Slachtoffers Vechten met verzekeraars 8 Terroristen zaaiden De slachtoffers waren vooral Bel gen maar daarnaast ook buiten landers met veertig verschillende nationaliteiten. 295 gewonden werden door de hulpdiensten naar 54 ziekenhuizen gebracht, 29 slachtoffers meldden zich op eigen kracht. Honderd lichtge wonden konden binnen 24 uur alweer naar huis, aldus het minis terie van Volksgezondheid. Een jaar nadat de dodelijke splinterbommen afgingen, ligt al leen nog Brusselaar Jimmy Mon tenegro (39) in het ziekenhuis. Hij verloor een deel van zijn schedel, is halfblind en half verlamd. Toen hij uit zijn coma ontwaakte, her kende hij zijn vrouw niet. „Intus sen leeft Jimmy op als ik aan zijn bed verschijn", vertelt Elizabeth Montenegro (39) aan de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws. „Ik voel me sterk. Vroeger steunde ons me soms knakken, maar tegen- hele gezin op Jimmy, maar nu over Jimmy en onze kinderen moet ik sterk voor hem zijn. De Emily (15) en Dylan (11) houd ik weg is lang, en lastig. Alleen met ■v\ een positieve houding kunnen we er komen." De Belgisch-Amerikaanse Ka ren Northshield (31) verruilde pas vorige maand het ziekenhuis voor een revalidatiecentrum, waar ze nog jaren zal blijven. De bom op Zaventem sloeg haar linkerheup weg. In het ziekenhuis kwam daar een agressieve schimmel bij, die haar weefsel wegvrat. Haar maag en milt moesten worden verwij derd. Toch overleefde Karen, al valt het haar moeilijk te leven, zegt ze in De Standaard. „In deze toestand is gelukkig zijn heel moeilijk. Maar als mijn lichaam kan bewe gen, voel ik een sprankje hoop." Haar vader is ondertussen - net als veel andere familieleden van slachtoffers - in gevecht met de koepel van verzekeraars. Die blij ken slechts 15 procent van de be schikbare 119 miljoen euro te heb ben uitgekeerd. woensdag 22 maart 2017 GO Bij de aanslagen op het Brus selse vliegveld en in een metro station vielen 35 doden, inclusief drie daders, en 324 gewonden. Toen Jimmy ontwaakte uit zijn coma, herkende hij zijn eigen vrouw Elizabeth niet meer. foto jan aelberts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8