9 €175 €600 €480 pz WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op internet naar buitenkansjes en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week een 'rollomaaier': een kruising tussen een rollator en grasmaaier, gemaakt door Jory Ruthsatz uit Son en Breugel. Is het een rollator, een grasmaaier of een t aprilgrap? Dat is de vraag bij een foto op Marktplaats van de 'rollomaaier'. De samensmelting van rollator en handgrasmaaier bestaat echt en hij doet het ook nog. Het ding staat bij De Slappe Band, een dagbe- stedings- en arbeidstrainingproject van GGz Eindhoven in voormalig be jaardencentrum Genderhof, hoe toe passelijk. Zo'n twee jaar geleden werkte Jory Ruthsatz (26) daar tijdens zijn behan deling en maakte hij, naast het seri euze reparatiewerk, creatieve vervoer middelen zoals deze. „Ik vind het leuk om te sleutelen aan dingen die door mensen worden aangedreven. Dat geeft afleiding en daarvan word je rus tiger in je hoofd." Dat was ook precies de bedoeling van Waalrenaar Maikel Huben (49) toen hij De Slappe Band zeven jaar geleden oprichtte. „Ik heb iets met fietsen en knutselen aan fietsen. Het plezier en de ontspanning die ik er van ervaar, wil ik graag overdragen aan anderen." Wat Ruthsatz vooral geleerd heeft: oog voor detail, creativiteit en dat kwaliteit boven kwantiteit gaat. Hij weet nog precies hoe de rollomaaier ontstond. „Het was Maikels idee om de oude grasmaaier te koppelen aan de versleten rollator die we kregen. Gewoon voor de grap. Ik dacht dat het niet zou lukken, maar na het no dige denkwerk kwam ie er toch." Om aan te tonen dat het apparaat werkt, trekt Ruthsatz zijn speciaal meegebrachte tuinbroek aan en Ik vind het leuk om te sleutelen aan dingen die door mensen worden aangedreven maait hij het grasveldje naast de Genderhof. Dat gaat gepaard met het nodige bekijks, maar bij De Slappe Band zijn ze niet vies van hilariteit. Dat laatste blijkt ook uit de slogan die ze gebruikten toen de maaier tij dens Dutch Design Week te bewon deren was als kunstobject. In het ka der van de participatiemaatschappij luidde die: 'Een kind kan de was doen, een bejaarde het gras'. MontVentoux Wat als deze rariteit straks daadwer kelijk verkocht wordt? „In juni gaan we met z'n elven de Mont Ventoux in Frankrijk beklimmen", vertelt Hu ben. „Daarvoor hebben we al wat budget, maar extra's zijn natuurlijk welkom. Daarom heb ik een aantal opgeknapte fietsen, overtollige on derdelen en de rollomaaier te koop gezet." De actieve senior met tuin kan bie den op Marktplaats. Op onzin-bie- dingen wordt volgens de twee ook gereageerd. woensdag 22 maart 2017 Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een leesbril. Els Braspen ning (60) uit Rijsbergen: „Inclusief gla zen was ik on geveer 600 euro kwijt. Daar kreeg ik nog een deel van terug via de zorgverze keraar. Omdat het ene oog niet parallel loopt aan het andere heb ik multifocale glazen. Die koop je nu eenmaal niet bij Kruidvat. Deze bril heb ik nu twee of driejaar en ik ben er erg over te spre ken. De bril die ik hiervoor had, begon al na een half jaar krasjes te vertonen." Een sa mensmel ting van rollator en hand gras maaier: hij be staat echt. FOTO KEES MARTENS Object rollator met gras maaier Verkoper Jory Ruthsatz en Maikel Huben Prijs bieden Gezien op Markt plaats Voor de tuinier op leeftijd Babette Margés Trea van Kuyk (51) uit Rijsbergen: „Voor mijn leesbril heb ik 175 euro be taald. Dat weet ik nog precies omdat ik hem pas sinds kort heb. Een tijd lang kon ik me redden met die brilletjes van de HEMA, maar dat werkte niet meer. Toen werd ik met de harde realiteit Monic Hes sels (54) uit Rijsbergen: „Ik heb nu mijn onderwegbril letje bij me. Dat is gewoon zo'n dingetje van Action. Daarvan heb ik er verschil lende: in mijn tas, in de auto, in een la, bij mijn telefoon, noem maar op. Die kosten een euro of twee. Voor op mijn werk, waar ik veel naar een computer scherm moet kijken, heb ik een betere die ik via de opti cien heb. Daar voor moest ik 480 euro beta len." Fietsgras- maaier, prijs: onder handelbaar, Markt plaats, ver koper uit Zutphen. Hand grasmaaier met op- vangbak, vraagprijs: 25 euro, Markt plaats, ver koper uit Merselo. Zitmaaier, bieden op Marktplaats, verkoper uit Beneden-Leeuwen. geconfron teerd dat ik toch eens naar de opticien moest. Ach teraf ben ik blij dat ik gegaan ben. Bij de op ticien kreeg ik mijn leeftijd in procenten als korting."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46