Ifc L.J<Cv4C TEL: 0113-229021 Betaalbaar wonen is nog een groter speerpunt voor RWS Nieuwe lokale partij wil scoren tijdens gemeenteraadsverkiezingen 7 In Goes treedt een jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen een nieuwe partij naar buiten. Nieuw Goes (NG) wil een frisse wind laten waaien. Nieuw Goes presen teert zich nu, maar de afgelopen ander halfjaar is hard ge werkt aan een par tijprogramma en campagneplan, zegt Steven Mareels. De 20-jarige student bestuurskunde aan de Erasmusuniversiteit is het gezicht en lijsttrekker van de partij, of ei genlijk beweging. Nieuw Goes be staat nu uit een 'kerngroep' van zes mensen. De Goesenaar is al sinds zijn tienerjaren geïnteres seerd in politiek ('maatschappij leer vond ik een fantastisch vak') en volgt de lokale politiek op de voet. „Wat ons opvalt, is dat de huidige politieke orde in Goes niet luistert naar de wensen, klachten en argumenten van inwoners. Kijk bijvoorbeeld naar de bezuini gingsenquête. Precies het tegen overgestelde van wat burgers wil len wordt uitgevoerd." Volgens Mareels is de kloof tussen politiek en burgers veel te groot, ook qua vertrouwen. „Het gaat om transpa rantie. Het is meer dan ooit van belang dat mensen weten wat er gebeurt. De gevestigde orde gaat niet mee met de tijd, daarom noe men wij dat oude politiek. Er wordt bijvoorbeeld bizar weinig gebruik gemaakt van social media. Mensen hebben heus wel binding met hun gemeente en gemeente politiek, maar je moet het makke lijk voor hen maken." Nieuw Goes wil om die reden 'nieuwe politiek' gaan bedrijven. Die moet, als het aan Mareels ligt, Nieuw Goes volgend jaar de groot ste partij maken. „Dat willen we door met concrete plannen te ko men." Het partijprogramma zal het komende jaar stapsgewijs bekend Het is meer dan ooit van belang dat mensen weten wat er gebeurt worden gemaakt. „Dat doen we omdat we niet willen dat andere partijen ons programma kapen", legt de ambitieuze politicus uit. Al gemene uitganspunten zijn vol gens de website onder meer 'pro blematiek in de zorg aanpakken' en 'de Nederlandse en Zeeuwse cultuur uitdragen en beschermen'. „We zouden bijvoorbeeld graag zien dat er plaatsnaamborden in het Zeeuws komen en dat mensen van buiten Zeeland Zeeuws kunnen le ren." Ook kan het promoten van Goes naar toeristen volgens Nieuw Goes veel beter. Nieuw Goes zoekt nog mensen die zich willen aansluiten bij de partij. Meer informatie is te vinden op www.nieuwgoes.org. - Nieuwe kunstgebitten evt. op implantaten - Reparaties aanpassingen Vergoeding zorgverzekeraars website: www.ljobse.nl Lid ned. org. Tandprothetici Uit een onlangs gehouden be- taalbaarheidsonderzoek blijkt dat mensen in de bijstand en de meeste jongeren een maximale huurprijs van 414 euro per maand kunnen betalen, zegt RWS-direc- teur Maarten Sas. „Bij een duur dere woning komen ze vaak in de problemen met hun andere vaste lasten". Ongeveer twintig procent van de RWS-woningen heeft daarom een huurprijs onder 414 euro per maand. Om woningzoekenden met de laagste inkomens te hel pen, geeft de corporatie hen voor rang op die huizen. De voorrangs regeling geldt voor eenpersoons huishoudens met een bruto jaar inkomen van maximaal 22.100 euro en meerpersoonshuishou- dens met een bruto jaarinkomen van maximaal 30.000 euro. Sas: „Ook onze andere woningen wil len we betaalbaar houden. Ruim 85 procent van onze woningen is bereikbaar voor mensen die recht hebben op huurtoeslag. Zodra er een woning vrijkomt, zorgen we er in veel gevallen voor dat de wo ning onder de huurtoeslaggrens blijft. Dat geldt ook voor onze nieuwbouwwoningen." Begin dit jaar zette de huurders vereniging De Bevelanden nog geen handtekening onder de pres tatieafspraken vanwege zorgen over de stijgende woonlasten voor minima. De vereniging vond dat de gemeenten onvoldoende reke ning houden met de belangen van minima door de belastingen (en dus de woonlasten) te laten stij gen. woensdag 22 maart 2017 Nieuw Goes wil strijd met oude politiek Luc Oggel Goes -Steven Mareels, NG Steven Mareels wil Nieuw Goes tot de grootste partij maken, foto mechteldjansen Tandprothetische praktijk 's Gravenpoldersweg 33 4462 RA Goes Tel. (0113) 229021 www.ljobse.nl e-mail: info@ljobse.nl Woningcorporatie RWS gaat zich meer richten op betaal baar wonen. Dat is afgesproken met de gemeenten Goes, Ka- pelle en Noord-Beveland en de huurdersvereniging. Luc Oggel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60