MATTHAUS PASSION BACH 21 Ga naar pzc.nl/klassiek trotse, eigenwijze band hop. Slager: „Het was eigenlijk een vintage Blof-pianonum- mer waar we echt blij mee wa ren. Dries heeft het compleet door de machine gehaald. Hij is gaan knippen en plakken. Zo is het opeens Blof en toch essentieel anders." Op Aan is de diversiteit groot. Sommige songs hebben het karakter van gecompli ceerde soundscapes, en tege lijk is er ruimte voor feeste lijke liedjes en popliedjes als Zoutelande. Jakobsen: „We zijn weer verbonden: hier staat een trotse, eigenwijze band. Daarom is gekozen voor de titel Aan. Want wij staan nog altijd aan. Onze concerten zijn gelukkig nog steeds in een mum van tijd uitverkocht en met dit album is weer een an dere fase aangebroken. We moesten ook een stap maken. Dat zijn we aan onszelf en aan ons publiek verplicht." in han den'. Bas Kennis: „Vanaf dat mo ment lag de ver antwoordelijk el ders. Interessant is dat dan het groepspro ces verandert. Bijlsma en Van der Singel vin den plotseling iets van ons werk. Daardoor krui pen wij weer wat dichter naar elkaar toe." Loslaten: het is een thema dat op Aan vaak voorbijkomt. Peter Slager heeft liedjes ge schreven die handelen over het vermogen om het onbehagen opzij te zetten en te genieten van wat het leven brengt. Ja kobsen: „Het gaat naar mijn idee over doorstarten. Over beschouwen, de controle loslaten en vol vuur het le ven omhelzen." Een ijzer- sterk nummer als Ego past naadloos binnen die con text. Kennis: „Dit album is blijkbaar een reflectie van wat wij momenteel doormaken en erva ren." Jakob sen, grap pend: „Peter laat sowieso be hoorlijk veel los. En het lukt hem goed; zijn teksten zijn er tegenwoor dig pas als de muziek allang klaar is. Hij schrijft achter de muziek aan." Slager: „Vroeger was de tekst er eerst. Op een of an dere manier is dat gaan verschuiven. Nu moet ik een in haalslag maken, omdat het anders - bij wijze van spre ken- een instru mentale plaat wordt. Daar wil ik bij het volgende al bum wel weer vanaf." Het nieuwe geluid dat Blof zocht, klinkt nadrukkelijk in Be waar me - een num mer dat ook de sig natuur draagt van producer Dries Bijlsma, met ver wijzingen naar r&b en hip Ook beschikbaar! MESSIAH G.F. HANDEL donderdag 23 maart 2017 PC Paskal Jakobsen V.l.n.r.: Bas Kennis, Paskal Jakobsen, Norman Bonink, Peter Slager. FOTOSETVEXY I—lior ptoot oon De Matthaus Passion is in Nederland de favoriete compositie in de passietijd. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands zijn specialisten in het uitvoeren van deze compositie: het orkest bespeelt authentieke instrumenten uit Bachs tijd en het koor wordt geroemd om zijn dynamische klank. Pieter Jan Leusink heeft de reputatie van een onuitputtelijke passie in zijn uitvoeringen welke de compositie helemaal tot zijn recht laat komen voor de luisteraar. 30 maart Utrecht Janskerk 19.00 4 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam 19.30 6 april Groningen Martinikerk 19.00 8 april Rotterdam Laurenskerk 19.30 9 april Nijmegen Stevenskerk 19.00 11 april Groningen Martinikerk 19.00 12 april Arnhem Eusebiuskerk 19.00 13 april Den Haag Grote Kerk 19.00 14 april Den Haag Grote Kerk 19.30 16 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam 19.30 Traditioneel op Tweede Paasdag: Concertgebouw Amsterdam 19.30 Ontvang ook hier 10,-korting met cadeaucode: KLASSIEK Alle vermelde prijzen zijn exclusief transactie- en servicekosten. Concertgebouwtoeslag €7,- incl. consumpties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21