II College deelt zorgen over Roggenplaat Gemeente betaalt mee aan Zierikzee 800 Aftrap met klankschalen Steun voor scholieren 7 CONCERT@SIR IN DE POLDER Pygmeeën en pelgrimspaden: Heieen de Hulster zag wat van de wereld. Maar Sirjansland vindt ze ook nog altijd prachtig. „Als je op zo'n prachtige plek woont én je barst van de ideeën moetje daar eigenlijk iets mee doen." MISSIE Diep in haar kriebelde het al langer, maar tijdens een feestje vorig jaar viel opeens het kwartje bij Heieen de Hulster uit Sirjans land. Als je op zo'n prachtige plek woont én je barst van de ideeën moet je daar eigenlijk iets mee doen. Dus organiseert ze dit jaar een reeks gevarieerde activiteiten op haar erf. Met als klapstuk Con- cert@Sir op 26 augustus, met mu ziek en een kunst- en poëzieroute. Ondeugende naam hè, grinnikt De Hulster meteen. Niet dat ze van plan is om het mega-evenement aan de Brouwersdam op welke ma nier dan ook te evenaren. De grote kracht van het erf rondom de acht- tiende-eeuwse hofstede, die ze met haar man Arjan bewoont, is juist rust en ruimte. „Mensen zaten tij dens dat feestje met een bord eten bij de drinkput en ik zag hoe ze ge noten. Gewoon in stilte. Dat was zo'n eye-opener voor mij." Haar boerderij aan de Dillings- weg is een plekkie om te zoenen. Een grote drinkput, een wandelpad in aanleg rondom weide en boom gaard en bijzondere elementen zo als een noodstal, gebouwd na de inundatie. Het is niet dat De Hul ster niets van de wereld heeft ge zien. Ze woonde jaren geleden een tijdje bij de Pigmeeën in Kameroen en trok al wandelend en fietsend langs vele pelgrimspaden. „Maar hier liggen mijn roots en het is toch ook prachtig? De natuur en de rust. Als je de weg en het land oversteekt sta je bij de Grevelingen. Ik wil dit graag delen met anderen." Dus zette ze wat activiteiten op, zoals workshops klank-yogazingen met zangpedagoog Liesbeth Fran ken en familie-opstellingen met Andrea Meijer. En een gloedje- De reeks activiteiten wordt maandagavond 3 april afge trapt met een klankschalen- concert van Anneke Lege- maate in het Verenigingsge bouw in Sir. Zo'n concert komt binnen beter tot z'n recht, legt De Hulster uit. „En het is een heel sfeervol zaaltje, waar ik ook mijn yogalessen geef." Lekker als er een beetje wat in de buurt te doen is, vindt De Hulster. Want ook dat is wel een missie van haar. „We moeten er alert op zijn dat het buitengebied dynamisch blijft." Donderdag 1 juni is de workshop klank-yoga-zingen op het erf. En zaterdag 10 juni de workshop familie-opstel lingen. Bij slecht weer wordt er een grote partytent opgezet of uitgeweken naar de boerde rij. Concert@Sir is op zaterdag 26 augustus. Daarnaast zijn er talloze mogelijkheden voor workshops op maat. Meer in formatie via: facebook (Yoga Heieen) en heleendehul- ster@gmail.com. nieuw polderevenement: Con- cert@Sir. Met Nederlandstalige luistermuziek van PietersFokker en een kunst- en poëzieroute in de wei. Daar is werk te zien van illu strator Nina Smit, die onder meer het boek De dementie van Jet en Harrie maakte. Janita Monna, poë zierecensent bij Trouw, draagt ge- Genoeg is genoeg. Het voelt goed op deze manier dichten voor. Een lekkere hap van Vegetarische Slager Catering erbij en verder vooral rust en ruimte er varen. „Mensen hoeven niet geën- tertaind te worden. Genoeg is ge noeg. Het voelt goed op deze ma nier." De Hulster is yogadocent. In het verenigingsgebouw in Sirjansland geeft ze twee keer in de week les. Dru Yoga om precies te zijn. „Heel toegankelijke en dynamische yoga waaraan iedereen kan meedoen. Het is vrolijke yoga: yoga van het hart." Vorig jaar stopte ze met haar werk in het basisonderwijs om ook haar eigen hart te volgen. „Van het één kwam het ander. Het zijn kleine momentjes van bewustwor ding geweest, maar ik merk ook dat anderen het leuk vinden. Steeds meer mensen staan open voor dit soort activiteiten. Ik denk dat dat te maken heeft met alle hectiek om ons heen. Daardoor is de behoefte aan rust en ontspanning toegeno men." Een (extra) zandsuppletie van de Roggenplaat in de Oosterschelde kan nare gevolgen hebben voor de omliggende mosselpercelen. Vis sers maken zich daar zorgen over en burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland delen die zorg, hebben ze Rijkswaterstaat la ten weten. Het college vindt het echter nog te vroeg om op de rem te trappen, antwoorden B&W op schriftelijke vragen van de SGP- raadsfractie. Rijkswaterstaat heeft toegezegd in een bijeenkomst met alle belanghebbenden nog eens goed uit te leggen waarom deze lo catie is gekozen voor de opgelegde natuurcompensatie en waar reke ning mee wordt gehouden. Daarna is het tijd om de balans op te maken en te beoordelen of de bezwaren vanuit de sector formeel onder schreven moeten worden, vindt het college. Rijkswaterstaat moet van de Raad van State de bestorting van de vooroevers bij Zierikzee, Schelp- hoek en Burghsluis in 2015 com penseren. De overheidsinstantie heeft nagelaten te onderzoeken wat de gevolgen zouden zijn voor het bodemleven op en onder het slib. Op andere plekken is te fijn zee- grind gebruikt. Eigenlijk had de stichting 15.000 euro gewild, maar de gemeente vond 10.000 euro genoeg. Met dat geld kan de stichting dit jaar en volgend jaar het evenement Zie rikzee 800 opzetten en uitbou wen naar een jaarlijks terugke rend evenement. In jubileumjaar 2019, als het achthonderd jaar geleden is dat Zierikzee stadsrechten verwierf, wordt het oude stadscentrum omgetoverd tot het dorp Zierikzee aan het begin van de negentiende eeuw. Er komt er een feestweek die zowel toeristen als bewoners van Schouwen-Duiveland naar de stad moet trekken. Voor de officiële viering van achthonderd jaar stadsrechten mag de Stichting Evenementen Zierikzee te zijner tijd aanklop pen voor een gemeentelijke bij drage. Inmiddels heeft ook een groot aantal sponsoren een finan ciële bijdrage toegezegd. BRUINISSE De drie gerefor meerde basisscholen van Schou wen-Duiveland krijgen als eerste een ondersteuningsteam dat problemen bij kinderen vroeg tijdig signaleert. In het team zit ten mensen van school, ge meente, schoolmaatschappelijk werk en GGD. Doordat zij sa menwerken, zijn de lijnen korter en wordt dubbel werk voorko men. Zulke teams bestaan al in den lande, maar worden nu ook hier uitgerold. Als eerste bij de Pieter van Dijkeschool in Brui- nisse, de Bogermanschool in Oosterland en de School met de Bijbel in Nieuwerkerk. Stichting De Vluchtheuvel levert er het schoolmaatschappelijk werk. woensdag 22 maart 2017 Rust en ruimte op eigen erf delen Esme Soesman Sirjansland Heieen de Hulster deelt het moois op haar erf graag met anderen, foto dirk-jan gjeltema -Heieen de Hulster Marcel Modde Zierikzee De Stichting Evenementen Zie rikzee krijgt tienduizend euro van de gemeente Schouwen- Duiveland voor de aanloop naar de viering van 800 jaar stadsrechten in Zierikzee. Wendy Wagenmakers Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54