Pluk en de Stampertjes waken over je Mogelijk gang naar rechter Matig uw snelheid Projectontwikkelaars met plannen in Cadzand-Bad stappen naar de rechter als de provincie de verhuurverplichting voor appartementen in stand laat. Ze gaan wel eerst in overleg met GS over aanpassing van de regels en maatwerk voor appartementen. Bomen langs het Kanaal door Walcheren worden vervangen Provinciale Staten bepaalden vorig jaar april dat nieuwe woningen op 'verblijfsrecreatieterreinen' voort aan verhuurd móeten worden. Zo wordt voorkomen dat er leegstand ontstaat: veel mensen kopen een recreatiewoning immers puur als investering. Tot verbazing van ont wikkelaars vertalen Gedeputeerde Staten die maatregel nu ook naar nieuwe, recreatieve appartemen ten. Dat bleek de afgelopen maan den: Gedeputeerde Staten staken meerdere keren een stokje voor de bouw van nieuwe appartementen complexen in Cadzand-Bad waarin die verplichte verhuur niet is gere geld. „Dat verbaast ons", zegt Joris Vrielynck, directeur projectont wikkeling bij Compagnie Het Zoute. Dat is de grootste ontwikke laar in Cadzand-Bad. „Die verhuur- plicht komt voort uit problemen op recreatieparken. Maar die zijn niet te vergelijken met appartementen." De ontwikkelaars, en met hen een meerderheid van de Sluise ge meenteraad, zijn bang dat kopers afhaken als ze hun bezit móeten verhuren. Met name de gegadigden voor de meest luxe appartementen zitten niet te wachten op 'vreem den in hun bed'. „De ontwikkeling van Cadzand-Bad gaat op deze ma nier op slot", schrijven Het Zoute, aannemer Van der Poel en Faas De velopment in een brief aan de pro vincie. De drie partijen, initiatief nemers van meerdere bouwprojec ten in Cadzand-Bad, wijzen er ook op dat de maatregel niet rechtsgel dig is. Het opleggen van verhuur verplichting mag wettelijk alleen als dat voor de ruimtelijke inpas sing van een plan van belang is - bijvoorbeeld om de eenheid op een vakantiepark te bewaren, schrijven ze. Maar, argumenteren ze, een ap partementencomplex is al een een heid, omdat het één gebouw is. Als de maatregel niet van tafel gaat, stappen de partijen naar de rechter, laten ze de provincie weten. Voor het zo ver is, willen ze in overleg over een alternatief. De ontwikke laars wijzen op een passage in het We willen voor appartementen andere regels dan voor vakantieparken Omgevingsplan van de provincie, waarin ruimte wordt geboden voor deeltijdwonen in recreatiewonin gen, waar de appartementen in Cadzand-Bad ondervallen. In dat Omgevingsplan staat dat dit eventueel mogelijk is als deel tijdwonen aantoonbaar extra be woners trekt die anders niet in de regio zouden komen wonen. Vol gens de ontwikkelaars voldoet de situatie in Cadzand-Bad daaraan: er komen met name veel Belgen op de appartementen af die zich in an dere gevallen zeker niet in Cad zand-Bad zouden vestigen. „We hebben nog geen exact beeld van hoe dat precies in het vat gegoten kan worden", verklaart Vrielynck. „Het gaat er ons allereerst om dat voor appartementen andere, eigen regels gaan gelden dan voor vakan tieparken." De ontwikkelaars praten begin april met Gedeputeerde Staten over de kwestie. Liefhebbers van streekdrachten kunnen nu zelf aan de slag Ondo krijgt nationaal korfbalteam op bezoek Pluk van de Petteflet en de Stampertjes waken sinds gistermiddag in Kapelle over de scho lieren van De Moolhoek en 't Honk. Aan de Vroonlandseweg werden drie borden onthuld die het verkeer wijzen op de op straat aanwezige schoolkinderen. Later komen daar nog eens vijf exemplaren bij, zodat het voor iedereen duidelijk is dat er een school in de buurt is. De borden zijn de eerste stap in het proces om de omgeving van 't Saamdeel verkeersveiliger te ma ken. Na de ingebruikname van de brede school werd namelijk al snel duidelijk dat er op piekmomenten, vooral in de ochtend, een gevaarlijke situatie was ont staan voor de scholieren. Er werd veel geklaagd over de onveilige situatie en er deden zich meerdere inci denten voor. Stap twee is volgens wethouder Jon Her- selman de reconstructie van de twee kruispunten bij 't Saamdeel. „In ieder geval wordt het zebrapad hele maal doorgetrokken. Over de andere aanpassingen zijn we nog bezig, maar we willen het uitvoeren in de meivakantie. Die valt in de laatste week van april en de eerste week van mei." Herselman onthulde de borden gisteren samen met twee leerlingen, één van De Moolhoek en één van 't Honk. De io-jarige Veerle Verhulst was hiervoor uitgeko zen omdat zij al eens een aanrijding had gehad op de kruising met de Lange Meet. De andere scholiere was om een vrolijker reden uitgekozen. Stella Polderman, die voor het officiële moment nog wel even moest worden opgetild door Herselman, vierde gisteren haar achtste verjaardag. It woensdag 22 maart 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 5 Ongeloof om plicht verhuur complex Martijn de Koning Cadzand-Bad -Joris Vrielynck, projectdirecteur ZEELAND8 ZEELAND 11 Pluk en de Stampertjes wijzen het verkeer erop rustig aan te doen. Inzet: wethouder Jon Hersel- man met Veerle (I) en Stella, foto mechteld jansen Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64