NYNKE DE JONG Helft van asielzoekers mocht blijven in 2016 Rondreis Noordkaap effeweg.nl €499 Schotland Loch Lomond, 6 VOOR 1 329, Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 n £529j- Column het moment is voor een fusie met Groenlinks. Welja, de verkie zingskater zinderde nog na in de hoofden van de partijleden, maar Plasterk stond al met een karton nen doos vol oude SDAP-posters bij Jesse Klaver op de stoep. Zo veel ijdele mannetjes, zo veel nutteloze plannen. Alles uit liefde voor de partij, maar vooral uit liefde voor het eigen spiegel beeld. Godzijdank waren daar de jon geren. Nu leek het even alsof die deze verkiezingen massaal naar andere partijen waren gelopen, maar desalniettemin bestaan ze nog: de PvdA'ers die nog wel hun eigen gebit hebben. Die zich maar wat graag willen bemoeien met de partij, maar die zo moeilijk op sleutelposities terechtkomen. Al meer dan 450 van hen onderte kenden een vernieuwingsagenda met daarin plannen voor aantrek kelijkere bijeenkomsten en een minder hiërarchische organisatie structuur. En daar kan Asscher meer mee dan met alle messen die de mastodonten in zijn rug steken. Dat blijkt uit de jaarrapportage Vreemdelingenketen die vandaag is verschenen. Daarin meldt het mi nisterie van Veiligheid en Justitie dat in 2016 56 procent van de zoge noemde eerste asielaanvragen is in gewilligd. In 2015 was dat 73 pro cent. Ook in de jaren daarvoor lag het percentage rond de 70 procent. Het verschil zit hem in de natio naliteit van de asielaanvragers. In 2015 bestond het overgrote deel van de asielzoekers uit Syriërs en Eri- treeërs; zij krijgen vrijwel altijd een verblijfsvergunning omdat ze zijn gevlucht voor oorlog, geweld of on derdrukking. In 2016 deden ook veel Balkanbewoners, Marokkanen en Algerijnen een asielaanvraag. Omdat zij uit landen komen die als veilig te boek staan, is hun aanvraag doorgaans kansloos. Nareizigers In 2016 deden 18.000 mensen een eerste asielaanvraag in Nederland, daarvan mocht dus iets meer dan de helft blijven. In 2015 waren er 43.000 van dergelijke aanvragen (73 procent mocht blijven). Er kwamen vorig jaar ook nog ruim 11.000 na- reizigers naar Nederland: gezinsle den van asielzoekers die al een ver blijfsvergunning hebben gekregen. In de praktijk zijn dat vooral Syri sche vrouwen en kinderen. Van het aantal mensen dat een verzoek tot nareis indient, mag 69 procent ook daadwerkelijk komen. Veel van de afgewezen asielzoe kers uit 2016 gingen, ondanks het feit dat hun aanvraag nagenoeg kansloos is, in beroep tegen die be slissing. Het aantal beroepszaken steeg met 66 procent. Ook steeg het aantal asielzoekers dat in 2016 in vreemdelingendetentie belandde: 2.560 in 2016 tegenover 2.180 een jaar eerder. Een stijging van 18 pro cent. VAN 15 daagse excursiereis 7 daagse excursiereis Gl©n COG Edinburgh BOEK NU! i Mensen met 'De Internationale' als ringtone bondenheid een ingezonden brief sturen, die vaak doorspekt is met namen als 'Drees' en 'Den Uyl', en de woorden 'arbeiders', 'gedachtegoed' en 'verkwanse len'. Rechtschapen mensen met De Internationale als ringtone, die jarenlang een poster van Wim Kok achter het raam hadden han gen. En nu niet snappen wat er met hun partij is gebeurd. De ergste orakels zijn de partij bonzen, die uit alle macht willen voorkomen dat ze ooit vergeten worden. Al die Rottenbergen, Oudkerken en Plasterken denken dat de PvdA echt behoefte heeft aan hun analyse. Alsof Asscher zich op het toilet van het partij bureau heeft opgesloten en er pas uitkomt wanneer Felix een op lossing heeft bedacht. Nou, dan is Felix de beroerdste niet. En wil Ronald best wel vertellen dat dit We hebben er een natio nale hobby bij. De kranten staan er vol mee, en ik noem het: sociaalde mocratie- orakel spelen. Je hoeft maar een paar keer op een stembus te slaan, en ze komen eraan: de hoe ders van de Partij van de Arbeid, die - in deze tijden van droeve el lende - met liefde en plezier uit de doeken willen doen hoe het verder moet, wat er mis is gegaan, wie daar verantwoor- delijkvoorisenwie het vervolgens moet oplossen. uit liefde en ver- VOOR Uw voordeel: €30 woensdag 22 maart 2017 GO @nynke Orakels Iets meer dan de helft van het aantal asielzoekers dat zich vorig jaar in Nederland meldde, mocht ook daadwerkelijk blij ven. In 2015 lag dat percentage nog op bijna driekwart. Cyril Rosman Rotterdam mensen deden in 2016 een eer ste asielaanvraag in Nederland. 56 procent mocht blijven. Noordkaap Tromso ReP"óg Svolvaer/ Lofoten Rovoniemi Mosjoen Trondheim Jyvöskyla Lillehammer Turku Oslo</ Stockholm Helsinki Kopenhagen Tijdens deze indrukwekkende rondreis maakt u kennis met het uiterste noorden van het vasteland van Europa, de Noordkaap. Via Stockholm in Zweden en Finland gaat de reis naar Rovaniemi, de stad aan de poolcirkel en de hoofdstad van Lapland. De terugreis voert via de kust van Noorwegen en de eilandengroep Lofoten naar de steden Trondheim, Lillehammer en Oslo. Dag 1 Heenreis Dag 2 Stockholm Dag 3 Helsinki en Jyvaskyla Dag 4 Oulu en Rovaniemi Dag 5 Rovaniemi - Santa Claus Village Dag 6 Lappenmuseum en Noordkaap Dag 7 Tromso Dag 8 Tromso en Svolvaer Dag 9 Lofoten Dag 10 Mosjoen Dag 11 Trondheim Dag 12 Gudbrandsdal en Lillehammer Dag 13 Oslo Dag 14 Kopenhagen Dag 15 Terugreis Vertrekdata en prijzen 1 mei van £4429)- voor €1329,- 22 mei van €44591- voor €1359,- 31 juli van €4539)- voor €1439,- 28 augustus van €4439)- voor 1339,- Inclusief -» 13 hotelovernachtingen -» Bootovertocht Stockholm - Turku -» 14 maal ontbijt en diner -» Alle genoemde bootovertochten -» Excursie Noordkaap inclusief Noordkaapcertificaat -» Excursie Lofoten -» Begeleiding door uw chauffeur reisleider -» Vervoer per Comfort Class touringcar Een nieuwe short break naar Schotland is deze reis met de bootovertocht naar Hull. We rijden door de Glen Coe, één van de mooiste valleien van de Highlands met aan het eind Fort William. Treed in de voetsporen van Harry Potter in de beroemdste treinreis van Schotland, de Jacobite Steam Train. Een bezoek aan Edinburgh maakt deze reis Schotland compleet. Dag 5 Dag 6 Dag 7 Aan boord Schotland, Gretna Green en Lockerbie Loch Lomond en Trossachs Glen Coe, Fort William en Jacobite Steam Train Edinburgh Falkirk Wheel Terugreis Vertrekdata en prijzen 25 juni van JDS299- voor €499,- 1,23 juli van JÜ569T- voor €539,- 6 augustus van voor €559,- Inclusief -» 4 hotelovernachtingen -» 2 overnachtingen aan boord -» 6 maal ontbijt en 4 maal diner -> Overtocht Zeebrugge/ Rotterdam - Huil v.v. -» Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 04-03-2017 t/m 08-04-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. De liefste orakels zijn de onbe kende partij leden. Die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6