Kruiningen had een dubbele slotgracht Scholen beginnen eigen bibliotheek Geen termijn voor Steeweg Enquête supermarkt vrijdag bekend m 6 Route voor gifstoffen vastgesteld De belangrijkste twee punten noemde wethouder Jaap Sinke al aan het eind van het drukbezochte en drie uur durende debat van twee weken geleden. Behalve dat een nieuw aan te leggen pad naar de be graafplaats onderdeel wordt van het bestemmingsplan, beloofde Sinke ook de inrichting van de Steeweg op de schop te nemen. Veel buren vre zen een verkeerschaos op zondagen. Vooral in het eerste gedeelte kun nen tegemoetkomende auto's el kaar vaak niet passeren. Op de SGP na, vonden alle partijen dat de ge meente niet moest wachten tot de verkeersproblemen zouden verer geren. Sinke durft nu echter niet te belo ven dat de Steeweg al is aangepakt voordat de nieuwe kerk er staat. „Ik ga geen termijnen noemen. We kij ken hoe we de Steeweg kunnen aanpassen, maar we moeten het ook los zien van de bouw van de kerk. Door de groei van nieuwbouwwijk Steehof, zouden we toch al naar de inrichting van de Steeweg kijken." Op de lange termijn kan het door trekken van de randweg om Yerseke de druk op de Steeweg verlichten. Hoewel de randweg ooit wegens bezuinigingen is geschrapt, zegt Sinke nog steeds vast te houden aan de aanleg ervan. Dat zal waarschijn lijk pas actueel worden wanneer het gebied ten noorden van de kerk (Deurloohoek) wordt ontwikkeld tot nieuwe woonwijk. Het derde punt waarop het be stemmingsplan wordt aangepast betreft de functie van het zalencomplex. Aanvankelijk zou op de zalen de bestemming 'godsdienstuitoefening' rusten. Dit wordt aangepast naar 'levensbe schouwelijke en/of religieuze voor zieningen en daarmee verband houdende voorzieningen'. Daarmee wil de gemeente mogelijk maken dat de zalen, zoals nu ook bij de huidige kerk gebeurt, gebruikt mogen worden voor bijvoorbeeld verjaardagen, jubilea en huwelijken. Delen de inwoners van Hein kenszand de zorgen van D66 over de verkeersveiligheid op de Stenevate als de Lidl daar komt? Dat moet vrijdag blijken. Dan overhandigt fractievoorzitter Levien de Putter het resultaat van een enquête aan wethouder Ad Schenk van Borsele. D66 is niet tegen de komst van een tweede supermarkt, maar er zijn twijfels over de locatie. Daarom is aan de inwoners gevraagd wat zij ervan vinden en daar hebben ruim 550 mensen op gereageerd. Ad Schenk neemt de resultaten in ontvangst, maar is wel kri tisch over de vragenlijst. Hij noemde ze 'suggestief. Volgens Schenk staat de locatie inmid dels vast. D66 staat niet alleen met de zorg over de verkeersveiligheid. Ook LPB, WD en OPA plaatsen vraagtekens bij de vestiging naast de Emté. Johan Verbrugge (OPA) vindt daarnaast dat niet alleen naar de verkeersveiligheid gekeken moet worden, maar ook naar de economische gevolgen voor de kleine winkels in de om liggende dorpen. De resultaten van de enquête worden vrijdag om 11.00 uur overhandigd in de raadsboerderij. Bij opgravingen aan de Slot- straat hebben archeologen restan ten van twee zeven meter brede grachten met daartussen een vloer van een huis blootgelegd. „Aan de hand van de afmetingen van de bakstenen van de vloer, kunnen we het huis dateren in de veertiende eeuw", zegt Karei-Jan Kerckhaert van het Oosterschel- deregio Archeologisch Samen werkingsverband. „De vloer zat op een diepte van ongeveer ze ventig centimeter, vlak onder de huizen die onlangs zijn gesloopt." Nadat de vondsten zijn gefotogra feerd en gedocumenteerd en en kele kloostermoppen voor nadere studie naar het depot van het SCEZ in Middelburg zijn ge bracht, is alles tot een meter diepte afgegraven. „R&B Wonen heeft die diepte nodig voor het fundament van de curaviewonin- gen die daar worden geplaatst." Bureau Artefact werkt aan een uitgebreid rapport over de vond sten. „Een foutje kun je maken." Dat zegt wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimerswaal over het besluit van 2006 om een aantal we gen in de gemeente aan te wijzen als route voor transport van gevaar lijke stoffen. Het college van B en W had dit besluit moeten voorleg gen aan de gemeenteraad, maar heeft dat abusievelijk niet gedaan. Dat had overigens geen gevolgen, omdat de raad in 1999 al dezelfde drie wegen had aangewezen voor dit doel. Volgende week kan de ge meenteraad het foutje rechtzetten. Wegens een wetswijziging moeten de routes dan weer officieel worden vastgesteld. „Wij proberen de kinderen op deze manier te enthousiasmeren voor het lezen", zegt Annelies Baa- rends van de Schuttevaer. „Er komt een kast waaruit kinderen boeken kunnen meenemen en weer door geven. Vrijdag mogen ze er allemaal één meenemen." Gemeente De aanleiding voor het zwerf- boekstation vormt volgens Baa- rends de gemeente. „Reimerswaal heeft nogal wat bibliotheeklocaties dichtgegooid." De Zevensprong in Krabbendijke geeft dezelfde reden op. „Zoals jullie weten is de biblio theek in Krabbendijke gesloten", staat er in een oproep op Facebook. „Omdat wij het wel heel belangrijk vinden dat kinderen lezen, willen wij een schoolbibliotheek starten." Daarom vraagt de school om in formatieve boeken, lees-, strip- en prentenboeken en tijdschriften voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Die kunnen tot vrijdag 14 april ingeleverd worden. IN DE REGIO Ontmoetingsdag Stichting Als kanker je raakt Johannes Passion in Goes Bijeenkomst Alzheimer Zeeland MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 22 maart 2017 BE Plan kerk aangepast Het bouwplan voor de nieuwe kerk van de Gereformeerde Ge meenten in Yerseke wordt op drie punten aangepast. Dat heeft het Reimerswaalse col lege van B en W besloten na het debat met de gemeenteraad en de inspraak van omwonenden. Joeri Wisse Yerseke Melita Lanting Heinkenszand Dat Kruiningen vroeger een kasteel met gracht had, was al bekend. Eind vorige week is aan het licht gekomen dat het dorp, dat ambities had om uit te groeien tot stad, zelfs om ringd was door een dubbele gracht. Joeri Wisse Kruiningen Joeri Wisse Kruiningen Twee Reimerswaalse scholen proberen, elk op hun eigen ma nier, kinderen aan het lezen te houden. De Schuttevaer in Hansweert opent vrijdag een kinderzwerf boekstation. Tegelij kertijd zamelt de Zevensprong in Krabbendijke boeken in voor een schoolbibliotheek. Willem Adriaansens Hansweert KAPELLE Stichting Als kanker je raakt houdt vrij dag een ontmoe tingsdag voor lot genoten in Kapelle. De ontmoetingsdag wordt gehouden voor iedereen die met kanker en de li chamelijke gevol gen van kanker wordt geconfron teerd. Belangstellenden zijn van 10.30 tot 15.30 uur welkom in Kerkelijk Centrum Plein 5, Kerkplein 5 in Kapelle. Aanmelden kan via de website www. alskankerjeraakt.nl. GOES De Christelijke Ora torium Vereniging Goes geeft vrijdag een passieconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Op het pro gramma staat de Johannes Passion van Bach. Het werk wordt uit gevoerd door het koor en zes solis ten met begeleiding van viola da gamba, continuo-orgel en orkest onder leiding van dirigent Wim van Herk (foto). Aanvang 20.00 uur. NIEUWDORP Alzheimer Zeeland houdt vrijdag om 14.00 uur een voor jaarsbijeenkomst in restaurant Landlust in Nieuwdorp. De toegang is gratis en opgeven kan door te mailen naar zee- land@alzheimer- nederland.nl NOG LANG NIET MOE WISSENKERKE „Ik ben er moe van, en jullie?", roept fysio therapeute Anita de Bree door de ontmoetingsruimte van Amaliahof in Wissenkerke. „Nee hoor", klinkt het uit de mon den van de aanwezige 70-plussers. Zeker 25 mannen en vrouwen woonden gistermorgen het eerste bewegings uurtje van de gemeente Noord-Beveland bij. Na een kopje koffie of thee werden de tafels aan de kant geschoven en de stoelen in een kring gezet. Met de stoel als uitvalsbasis deden de deelnemers een klein uur lang allerlei bewegings oefeningen, variërend van boksbewegingen tot zitten en op staan. GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur- Inloopspreekuur voor vragen over computer; 10.00- 11.00 uur - Spreek uur wijkagent in wijkinfowinkel; Bibli otheek, 10.00-11.30 uur - Digitaal Café; Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie tekenin gen Karhang Mui; Calvijn College, Klein Frankrijk 19, 14.30-18.30 uur- Tentoonstelling 'Grote Terugkeer Joodse volk'; Om nium, 14.30-16.30 uur - Dinodag met Melanie During, voor kinderen van 8-12 jaar; 19.00- 21.00 uur Dinodag voor kinderen vanaf 12 jaar en volwas senen; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur - Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur - Start Fietstocht; Sport zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras KAPELLE De Vroone, 13.00- 17.00 uur - Biljarten voor senioren; 19.15 uur - Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ NIEUWDORP Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Laatste dag ten toonstelling 'Ont staan en Vergaan' van Leen van Dix- hoorn RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur - Wande len in groepsver band; Dorpshuis, 15.00-16.00 uur- Podium Reimers waal organiseert kindervoorstelling Hilaria YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59