Oranje op promotietour naar Zeeland II Bouzambou in slotfase onderuit Geen toptijden voor Van der Lijke en Minnaard ZEELAND 11 Een wedstrijd van je favoriete voetbal-, hockey- of basketbalclub vanuit je luie stoel bekijken? De mensen van Delta en ZeelandNet.nl denken dat er een markt voor is. Hoek strikt met Verwilligen zesde speler m Als het aan de mensen van ZeelandNet.nl ligt, is het een kwes tie van tijd voordat Zeeuwse sportlief hebbers de thuiswedstrijden van hun club ook vanuit huis kunnen volgen. De internet serviceprovi- der ziet in het online uitzenden van wedstrijden de toekomst. „Dit kan voor clubs en sportliefhebbers van toegevoegde waarde zijn", stelt Tim Brouwer, communicatie adviseur energie en multimedia van Delta. „Wij bekijken continu hoe we onze diensten kunnen verbeteren en uitbreiden. Het dichterbij bren gen van live voetbal voor alle De mensen die een wedstrijd live bij willen wonen, blijven toch wel komen Zeeuwen is hier een voorbeeld van", vervolgt Brouwer. „Strea men is iets van deze tijd. We heb ben ooit al eens een wedstrijd van Hoek live op internet uitgezonden in 2015, het duel Hoek-Spaken- De Nederlandse ploeg kende een voortvarende start tegen de zuider buren. Na tien minuten zette Yos- hua St. Juste de equipe van bonds coach Max Tjaden op een t-o-voor- sprong, maar lang kon de ploeg daar niet van genieten. Zeven minuten later lag de bal er namelijk al aan de andere kant in. burg. Dit initiatiefis een vervolg stap. We willen namelijk bekijken of we het structureler op kunnen pakken." Daarom zijn mensen van Delta en ZeelandNet.nl met Remco van Leeuwen om de tafel gegaan. Van Leeuwen is de eigenaar van het bedrijf Provispo, dat videosyste men heeft ontwikkeld voor voet balclubs. De Terneuzenaar, die le vert aan onder meer Feyenoord en Ajax en de Belgische en Portugese bond, was direct enthousiast. „Het systeem is eigenlijk ontwikkeld voor tactische analyses", bekent Van Leeuwen. „De camera's staan op een vaste positie en zijn best ver uitge zoomd, zodat de trainers en coa ches een zo goed mogelijk beeld krijgen van de ontwikkelingen op het hele veld. Maar we zijn direct gaan kijken of we het aantrekkelijk konden maken voor de broadcast- industrie. We hebben dat gepre senteerd aan de mensen van Zee- landNet.nl en zij waren direct en thousiast." Pilot Het kan dus zomaar zijn dat op termijn sportliefhebbers vanuit hun luie stoel de thuiswedstrijden van hun favoriete club kunnen be kijken. „We zijn in gesprek met het bestuur van voetbalclub Hoek", vertelt Brouwer. „We wil len de pilot graag bij een voetbal- Hamza Zaaf trok de stand na mens België gelijk, maar na bracht Youssef Makraou Oranje wederom aan de leiding. En opnieuw kwa men de Belgen snel langszij. Ali Bouri scoorde vijf minuten voor het einde tegen en leidde daarmee een slotoffensiefin. Dat leverde de bezoekers - maan dagavond nog met 6-3 onderuit ge gaan in Almere, mede dankzij een vroege treffer van Bouzambou - nog in de slotminuut een win nende treffer van Zaaf op: 2-3. De dubbel tegen België vormde de afsluiting van de voorbereiding op het EK-kwalificatietoernooi, dat van 8 tot en met 11 april in Georgië wordt gehouden. Behalve het gast land treft Oranje daar Italië en Wit- Rusland. wedstrijd draaien. Voetbal is toch volkssport nummer één. Maar we zijn nog in de gesprekken-fase. Sa men bepalen we wanneer we met deze pilot starten." Voor Van Leeuwen is het con cept voetbal-overstijgend. „De ca mera's zijn gemaakt voor voetbal trainingen en -wedstrijden, maar kunnen geschikt gemaakt worden voor het hockey, volleybal, basket bal, zaalvoetbal en nog meer van dat soort teamsporten. Het voor deel voor de clubs die op wed- We willen de pilot graag bij een duel van voetbalclub Hoek draaien strijddagen gebruik gaan maken van deze camera's is dat ze die beelden ook kunnen gebruiken voor analyses. De camera's kun nen ook aan op trainingsdagen. Dit is de toekomst." Terugloop Van Leeuwen gelooft niet in het gevaar van een terugloop aan 'fy sieke bezoekers' door een dergelijk online initiatief. „De mensen die een wedstrijd live bij willen wo nen, blijven toch wel komen, ver wacht ik." Brouwer wil eerst de pi- lot afwachten. „Pas dan kunnen we ook meer zeggen over de exacte aanpak. Streamen via Zee- landNet.nl is het idee waar we nu mee bezig zijn. En de uiteindelijke doorvertaling naar televisie kan zeker een interessante optie zijn voor de toekomst." HOEK Aaron Verwilligen (23) komt vanaf komend seizoen uit voor za terdag-hoofdklasser Hoek. De ver dedigende middenvelder komt over van Temse.Verwilligen stond in het verleden onder contract bij Beveren, Waasland-Beveren en Sint-Gillis-Waas. De Belg maakte op jonge leeftijd meermaals deel uit van een natio nale selectie. Nu is hij de zesde nieuweling voor Hoek, dat in een eerder stadium al doelman Vin Ver- couteren, Bram Leroy, Ruben Be- suyen, Niek van Sprundel en Kim Van Den Bergh aantrok. Van de huidige selectie gaven met Reguillo Vandepitte, Birgen Martens, Douwe Zeegers, Thomas van Renterghem en Jordi de Jonge tot nu toe vijf spelers aan de club trouw te blijven. In de aanloop naar het Europees kampioenschap van 2016, dat in Dordrecht werd gehouden, ging de Nederlandse ploeg op cam pagne door het land. Dat is het KNKV zo goed bevallen, dat Oranje opnieuw langs de distric ten trekt. „Toen wij ervan hoor den, hebben we ons meteen aan gemeld", vertelt Arjen Hoefkens, de voorzitter van Ondo. „We zijn blij dat er uiteindelijk ook voor ons gekozen is." Op de avond van dinsdag 16 mei zal er in sporthal De Sprong in Middelburg een wedstrijd wor den gespeeld. Een dag later zijn er op het veld van Ondo in Sint Lau rens promotionele activiteiten. Hoefkens: „We weten nog niet wat de wensen zijn van de bond en wat dus de precieze invulling van die twee dagen wordt. Het is De zege ging naar Movistar, dat de 41 kilometer door de stad Banyo- les aflegde in 48,55 minuten. BMC eindigde als tweede op slechts twee seconden achterstand. Team Roompot eindigde met Van der Lijke - in de eerste etappe met een elfde klassering de beste Neder lander - op 3,45 minuten van de winnaars en moest het doen met een twintigste plaats. Team Wanty-Groupe Gobert eindigde daar nog een plaats ach- ons nog niet duidelijk of ze nog een tegenstander zoeken voor die wedstrijd." Ondo verwacht dat er op de woensdag clinics gehouden gaan worden op het eigen kunstgras veld. Het idee is om daar zowel ei gen leden als leerlingen van de omliggende basisscholen bij te betrekken. „We zijn al heel actief met het geven van clinics en met ledenwerving. Het bezoek van Oranje is daarbij een mooi steun- Het bezoek van Oranje is voor ons een mooi steuntje in de rug tje in de rug." Het Nederlands team is in de af gelopen acht jaar al vier keer eer der op bezoek geweest in Zeeland: in 2009,2012,2013 en 2015. Dat was tweemaal in Arnemuiden en één keer in zowel Middelburg als Goes. Elke keer oefende Oranje te gen een Zeeuwse of een Wal- cherse selectie. ter. Wemeldingenaar Minnaard zag zijn ploeggenoot Dion Smith daardoor de witte trui (voor het jongerenklassement) verliezen. Vandaag leidt het 188,3 kilome- Team Roompot finishte als 20e, Team Wanty-Groupe Gobert als 21e ter lange parkoers van de derde etappe de renners van Mataró naar La Molina. Onderweg komen zij drie beklimmingen tegen, waarbij de slotklim (5,8%) naar het dorp in de Pyreneeën twee keer genomen wordt. woensdag 22 maart 2017 'Zeeuwse wedstrijden streamen de toekomst' Mitchell Minnaard Terneuzen - Remco van Leeuwen Het Nederlands zaalvoetbal team kende geen lekkere afslui ter van de voorbereiding op het EK-kwalificatietoernooi. Met Vlissinger Said Bouzambou in de gelederen ging Oranje gister avond met 2-3 onderuit tegen België. Mitchell Minnaard Almere - Tim Brouwer Het Nederlands korfbalteam doet in mei weer Zeeland aan. Tijdens 'Oranje on Tour' komt de selectie van bondscoach Wim Scholtmeijer langs bij Ondo, de eersteklasser uit Sint Laurens. Roeland van Vliet Sint Laurens CALELLA Wielrenners Nick van der Lijke en Marco Minn aard speelden met hun ploe gen Team Roompot en Team Wanty-Groupe Gobert geen rol van betekenis in de ploegen tijdrit in de Ronde van Catalo- nië. - Arjen Hoefkens Het Nederlands korfbalteam komt ook dit jaar weer naar Zee land. FOTOTHYMENSTOLK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70