koop je een extra uurtje waarin je onbeperkt verder kunt schransen. „Pa en ma", hadden zoon en schoondochter gevraagd, „zin in een etentje? Wij trakteren." Zo doende belandden wij in de vreet bunker. Bij de kassa is het dringen. Binnen is het bommetjevol. Vrijwel alle tafels (en dat zijn er veel) zijn bezet. Hoeveel eters zou den er zijn? Honderdvijftig, twee honderd? Misschien nog wel meer. Eten zoveel je kunt. Nou, dat hoef je maar één keer te zeggen. Overal waar je kijkt, kauwende kaken. Aan een tafeltje naast het onze le pelt een corpulent echtpaar het zoveelste bordje leeg. Hun twee dikkige dochters, in zuurstokroze jurkjes gestoken, schommelen in de richting van de chocoladefon teinen, die rechtstreeks lijken geïmporteerd uit Sjakies Chocola defabriek. Bij de buffetten is sprake van filevorming. Tast toe: sliptong, ossehaas, biefstuk, kipfi let, sushi, haring, gamba - zeg het en het is er. Trek in een toetje? Ijs, fruit, bavarois - kiest u maar; hier vindt men de hoorn des over- vloeds. Kopje koffie tot besluit misschien? Stukje tompouce of een plakje spekkoek erbij? Geneer je niet. Allebei mag ook. Thuisgekomen heb ik tijdens het uitbuiken (poeh, poeh) schuldbewust een bescheiden be drag op giro 555 overgemaakt. Ter bestrijding van de hongersnood in Afrika. Hier vindt men de hoorn des overvloeds DESTELLING Vandaag: Openbaar vervoer in Zeeland is prima Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Mariniers houden oefening Broers weg bij Gespleten Arent UCR-Docent sleept prijs in de wacht ROTTERDAM Advies rond kind en scherm Dat blijkt uit de OV-klantenbaro- meter die gisteren is gepubliceerd. Van eind oktober tot begin decem ber zijn daarvoor t.oio enquêtes af genomen onder Zeeuwse bus- en treinreizigers. Op de Ferry werden 589 reizigers geïnterviewd. De waardering voor het streek vervoer in Zeeland ligt net iets on der het landelijke gemiddelde van 7,6. In de meeste vergelijkbare on derzoeksgebieden valt de score ho ger uit dan in Zeeland, met de Waddeneilanden als uitschieter (tussen de 8,3 en de 8,7). Alleen Ri vierenland, de Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee en Noord- en Midden-Limburg scoren lager dan Zeeland (7,4). Over de hele linie liggen de Zeeuwse waarderingscijfers wel hoger dan in 2015. De punctualiteit krijgt een 7,4, het gemak van het in stappen een 8,6, de zitplaats een 8,7 en de schoonheid van het materieel wordt beoordeeld met een 7,4. De Zeeuwse buschauffeur doet het be ter dan zijn landelijke collega. De vriendelijkheid krijgt een 7,9 en de rijstijl een 7,7, beide 0,3 punt hoger dan het landelijk gemiddelde. De waardering voor informatie bij vertragingen is 5,5, maar dat is wel 0,5 punt hoger dan een jaar eer der, waarschijnlijk door de Con- nexxion-app met vertrektijden. De Zeeuwse buschauffeur doet het beter dan zijn landelijke collega Voor het veer Vlissingen-Bres kens is een landelijke vergelijking wat moeilijker. De veerdienst Dor drecht - Rotterdam en Drechtste- den scoort met een 8,5 flink hoger. De zitplaats, en het gemak van de OV-chipkaart worden in Zeeland hoog gewaardeerd, maar de cijfers voor het tarief en de frequentie zijn met een 5,9 en 6,4 aan de lage kant. Vandaag verschijnen de eerste vier liedjes van Aan, het nieuwe album van Blof, exclusief op Spotify. Daar bij hoort ook de nieuwe single 'We reld van verschil' samen met Typ hoon. Blof promoot de nieuwe single vandaag onder meer bij Radio 538 (in Evers staat op), bij CfMusic en in RTL Late Night. Over een maand worden nog vier liedjes van Aan uit gebracht en op 19 mei nog eens zes. Die dag komt het album ook als cd en op vinyl in de winkel te liggen. Naast 'Wereld van verschil' ver schijnen vandaag de nummers 'Be waar me', 'Zoutelande' en 'Als je weggaat'. „Vroeger bracht je eerst het album uit en verschenen de liedjes later op Spotify", verklaart bassist Peter Slager. „Nu niet meer. We werken nu naar de release toe. Spotify ziet in zijn luisteraarsbe stand een gat en dat is precies onze doelgroep. Via onze liedjes willen ze die doelgroep aan het streamen krij gen. Wij willen dat ook. Streamen wint het steeds meer van downloa den of een cd kopen." P20 Rijkswaterstaat zoekt naar moge lijkheden om tegemoet te komen aan de bezwaren van de visserijsec tor tegen het opnieuw opspuiten van de Roggenplaat in de Ooster- schelde. Er wordt daarover overlegd met de provincie. Het dagelijks provinciebestuur heeft de zorgen van de mosselvis sers aangekaart bij Rijkswaterstaat. Zij vrezen dat hun percelen schade ondervinden van het opspuiten van de Roggenplaat en hebben geen vertrouwen in de nadeelcom pensatieregeling van het Rijk. Nadat de vooroevers eerder zijn bestort met fijn zeegrind, wil Rijks waterstaat dat nu overdoen met grove breuksteen. Daardoor zou er weer plaats zijn voor kreeften. Door de zandsuppletie op de Roggen plaat zou de onderwaternatuur in de Oosterschelde er weer op voor uitgaan. Rijkswaterstaat heeft dus geluisterd naar de kreeftenvissers en de Nederlandse Onderwater sport Bond. In antwoord op SGP- vragen meldt het provinciebestuur dat nu nog geprobeerd wordt de visserijsector en Rijkswaterstaat dichter bij elkaar te brengen. CHAMTAL JAMZEN NAAKT IN NIEUWE EISEN GLOSSY OF ZAL IK TOCH MAAR WEER SEWOON E>E MARSRIET MEENEMEN? y KALM BLIJVEN HENKt] KALM BLIJVEN.. donderdag 23 maart 2017 Gisteren: Zeeuws voetbal op Zeelandnet. Ik ga zeker kijken. 410 reacties VLISSINGEN Het Korps Mariniers houdt van woensdag 29 maart tot en met zaterdag 1 april een grootscheepse oefe ning in de haven van Vlis- singen. Omwonenden en havenbedrijven kunnen hier hinder van ondervin den. Mariniers oefenen op het Badstrand, de Wester- schelde en in het Terneu- zense havengebied. De bedrijven Kloosterboer, ZZC en Damen werken aan de oefening mee. VEERE De broers Bart en Paul Melis van restaurant De Gespleten Arent in Mid delburg beginnen na elf jaar aan een nieuw hoofdstuk in Veere. Per 1 april, volgens de exploi tanten geen grap, begin nen ze in restaurant De Werf in Veere. Ze houden wel hun formule: kwaliteit voor een schappelijke prijs. Het Middelburgse restaurant wordt voort gezet door Sjoerd Dooge en Edwin Dingemans. MIDDELBURG Docent Alexei Karas van University College Roose velt in Middelburg heeft de docentenprijs van de Universiteit Utrecht ge wonnen. Karas is universi tair hoofddocent Econo mie en afdelingshoofd bij de UCR. De docent was genomineerd door stu denten. Zij prijzen Karas om zijn passie en de ma nier waarop hij zijn lessen aanpast aan ieder type student. Een jury heeft de winnaar van de prijs be paald. Zitten ze er niet te vaak achter een scherm? Doen ze geen idiote din gen? En: kunnen ze überhaupt nog iets an ders? Ouders worstelen met kids en hun smart- phones, tabiets en lap tops. Pedagoog Krista Okma behandelt de negen belangrijkste pie- kerpunten. Reizigers geven het streekver voer in Zeeland in 2016 het rap portcijfer 7,5. Dat is net iets meer dan in 2015, toen de waar dering uitkwam op een 7,3. Het veer Vlissingen-Breskens krijgt een 7,9. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ernst Jan Rozendaal Middelburg ■V 1»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2