fivrrrvt- Wesley Hoedt is klaar voor zijn debuut in Oranje Walcheren In Uit Thuis Titanic is tijdloos tv vi n ft- W? Man rijdt in op voetgangers 3 I- Vier doden, zeker 20 gewonden Een auto ploegde door voetgangers op Westminster Bridge en richtte daar een slagveld aan. Vervolgens probeerde de da der het parlement binnen te dringen. De man werd neergeschoten, nadat hij zelf eerst een agent dodelijk verwondde met een mes. Of de terrorist alleen opereerde, moet nog duidelijk worden. De ravage veroor zaakte een ongekende schokgolf. De slachtoffers lagen verspreid over de brug. Eén vrouw werd levend uit de rivier de Theems gevist. Een arts van het St. Tho mas ziekenhuis sprak van 'catastrofale' verwondingen. Vergrendeld De Houses of Parliament werden direct vergrendeld. Parlementsleden moesten op hun kamer blijven, totdat de situatie onder controle was. Minister-president Theresa May werd door zwaarbewapende soldaten per auto naar haar ambtswoning to Downing Street gebracht. De politie wilde niet speculeren over de motieven van de aanslagpleger(s), maar op het eer ste gezicht lijkt het in de richting van IS of Al-Qaeda te wijzen. De incidenten gebeurden exact een jaar na de aanslagen in Brussel. De dader in Lon den, die later overleed aan zijn verwon- We zijn als buren en vrienden en staan klaar om Groot-Brittannië te helpen dingen, was lichtgetint en droeg een zwarte baard. Van een acute terreurdrei ging was volgens veiligheidsexperts geen sprake, al vond enkele dagen eerder een anti-terreuroefening plaats op de Theems. Vanuit alle hoeken van de wereld lieten leiders hun medeleven blijken. Premier Mark Rutte deed dit ook. Hij noemde de incidenten hartverscheurend en gaf aan te treuren met de Londenaren. „We zijn ver bonden als buren en vrienden en staan klaar om Groot-Brittannië te steunen waar noodzakelijk. Het hart van de Britse democratie bloedt vandaag", liet de leider van de WD weten. President Donald Trump van de Verenigde Staten liet via een statement weten alles te willen doen om te helpen de 'daders voor het gerecht te slepen'. De Duitse bondskanselier Angela Mer kel zei dat de Duitsers zij aan zij zullen staan met de Britten in hun strijd tegen het terrorisme. P3en4 13°C Nieuwsmedia De musical beleeft morgen zijn première in Goes Londen in shock na aanslag Londen is opgeschrikt door een terro ristische aanslag recht in het hart van de Britse hoofdstad. Westminster was gistermiddag het doelwit van twee bloedige incidenten, waarbij vier doden en zeker twintig gewonden vie len. Geert Langendorff Londen Mark Rutte P22 donderdag 23 maart 2017 Vrij zonnig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1