Hoop gloort voor de Oosterscheldekreeft Pakwerker Van Maren naar WK Verdachte mag voor zieke zoon zorgen OM: Man misbruikte drie dochters 12 ZE Justitie: Middelburger cel in zv De 76-jarige Middelburger A.D. moet als het aan justitie ligt gewoon tien maanden brommen, omdat hij een jaar of twaalf terug ontucht pleegde met een toen 15-jarige jon gen. De aanklager vindt de straf van vijftien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, die de rechtbank in Middelburg vorig jaar oplegde pas send, zo zei hij gisteren bij het ge rechtshof in Den Bosch. De Middelburger is het niet eens met die straf. Hij vindt het kwalijk dat hij veroordeeld is voor 'seksueel binnendringen' bij de jongen. „Ik ben er één keer een stukje ingegaan, maar niet helemaal", verklaarde hij gisteren. „Daarna ben ik gestopt." Al snel na die poging realiseerde de Middelburger dat hij iets ver keerds had gedaan. „Ik had iets ge daan dat ik niet had moeten doen, dat verboden was", vertelde hij. „Ik had een grote zonde begaan door dat bijna binnendringen." Tijdens de rechtszaak vorig jaar bekende D. al dat hij het slachtoffer onzedelijk betastte. Mede daarom heeft hij het slachtoffer al wel de schadevergoeding van 3.000 euro betaald, het bedrag dat de rechtbank hem als onderdeel van zijn straf op legde. Inmiddels is de man al bijna een jaar in behandeling en heeft hij volgens de GGZ-psycholoog 'stap pen gemaakt'. Zo zou de kans op herhaling zijn afgenomen en is de man uit de kast gekomen als homo fiel. Iets waar hij naar eigen zeggen al jarenlang mee rondliep, maar wat nooit bespreekbaar was. „Mijn hu lk ben er één keer een stukje ingegaan, maar niet helemaal welijk was mijn anker." Opvallend is dat de Middelburger vroeger zelf misbruikt is door zijn opa en in 1989 ook al eens is veroor deeld voor ontucht met een min derjarige. Advocaat Martijn Kalle van de man wil dat de uitspraak in het hoger beroep wordt uitgesteld. Hij wil nog extra onderzoek naar de persoonlijkheid van de man. Hij pleitte ook om hooguit een werk straf op te leggen naast de voor waardelijke celstraf. Hij wil in elk geval niet dat zijn cliënt naar de ge vangenis gaat. Uitspraak over twee weken. Er gloort weer hoop voor de Oos terscheldekreeft. Rij kswaterstaat gaat de dijken bij Burghsluis, Zie- rikzee en de Schelphoek onderwa ter voorzien van een laag breuk steen. Daardoor krijgen kreeften opnieuw een stuk leefgebied terug. Ook zal op die plek weer nieuwe natuur ontstaan. Dat blijkt uit de antwoorden van minister Melanie Schultz (WD, Infrastructuur en Milieu) op Ka mervragen van de SGP. Rijkswater staat heeft in 2014 verkeerd materi aal gebruikt bij het versterken van de dijken (vooroevers). In plaats van grove staalslakken is fijn zee- grind gestort. „Dat blijkt geen ma teriaalsoort waar kreeften zich graag op of in vestigen", erkent Schultz. „Door de kleine holten hebben ze weinig tot geen schuil- mogelijkheden." Door de stort is onder water ook al het andere natuur verdwenen, waardoor het er lijkt op een maan landschap. Daarom heeft Schultz besloten dat op het in 2014 en 2015 gestorte grind een laag breuksteen komt. De vernielde natuur wordt gecompenseerd door opspuiten van de Roggenplaat. Schultz schrijft de Kamer dat daarbij 'rekening wordt gehouden met de nabijgelegen mosselpercelen'. Tijdens het werk wordt gecontroleerd dat er geen schade aan de percelen ontstaat. Vissersvoorman Jaap Geleijnse is 'blij' met de nieuwe laag breuk steen. „Het lijkt erop dat we hebben bereikt wat we wilden." Van Maren, woonachtig in 's-Heer Arendskerke, zit in het bestuur van de kringgroep Walcheren van de Vereniging van fokkers en lief hebbers van Duitse Herdershon den (VDH). Hij is ook commissaris africhting van de afdeling Zeeland en met zijn 26 jaar één van de jong ste volledig gecertificeerde pak- werkers. Van Maren nuanceert zijn uitverkiezing. „Vier pakwerkers zijn voorlopig geselecteerd. Net voor aanvang van het WK is er nog een definitieve selectieronde om de twee Neder landse deelnemers aan te kunnen wijzen." Verdedigingswerk Bij het selecteren van WK-deelne- mers gaat de VDH niet over één nacht ijs. Van Maren moest, even als zijn concurrenten, over een langere periode laten zien dat hij het verdedigingswerk met zijn hond tot in de puntjes beheerst. „Om in aanmerking te komen voor het WK moet je samen met je hond uitstekend allround pakwerk laten zien. Daarnaast moet je on der meer een aantal conditietests met goed gevolg afleggen." Naast pakwerk worden van 4 tot 8 oktober ook behendigheids- en gehoorzaamheidskampioen schappen gehouden in het stadion van voetbalclub Willem II. De 29-jarige M.M. uit Vlissingen mag vandaag om 11.00 uur Toren- tijd verlaten. De man zit daar al maanden maar de rechtbank be sliste gisteren dat zijn voorarrest geschorst wordt en dat hij voor zijn zieke zoontje kan gaan zor gen. M. wordt verdacht van meer dere misdrijven. Zo zou hij in 2013 twee kilo cocaïne hebben ge smokkeld vanuit Curasao en zou hij enkele jaren later hebben ge handeld in meerdere harddrugs. Ook vermoedt het Openbaar Mi nisterie (OM) dat hij betrokken was bij een overval op een woning in Oost-Souburg. Onder bedrei ging van een mes zou hij toen de bewoners hebben gedwongen om sieraden af te geven. Raadsman Mark Dunsbergen vroeg aan de rechtbank om de man vrij te laten tot hij daadwer kelijk wordt berecht. Officier van justitie Gunnar van der Hofstede verzette zich tegen dat verzoek. Hij wees op het feit dat er in wo ning van het overvallen echtpaar sporen zijn gevonden die in de richting van de verdachte wijzen. De raadsman stelde juist dat er geen enkel concreet bewijs is dat de Vlissinger betrokken was bij die overval. Hij citeerde een on derzoeksrapport waaruit blijkt dat de gevonden sporen geen bewijs kracht hebben. De rechtbank zei na een korte beraadslaging ook dat het maar de vraag is of de Vlissin ger veroordeeld kan worden voor die overval. Er is wel bewijs dat de man in drugs handelde. Maar dat vormde voor de rechtbank geen reden het voorarrest te verlengen. Een verdachte uit de gemeente Borsele zou zijn drie dochters heb ben misbruikt. Desondanks mag de man vandaag Torentijd verlaten en zijn proces thuis afwachten, omdat het nog niet duidelijk is wanneer hij wordt berecht. De man heeft zijn dochter, zijn stiefdochter en zijn pleegdochter misbruikt, zo vermoedt het Open baar Ministerie. De 59-jarige A.K uit de ge meente Borsele erkende dat hij in het verleden misbruik heeft ge maakt van zijn dochters. Maar hij ontkende met kracht dat er sprake was van verkrachting. „Dat heb ik niet gedaan", zei de man gisteren tegen de drie rechters van de Mid delburgse rechtbank. Zijn advocaat stelde dat de man in het verre verleden zelf slachtof fer was van seksueel misbruik door zijn eigen vader. En dat het misbruik van zijn dochters werd gepleegd in 2000, 2004 en 2010. „Daarna niet meer." Ook is de man thuis nodig om voor zijn zieke vrouw te zorgen. Officier van justitie Gunnar van der Hofstede vond dat de man nog langer in voorarrest moest blijven. Maar als de rechtbank een ander besluit zou nemen, dan zou hij zich daar niet tegen verzetten. De rechtbank besliste dat de man van daag naar huis mag. Maar hij mag op geen enkele manier contact op nemen met zijn dochters. woensdag 22 maart 2017 'Ik heb een grote zonde begaan' Pieter van Klinken Manon de Boer Den Bosch -Verdachte (76) Jeffrey Kutterink Den Haag Oosterscheldekreeft Pakwerker Jan van Maren wordt gegrepen door een hond. foto ruben oreel Jan van Maren van de Kring groep Walcheren van de Duitse Herders Vereniging gaat in ok tober naar het wereldkampi oenschap in Tilburg. Meer leden van de Vlissingse hon denvereniging namen de laat ste jaren deel aan WK's, maar Van Maren is de eerste pakwer ker die is geselecteerd. René Hoonhorst Vlissingen Een van drugshandel verdachte Vlissinger mag Torentijd uit om voor zijn zieke zoon te zorgen. De man wordt ook verdacht van een overval. Emile Calon Middelburg Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71