W)> 'Weinig kans OG3NE' 20 M ANGELA KIJKT TV 4K Hoeveel zei je? 14 miljoen euro op de bank? Op welke bank dan? Fiddler Een single met gastzanger Typhoon markeert vandaag de geboorte van Aan, het nieuwe studioalbum van Blof. De band spreekt zich voor het eerst uit over het album, dat in drie delen verschijnt. „Het gaat over de controle loslaten en vol vuur het leven omhelzen." Ik dacht dat televisieprogramma's wel iets geleerd zouden hebben van de bestseller Judas van Astrid Holleeder. Dat begint na melijk met een ontluisterende scène: zij en haar moeder kijken samen naar de uitzending van College Tour waarin broer Willem als na tionale knuffelcrimineel te gast is. De vrou wen zijn verbijsterd over het open podium dat hij krijgt en herkennen in elke uitgesproken zin drie leugens. Daarom herhaal ik hier nog een keer: ik dacht dat tv-redacties zich die passage wel zouden aantrekken en die fout niet zo snel nog eens zouden maken. Maar nee. Dinsdag kreeg Okkie Durham, dader van de geruchtmakende roof van twee Van Goghs in 2002, ruim baan in De Wereld Draait Door, in Brandpunt en in Pauw. Drie keer op een avond, dat is zelfs Peter R. de Vries doorgaans te gek. Dat een crimineel zonder enige wroeging zo veel ruimte krijgt bij de publieke omroep is al dubieus. Maar de manier waarop hij op een voetstuk werd gezet, was ronduit stuitend. Matthijs van Nieuwkerk probeerde van hem zo'n beetje de poldervariant te maken van George Clooney uit de film Oceans Eleven. En zo zat Okkie er ook bij: triomfantelijke grijns en pochend dat hij wel ergere dingen had ge daan dan die paar schilderijtjes en over een 11- jarige fan die graag wil dat hij op school komt praten. Acteur John Buijsman zat in het pu bliek te schateren, zo geestig vond hij het alle maal. Maar godzijdank was er het gezonde ver stand van tafelheer Erben Wennemars die zijn oren en ogen niet kon geloven en Okkie ver baal over tafel trok. Brandpunt spande de kroon. De geruchtma kende roof werd in de documentaire terugge bracht tot een soort spannend jongensboek waarin Okkie, de kleine inbreker het grote Van Gogh Museum te slim af was geweest. Zelfs een agent sprak nog even lovend over Okkies behendigheid. Toen het tijd was voor Pauw moest ik bijna kokhalzen van wéér die grijnzende tronie. Maar Okkie bleek geschrok ken van zijn optreden in DWDD en bond in. Nu was het documentairemaker Vincent Ver- weij die zich volslagen belachelijk maakte. Dat Okkie aan de bewuste Van Gogh had gelikt? Dat was juist zo mooi. „De boef die liefde voor kunst ontwikkelt." Walgelijk inderdaad. Niet dat Pauw dat zei overigens, maar de directeur van het Van Gogh Museum, ook te gast, gelukkig wel. Net als Astrid Holleeder waarschijnlijk op haar on derduikadres. Quote van de dag Extra avond Eddie Vedder on the rooi Acda voor het eerst in een musical Aan merkte Paskal Jakob- sen dat hij en zijn kompa nen van Blof elkaar vaak antwoorden gaven die hem bekend voorkwa men. Ze waren enige tijd hun eigen gang gegaan, maar ze kennen elkaar na al die jaren door en door en dat wordt door een korte onderbreking niet anders. Jakobsen: „Zoals in elke relatie is even af stand nemen noodzake lijk om te ervaren hoe goed je het met elkaar hebt. Dat werkt verfris send. Na twintig jaar zijn we natuurlijk helemaal op elkaar ingespeeld. Daarom hebben we, net als bij de vorige plaat, producenten van buitenaf erbij gehaald. Om te voorkomen dat we in dezelfde groef blijven hangen." Aan is het twaalfde al bum van Blof en het moet gezegd: de sfeer en sound zijn anders. Het openings nummer Zachtjes Zingen zet meteen de toon, met Jakobsen die zich vocaal op een dun lijntje be- tfm weegt waardoor de song ver weg blijft van het grote sentiment en de uitroeptekens. Jakobsen: „Bij gevoelige nummers is er altijd het risico dat het te groots wordt, te vettig allemaal. Met Peter heb ik daar veel over gesproken, want hij is daar allergisch voor. Hoe blijven we weg van de pathos?" Ze kennen elkaar tot achter de komma, maar dat maakt de creatie van een nieuw album aller minst tot een routineklus. Peter Slager: „Juist doordat iedereen al les van elkaar weet, wordt de zoek tocht naar nieuwe geluiden inten siever. Je hebt een hoop onderwer pen en stijlen al behandeld en soms zelfs uitge put, dus het ver langen naar iets anders neemt al maar toe. Vernieu wen mag geen doel op zich zijn. Het moet een basis hebben. Die balans is delicaat." Ook de wijze waarop Aan uitkomt, wijkt af van de klassieke methode. Het al bum verschijnt in drie de len (vandaag vier num mers, daarna nog eens vier en tot slot zes nummers) en is vanaf 19 mei in zijn ge heel te koop; de eerste sin gle Wereld van Verschil, met Typhoon, komt vandaag uit. De opnameperiode van Aan duurde acht weken, verspreid over 2,5 jaar. Het proces begon gemoedelijk, maar de vrolijkheid ging er wel vanaf. Norman Bonink: „Omdat we allemaal zo onze voorkeuren en ideeën hebben en ook onze rol op eisen. Zo had iedereen ook over de drums een nadruk kelijke mening. Dat vond ik, als de drummer van de band, behoorlijk moeilijk. Dat is dan een kwestie van loslaten. Het bekende laten gaan en open proberen te staan voor het onbekende." Ze vroegen Dries Bijlsma (van Typhoon) en Ferdy van der Singel erbij. De producers, jonger en met een andere muzikale ach tergrond, kregen 'de teugels Russische mag niet naar festival De internationale bookmakers hebben geen geloof in een over winning van Lights and Shadows door 0G3NE op het Eurovisie Songfestival. Nu de liedjes van alle landen bekend zijn, zetten de wed kantoren de Nederlandse inzending op de 26ste plek van de in totaal 43 landen. Voor een plek in de halve eindstrijd volstaat op 11 mei in Kiev een plek bij de eerste 10, maar de bookmakers schatten ons land nu ge middeld in tussen plek 12 en 17. Top favoriet is de Italiaan Francesco Gab- bani met zijn vrolijke Occidentali's Karma. Tweede is het altijd sterke Zweden dat een kruising tussen tin Timberlake en Justin Bieber stuurt. The Common Linnets begon nen in de peilingen van 2014 onge veer op dezelfde plek als het zussentrio, dat het overigens wel goed doet op YouTube. De clip is bijna 900.000 keer bekeken en staat op plek 8. Italië en Zweden staan ook hier bovenaan. W Okkie Reageren? angela@persgroep.nl donderdag 23 maart 2017 PC MUZIEK Eddie Vedder geeft een extra concert in AFAS Live. De zanger van Pearl Jam treedt nu ook op 27 mei op. De verkoop be gint morgen. Het wordt op de 27ste druk naast de Arena, Anouk staat dan in Ziggo Dome. MUSICAL Thomas Acda debuteert in een musical. De zanger en acteur krijgt de de rol van Tevye in Fiddler on the Roof. De musi cal gaat 5 no vember in pre mière in het De- LaMar Theater in Amsterdam. —Frans Bauer reageert op Radio 10 op de publicatie van zijn vermogen n het zakenblad Quote. Ronald Ockhuysen Tijdens de voorbereiding van het nieuwe album komt met een nieuw geluid De Russische deelneemster is niet wel kom in Oe kraïne. De aan een rol stoel gekluis terde Joelia Sa- mojlova (27) zou op de door Russen geannexeerde Krim hebben op getreden. In Oe kraïne staat een forse celstraf op het reizen naar de Krim over Rus sisch grondgebied. De zussen zingen een door hun vader geschreven lied. FOTO ANP KIPPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20