is een pijnlijke les II II Machtsoverdracht Molenwater 7 MUZIEKWEEK ADEMLOOS LUISTEREN NAAR ISABEL woensdag 22 maart 2017 OOST-SOUBURG Isabel Provoost kan het niet alleen op de bühne van The Voice, maar ook op een podium van twee peuter tafeltjes in de hal van Het Kroonjuweel in Oost-Souburg: de sterren van de hemel zingen. Zenuwachtig was ze niet voor haar publiek van honderden schoolkinderen. Niet al leen omdat ze zelf nog les heeft gehad van 'meester Arie', die destijds nog niet op Het Kompas les gaf, maar in de Middelburgse Cypressenhof. Maar ook omdat het con cert een beetje voelde als thuiswedstrijd. „Ik woonde in Middelburg-Zuid, vlakbij Groot Abeele, dus op een kippeneindje van deze school." De scholieren van Het Kom pas versterkten het thuisgevoel van Isabel door hun vragen om handtekeningen, ken nis van haar repertoire en enthousiaste toejuichingen. Tijdens de vier nummers - van Krezip, Adele, Lady Gaga en haar eigen 'Nothing' - die Isabel zong, kon je echter een speld horen vallen. De zangeres gaf de schoolkinderen nog een advies mee. „Jaag je dromen na, ook al lijken ze nog zo on realistisch. Mij is het ook gelukt." Overigens zijn nog niet al Isabels dromen in vervulling gegaan. „Zingen met Adele lijkt me echt fantastisch. Maar ik denk niet dat het ooit gaat gebeuren." Een filmpje van het concert tijdens de Muziekweek van Het Kompas is te vin den op www.pzc.nl opgave', beseffen beiden vanaf het begin. Vertrouwen in elkaar is dan cruciaal. De vereniging was mis schien wat 'onnozel', te goed van Ik vind dat we de vereniging het vertrouwen echt hebben gegeven -Arjan Beekman vertrouwen, suggereert Oldenbur- ger. „De vereniging heeft dat wan trouwen zo ervaren', erkent Beek man, „maar ik vind dat we ze het vertrouwen echt hebben gegeven." Wrang is het dat de Europese subsidie die de vereniging nota bene zelfheeft binnengehaald, voor de wethouder reden is de regie naar zich toe te trekken. Het proces wordt in zijn ogen te ingewikkeld en komt onder te grote tijdsdruk. De leidende rol van de vereniging is definitief ten einde. Dat Beek man (in zijn woorden) het stuur in handen neemt en de vereniging op de achterbank komt te zitten, noemt hij 'een ongelukkige beeld spraak waarvoor ik al sorry heb ge zegd'. „Ik hoop in gesprek te komen, zodat we samen verder kunnen." Dat het niet is gelukt om die nieuwe vorm van samenwerking tussen burgers en gemeente tot een goed einde te brengen, vindt 01- denburger niet het ergste. Belang rijk vindt zij wel dat de gemeente nog eens gaat nadenken over de be ste opzet voor overheidsparticipa- tie. Daarin treft zij Beekman wel weer aan haar zijde. „We moeten toch beter omschrijven wie welke rol heeft." Hoewel de teleurstelling aan beide zijden nog overheerst, is het goed om terug te denken aan dat moment twee jaar geleden, toen We moeten toch beter omschrijven wie welke rol heeft -Caja Oldenburger Beekman en Oldenburger een mis lukking nog een aanvaardbaar ri sico vonden. Middelburg is een il lusie armer, maar een ervaring rij ker. Die ervaring is zeer nuttig voor de volgende keer dat de gemeente de macht over een project over draagt aan burgers. Dat past bij deze tijd. De eerste poging van Middel burg om inwoners echt meer macht te geven, is mislukt. Maar overheidsparticipatie verdient een herkansing. Maurits Sep ANALYSE Het is tot maart 2015 nog nooit vertoond in Middel burg: een wethouder die de macht uit handen geeft aan een groepje goedwillende burgers. Ar jan Beekman (Christenunie) en Caja Oldenburger (Vereniging Stadspark Molenwater) schrijven geschiedenis. De vereniging krijgt de zeggenschap en het geld voor de herinrichting van het Molen water; Beekman is slechts de boodschappenjongen die pendelt tussen vereniging en gemeente raad. Twijfels zijn er best. Eerst bij de gemeenteraad: kan de vereniging die verantwoordelijkheid aan? En daarna bij de vereniging: zijn de af spraken werkbaar en is er genoeg geld? Maar ach, zeggen Oldenburger en Beekman, wat kan er nou fout gaan? Niet zo veel, verwacht hij. „En an ders zijn we toch een ervaring rij ker?" Zij is iets voorzichtiger - of realistischer. „Het kan een grote mislukking worden. Maar wat is daar erg aan? Dan is het in ieder ge val geprobeerd." Geprobeerd hebben ze het. Toch heeft Oldenburger gelijk gekregen: de proef met overheidsparticipatie is helemaal mislukt. Van het eensgezinde positivisme uit maart 2015 is niks meer over. Hij is 'verbaasd' over haar verwijten; zij is 'ontgoocheld' over zijn besluit om de regie volledig naar zich toe te trekken. Beekman noemt de vernieu wende aanpak in 2015 passend bij deze tijd, waarin burgers het voor touw nemen en de gemeente hen daarin ondersteunt. De wethouder vindt dat die ondersteuning 'snel en adequaat' is geweest, maar de vereniging heeft die op belangrijke momenten niet zo gevoeld. De herinrichting van het Molen water via deze geheel nieuwe en onbekende werkwijze van over heidsparticipatie is een 'complexe Caja Oldenburger (Vereniging Stadspark Molenwater) en wethou der Arjan Beekman bij het Molenwater in 2015. foto lex de meester FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33