5 stuk dat - zonder bescherming - aan de zijkant van de machine moet wor den bevestigd. Ronduit gevaarlijk, zegt Leijssen. Het is bovendien nog een hele kunst om de wortelsliertjes op te vangen. Bij de drie andere ma chines gaan de wortels in een afge sloten kom. Bij geen enkel apparaat wordt de hele wortel geraspt: er blij ven stukjes boven het raspblad han gen, maar dat vinden de panelleden niet storend. De geraspte wortels uit de Philips zijn te plakkerig, die uit de Magimix en Kitchenaid zijn prima: niet te droog, niet te nat. De Kitchenaid doet het ook goed bij de notentest, met het meest ge lijkmatige resultaat. Ook reageert het apparaat zeer adequaat bij de hak- functie: druk je op de startknop of stopknop, dan reageert het apparaat meteen. In tegenstelling tot de Phi lips. De Philips maakt bovendien veel lawaai, zegt Peuling. Dan volgt de deegtest. Voor deze gelegenheid wordt brooddeeg ge maakt. Waar de Domo bij de wortel test door de man viel, scoort het ap paraat nu bijzonder goed. Peuling: Zo'n machine moet ook smoel hebben, hij belandt vaak op het aanrecht DE UITSLAG „Het deeg is perfect. Soepel en niet plakkerig. En er blijft niets achter in de bak, zie je dat? De bak is zo schoon dat je hem bij wijze van spreken zo weer in de kast kunt zetten." Ook de Philips maakt een prima deeg, al blijft er iets aan de rand plak ken. Dat geldt ook voor de Kitche naid. Om er helemaal zeker van het resultaat te zijn, draait Peuling deeg bolletjes en stopt ze in de oven. Wat de kok uit Winterswijk al dacht: het Domo-broodje staat op nummer een. De laatste proefis het kloppen van eiwitten. Ook op dit gebied scoort de Domo het hoogst: het stijfsel is luch tig en stevig. Peuling durft de bak mét inhoud ook gewoon boven zijn hoofd te houden. „Het stijfsel valt er toch niet uit." Ook de Magimix maakt een mooie substantie, zij het iets minder luchtig dan de Domo. De panelleden zijn goed te spreken over de kwaliteit van de keukenma chines. De Philips, de goedkoopste, levert prima prestaties. Dat de onder delen van plastic zijn, ervaart het pa nel als een nadeel. „Dat gaat snel ka pot", zegt Leijssen. De motor is sterk, maar maakt veel lawaai. De Kitchen aid is qua prestaties misschien geen uitblinker, maar scoort op bijna alle vlakken een ruim voldoende. Hen- sen: „Met een retro-design is de Kit chenaid in elk geval de mooiste." De Magimix en de Domo eindigen samen op de eerste plek. De Domo is absoluut niet geschikt om te raspen, maar is een kei in kneden en mixen. De Magimix is volgens Hensen het meest hufterproof. De machine heeft een professionele look en levert ook nog eens goede prestaties. Kleingeld Cybercrime Whatsapp dicht lek APP Opgeruimd staat netjes Veiling Roze diamant weer te koop woensdag 22 maart 2017 Harm Leijsen Kees, Harm en Dennis testten de keukenmachines onder meer op het kneden van deegmix. FOTO KOEN VERHEIJDEN Welke is hufterproof en welke maakt veel lawaai? 1. Domo D09077KR €189 - 'Makkelijk in gebruik, weinig poes pas. Voor kne den en mixen de beste'. 2. Magimix Compact 3200 XL €279 - 'Deze machine kan veel en is het meest hufterproof'. 3. Kitchenaid 5KFP1335 €204,33 - 'Leuk design, geen uitblinker.' 4. Philips HR7776 €111,95 - 'Pres taties zijn prima, maar maakt veel lawaai.' De test is afgenomen in samen werking met BesteProduct.nl. Voor meer testgegevens: besteproduct.nl Chatdienst Whatsapp en concurrent Tele gram hebben ijlings een lek gedicht. Hackers van een beveili gingsbedrijf konden ac counts overnemen door een verborgen code met een afbeelding mee te sturen. Aanklikken was al voldoende. Miljoen euro betaal den studenten de afge lopen driejaar aan boetes voor het niet tij dig stopzetten van de gratis ov-kaart. Met de gratis Kon- Mari-app van het Japanse opruimfe- nomeen Marie Kondo ontstaat tij dens de voorjaars schoonmaak ruimte in je huis én je hoofd. Dankzij de app dun je de garderobe uit en kunnen bestsellers van Marie met het oudpapier mee. fnogimix Zeker 60 miljoen dollar moet de Pink Star over twee weken opbrengen op een veiling in Hong Kong. De grootste roze diamant weegt 11,92 gram en werd in 2009 gedolven in Zuid-Afrika. In 2013 leek hij voor een recorbe- drag van 83 mil joen dollar te zijn geveild, maar de kopers kregen het geld niet rond. Sotheby's komt nu met een nieuwe veiling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42