Vlissingen mag niet kapotgaan Pleidooi LPV voor herstel winkelrondje Gelukkig gescheiden Burgemeester Zoon: Begrip voor gevoelens van onveiligheid in Rilland 'Stofzuigen gaat niet ten koste van boeven vangen' 2 En weer is Rilland negatief in het nieuws. Na de vondst van een lijk in het Schelde-Rijnkanaal én een enorme drugsvondst bleek maandag dat de 65-jarige Kees van Schaik door een misdrijf om het leven is gekomen. CRIMINALITEIT DORP VOOR DERDE ALMANAK Commentaar Vlissingers betalen een hoge tol voor de risico's die hun stad ooit nam bij de exploitatie van grond. Binnenlandse Zaken wil de onroerendezaakbelasting de komende jaren laten stij gen tot heel ver boven het landelijk gemiddelde. Zo kan Vlissingen tekorten op de begroting wegwerken. BZ stelt deze ingrijpende maatregel als voorwaarde voor een extra bijdrage uit het gemeente fonds. Op het eerste gezicht klinkt dat redelijk: het Rijk helpt, maar dan moeten de inwoners zelf ook meer doen. Het verhaal is bekend: Vlissingen vertilde zich verschrikkelijk aan het Scheldekwartier. De gedroomde wijk kwam nooit van de grond. Met deze grote fout is de gemeente overigens in goed gezelschap. Overal in Nederland tobben lokale overheden met schulden op hun grondbedrijf. Door de malaise is Vlissingen een artikel 12-gemeente en kan dus niet meer zelf over geld beslissen. Rijk en provincie dwin gen er financiële discipline af. Daar is niks mis mee zolang het keurs lijf niet te strak wordt aangetrokken. Dan dreigt verstikking. Dit is precies waarvoor het provinciebestuur nu terecht waarschuwt. Als de gemeente te onaantrekkelijk wordt en de leefbaarheid door de bo dem zakt, gaat het alleen maar sneller bergaf. Dan komt de stad er nooit meer bovenop. De inwoners van Vlissingen zijn niet direct verantwoordelijk voor de hoge schuld van hun stad. Maar zij hebben wel de gemeenteraden gekozen die onvoldoende controle uitoefenden en die net zo weg droomden als het college van B en W. Volgend jaar zijn er verkiezin gen. Als er érgens aanleiding is om raadsleden te selecteren op hun gezonde boerenverstand in plaats van op luchtfietsen, dan is het in Vlissingen. Want zodra de gemeente wat meer armslag krijgt zal men er opgelucht ademhalen. Dan zal de verleiding groot zijn om weer dezelfde risico's te nemen. Provincie waarschuwt terecht dat het Rijk de stad dreigt te verstikken Winkeliers en horeca-exploitanten klagen er al langer over. De bouw van het overdekte winkelcentrum De Fonteyne was bedoeld om Vlis singen aantrekkelijker te maken. Maar, zeker nu meerdere ruimten in het complex langere tijd leeg staan, De Fonteyne is een sta-in- de-weg voor winkelend publiek, dat niet langer van de Oude Markt naar de Lange Zelke of vice versa kan lopen. De LPV heeft begrepen dat B en W in gesprek is met ondernemers uit de binnenstad, onder meer over renovatie van het winkelcentrum. De fractie vraagt het college, bij monde van raadslid Wim Hirdes, te onderzoeken of de elektrische roltrap uit De Fonteyne kan wor den verwijderd om plaats te maken voor een nieuwe doorgang tussen Oude Markt en Lange Zelke. Dat zo'n ingreep geld kost, snapt Hir- De doorstroming van voetgangers stokt bij winkelcentrum de Fonteyne des. „Maar er zou nog een ton zijn voor verbeteringen in de binnen stad. B en W kunnen samen met betrokken ondernemers in elk ge val nog eens bekijken hoe het win kelgebied aantrekkelijker en toe gankelijker kan worden gemaakt." Het was een beetje een vreemd gesprek dat die Walchenaar op ving. Zijn vrouw werd gebeld door een marketeer. Of hij met mevrouw Geluk sprak? „Nee", was het antwoord dat de man zijn vrouw hoorde geven. „Ik heet Geschiere." Dat kwam blijk baar niet helemaal goed door bij de beller van buiten de provincie, want het volgende dat de Wal chenaar opving: „Nee, niet ge scheiden. Geschiere! Met Geluk zat u dichter in de buurt. Want ik ben niet gescheiden. Ik ben al heel lang gelukkig getrouwd." Sloop zwembad maand uitgesteld Debat sluitingstijd horeca pas in april Brandweer beste Zeeuwse ploeg MIDDELBURG Poppenadoptie via e-mail Rechercheurs in en om de woning, mannen in witte pakken, twee witte busjes... het is dinsdagoch tend een drukte van jewelste in de Hontestraat. Na een korte nachte lijke pauze is het onderzoek naar bruikbare sporen rond het misdrijf hervat. „In vergelijking met wat er maan dagavond in de straat stond, valt het nu wel mee", constateert een buurtbewoonster. Ze is geschrok ken door de dood van de man, al kende ze hem niet goed. „Hij woonde hier zeker al een jaar of vijftien", zegt ze. Haar vriend vindt het opvallend dat de auto van het slachtoffer, een bordeauxrode cabrio, sinds zondag op een andere plaats stond. „Ik zei dat nog tegen mijn vriendin: gek dat hij niet bij ons voor de deur stond." Over de handel en wandel van de man weet de vrouw weinig te ver- Uit alle beschikbare cijfers blijkt niet dat in Zeeland en in het bij zonder in de gemeente Reimers- waal de criminaliteit toeneemt, zegt burgemeester Piet Zoon stellig. Toch kan hij zich de on rust in Rilland voorstellen, na het misdrijf van afgelopen maandag in de Hontestraat. Of er een verband is tussen de re cente vondst van drugs in een vrachtwagen en een lijk in het kanaal, is maar zeer de vraag. Maar feit is wel dat in Rilland in korte tijd veel heftige zaken aan het licht zijn gekomen. „Het is logisch dat gebeurtenissen een impact hebben in een dorp. Dat signaal heb ik op strategisch ni veau proberen over te brengen bij de mensen die daarvoor verant woordelijk zijn." Het stofzuigen of het schoonma ken van de dienstauto gaat niet ten koste van de tijd die Zeeuwse politieagenten steken in het op sporen van strafbare feiten. Minister Stef Blok (VVD, Vei ligheid en Justitie) antwoordt dat op vragen van PvdA-Kamer- lid Ahmed Marcouch. Die had aan de minister gevraagd waarom agenten van het korps Zeeland/West-Brabant onder- houdsklusjes op het bureau doen, dienstauto's schoonmaken en wagens naar de garage bren gen voor reparatie. De PvdA vindt dat agenten moeten zorgen voor veiligheid en strafbare fei ten moeten opsporen. Stofzuigen of het schoonmaken van de dienstauto hoort daar niet bij. Huismeester Dat vindt Blok ook. Elke eenheid heeft dan ook een huis meester die op verzoek onder- houdsklusjes kan (laten) op knappen. Kleine reparaties aan dienstauto's bijvoorbeeld, wor den met voorrang door een ga rage uitgevoerd. Is er tijdens de reparatie een spoedklus, dan schakelt de meld kamer een andere wagen in om een melding af te handelen. woensdag 22 maart 2017 n De LPV pleit, evenals een aantal ondernemers, voor herstel van het 'voetgangersrondje' door de Vlissingse binnenstad. René Hoonhorst Vlissingen -Wim Hirdes, raadslid LPV ARNEMUIDEN De sloop van het zwem bad in Arnemuiden wordt een maand uitgesteld. Wethouder Arjan Beek man heeft dat besloten op uitdrukkelijk verzoek van de LPM en de SP. Die wil een nieuwe groep bewo ners de kans geven toch nog een poging te doen het Julianabad open te houden. In april kan de werkgroep nog bij de ge meenteraad uitleg geven over haar plan en de haal baarheid ervan. Daarna valt het ultieme oordeel. MIDDELBURG Het debat over een latere sluitingstijd voor cafés in Middelburg is weer uitge steld. Het was verzet van februari naar maart, maar maandag haalde D66 - de bedenker van het initia tiefvoorstel - zelf het on derwerp van de agenda af. De partij wil er eerst in april nog eens over spre ken met de burgemeester, die tegen een aanpassing is. In de vergadering van dinsdag 18 april valt dan alsnog het besluit. VLISSINGEN Het Vlissingse brand weerteam bleek zaterdag bij de provinciale vaardig heidstoets TS-HD in Kamperland de beste van tien Zeeuwse ploegen. Het team uit Domburg eindigde als zesde. Frans de Smit, Dennis Gillissen, Damion Maljers, Niels van Oosten, Michel Daane, Wilco Kempe, Martijn Hissink en Job Jacob gaan naar de provinciefi nale, 20 mei in Kruinin- gen. Oost-Souburg en Arnemuiden kampen op 8 april in Sint Annaland. Mensen die een of meer poppen van de Middelburgse Juliana Gillissen, die dinsdag met haar verzameling in de krant stond, willen 'adopteren', kunnen contact met haar opnemen om een afspraak te maken via het mailadres powernews@zeeland- net.nl Rillander Joeri Wisse en Rolf Bosboom Rilland Piet Zoon. Jeffrey Kutterink Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28