Sneijder: 'Voel me veilig, maar die Vroege stap van centrumverdediger van AZ 22 WK-KWALIFICATIE BULGARIJE - NEDERLANDA Wesley Hoedt zou weieens één van de twee centrale verdedigers van Oranje kunnen zijn tegen de Bulgaren. De 23-jarige debutant denkt na anderhalf jaar bij Lazio Roma klaar te zijn voor een debuut. Kort Optie Huntelaar niet gelicht Volgens Bild is Klaas-Jan Huntelaar (33, foto) bezig aan zijn laatste maanden bij Schalke 04. De Duitse krant berekende dat de aan valler niet meer aan het aantal duels kan ko men dat contractueel tot een verlenging van zijn aflopende contract zou leiden. In de Europa League treft hij zijn oude club Ajax. VS treft opponent Oranje De honkballers van Puerto Rico, die eerder Oranje uitschakelden, nemen het komende nacht in de finale van de World Baseball Classic op tegen de Verenigde Staten. De Amerikanen versloegen Japan met 2-1. Zhang 'te groot' voor Vitesse Yuning Zhang (19) en Vitesse zijn in onder handeling over een nieuw contract. Pro bleem is dat de in China razend populaire spits volgens zijn management marketing technisch al 'te groot' is voor de club en idealiter naar een grotere competitie ver trekt. De club licht wel de optie, waardoor zijn contract met een jaar verlengd wordt. Revanche voor Valverde Valverde (foto) heeft in de Ronde van Cata- lonië de bittere nasmaak van de ploegen tijdrit, die hij verloor vanwege een tijdstraf voor zijn team Movistar, weggespoeld met de zege in de derde etappe en plek vier in het klassement. Van Garderen werd achtste en loste Hermans af als klassementsleider. Flitsen UITSLAGEN Boete Oranje Italië „Ik kende en ken er veel mensen", aldus Sneijder (foto). „De slachtof fers die onder het personeel zijn gevallen, kende ik bijna alle- «ij maal. Een an dere groep be kenden wist te ontkomen. Wij waren in Mi laan, maar het nieuws hakte er enorm in. We hadden gelijk geen zin meer in een feestje, zijn op onze hotelkamer het nieuws gaan volgen." De aanvoerder van Oranje zegt zich inmiddels weer veilig te voe len in Istanboel. „De beveiliging is enorm opgeschroefd. Ik voel me daardoor nog wel wat veiliger dan daarvoor. Toen er in korte tijd een aantal aanslagen achter elkaar werden gepleegd, heb ik me wel even afgevraagd: wat doe ik hier? Is dit het wel waard? Je krijgt bellet jes van je familie, mensen zijn on gerust. Maar inmiddels is dat ge voel wel echt weg." Sneijder wenst zich nadrukkelijk afzijdig te houden van het diplo matieke conflict tussen Nederland en Turkije. „Ik merk er in Istanboel ook serieus niets van", aldus Sneij- donderdag 23 maart 2017 VOETBAL HONKBAL VOETBAL WIELRENNEN RKC Waalwijk verlengt het contract met trainer Peter van den Berg, die in september zodoende aan zijn vierde seizoen begint. FC Volendam neemt na dit seizoen af scheid van trainer Robert Molenaar, die aan geeft toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Kasper Dolberg doet zondag niet mee in de WK-kwalificatiewedstrijd van Denemarken tegen Roemenië. De Ajax-spits is niet vol doende hersteld van een liesblessure. Daar naast is Dolberg deze week ziek geworden en heeft hij koorts en keelpijn. VOETBAL Oefenduels. VfL Bochum - ADO Den Haag 1-2. Lokeren - FC Twente 3-1. WIELRENNEN Dwars door Vlaanderen (Bel). Waregem-Ware- gem (203,4 km): 1. Lambert (Bel) in 4.47.26; 2. Gil bert (Bel) 0.39; 3. Loetsenko (Kaz) z.t.; 5. Groenewe- gen 1.03; 8. Van Baarle z.t.; 16. Teunissen z.t. Ronde van Catalonië (Spa). Derde etappe, Mataró-La Molina (188,3 km): 1. Val verde (Spa) in 5.07.12; 2. Martin (lerj z.t.; 3. Yates (GB) 0.03. Klassement: 1. Van Garderen (VSt.) in 10.24.33; 2. Sanchez (Spa) 0.41; 3. Thomas (GB) 0.44. 9. Mollema 1.25. Voor het reeds uitverkochte thuisduel in de Europa League van Ajax tegen Schalke 04 worden veel kaarten door verkocht. Ajax waarschuwt: de straf is een landelijk stadionverbod van 18 maand en, plus 450 euro boete. Het oefenduel van Oranje met Italië staat dinsdag in het teken van de hulpactie voor Jemen, Nigeria, Zuid-Soedan en Somalië. Er zal worden opgeroepen geld te storten via Giro 555. I Italië is vanaf seizoen '18/'19 zeker van 4 CL-tickets. In de top-zes van de UEFA-rang- lijst kan niets meer verande ren nu de kwartfinalisten van de CL en EL bekend zijn. Toen in de nieuwjaarsnacht een zware aanslag werd gepleegd op Club Reina in Istanboel, schrok Wesley Sneijder zich een ongeluk. De voetballer van Galatasaray kwam na zijn wed strijden met enige regelmaat in de luxe club aan de Bosporus. Sjoerd Mossou Noordwijk O Q. (0 Wesley Hoedt, debutant bij Oranje, foto pim ras 'Zoveel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22