li 25 Terpstra maakt zich op voor Vlaamse voorjaar en kan de parkoersen dromen Vijf Vlaamse wielerwedstrijden OMÉGA Haaghoek, Berendries, Eikenberg, Taaienberg, Oude Kwaremont, Pa terberg. Vlaamse hellingen of kas seistroken, of een combinatie van beide, Niki Terpstra (32) ziet ze deze weken vaker dan zijn vrouw en kin deren. „Eigenlijk zijn al die par koersen hetzelfde. Alleen rij je de bergjes misschien net in een andere volgorde. Elke koers moet je over de Kwaremont en pak je de Paterberg erbij. Dat is in Harelbeke zo en in de Ronde van Vlaanderen. Ik kan ze bijna dromen." De wedstrijden in Vlaanderen mogen dan op elkaar lijken, Dwars door Vlaanderen is en blijft Terp stra's eerste klassiekerliefde. „Nor maal gesproken is die niet specialer dan alle anderen, maar voor mij wel, omdat ik 'm twee keer gewon nen heb (2012 en 2014, red). Vooral omdat het de eerste grote koers was die ik won." De concurrentie in Dwars door Vlaanderen zal dit jaar groter zijn dan bij voorgaande edities. De koers is gepromoveerd naar de World- Tour, de hoogste kaste van wieler wedstrijden. Ter illustratie: in 2016 stonden er elf WorldTour-teams aan de start, dit jaar zestien. Al maakt het Terpstra geen zier uit. Zoals het hem ook niet uit maakt dat de Ronde van Vlaande ren hoger aangeslagen wordt dan Gent-Wevelgem. „Ik beleef deze weken van dag tot dag, van race tot race. Tiet zou een beetje stom zijn om je hele voorjaar op één wed strijd af te stemmen. Als je pech hebt of valt, dan is opeens alles weg. Ik probeer al die koersen goed te rij den. Het maakt mij niet uit of het Le Samyn (winst in 2016, red) is of Parijs-Roubaix (winst in 2014, red). Ik wil proberen overal goed te zijn." Beter dan vorig jaar, toen Terpstra in het voorjaar niet verder kwam dan een tiende plek in de Ronde van Vlaanderen. Hij werkte aan zijn PI WRMA ABSENT explosiviteit, om het hoofd te kun nen bieden aan de demarrages van de concurrentie. „Dus ik heb de trainingen een beetje aangepast, maar ook weer niet teveel. Het zijn kleine dingen. Iets meer sprintjes doen, iets meer krachtblokjes." Wie een indicatie wil van de hui dige vorm van Terpstra, moet even de beelden opzoeken van de laatste etappe in lijn van de Tirreno-Adri- atico. Zijn laatste wedstrijd. Terp stra zelf stak de lont in het kruitvat. Nadat hij 20 kilometer op kop van het peloton had gereden, sprong hij zelf weg om Peter Sagan uit zijn tent te lokken. De wereldkampioen liet zich verleiden tot een achter- volging en delfde even later het on derspit in de sprint voor de ritwinst tegen Terpstra's ploeggenoot Fer nando Gaviria. Doel bereikt. De aanval van de Nederlander was echter ook een test. Terpstra: „Voe len dat je in de wedstrijd zit. Ik wilde gewoon die felheid voelen als je van voren koerst." '»r woensdag 22 maart 2017 PC Wie van de koers houdt, vertrekt vandaag voor een tweeweekse vakantie naar België. In het bijzonder naar de Vlaamse Ardennen, dat is deze dagen het epicentrum van het wielrennen. De Berendries, Oude Kwaremont, Paterberg, Taaienberg en de Eikenberg: op sommige hellingen komen in twee weken meer wielrenners voorbij dan op een gemiddelde Nederlandse polderweg in een heel jaar. Vijf wedstrijden in twaalf dagen, eigenlijk is het een wonder dat de renners nooit verkeerd rijden. «Of» Ronde van Vlaanderen Driedaagse De Panne-Koksijde Greg Van Avermaet, Sep Vanmarcke en Peter Sagan in actie tijdens de Omloop Het Nieuwsblad in februari. Gent-Wevc gem Dwars door Vlaanderen E3Harelbeke Wevelgem Vlaanderen als eerste liefde Niki Terpstra (32) heeft de koersen die deze weken in Bel gië worden gereden allemaal even lief. Maar Dwars door Vlaanderen is speciaal. Daan Hakkenberg Roeselare Niki Terpstra wordt gezoend door de rondemissen, nadat hij in 2014 Dwars door Vlaanderen heeft gewonnen, fotocorvos ROESELARE Wereldkampi oen Peter Sagan doet van daag niet mee in Dwars door Vlaanderen. De Slowaakse renner stond wel op de deel nemerslijst van Bora-Hans- grohe. Maar volgens de orga nisatie van Dwars door Vlaanderen was er sprake van een communicatiefout binnen de ploeg. Sagan gold als een van de favorieten na zijn twee ritzeges in Tirreno- Adriatico en tweede plaatsen in de Omloop het Nieuwsblad en Milaan-Sanremo. Dwars door Vlaanderen 22 maart Start Roeselare Waregem E3 Harelbeke 24 maart Start en finish Harelbeke Gent - Wevelgem 26 maart Start Gent Wevelgem Driedaagse De Panne-Koksijde 28/30 rnrt 28/3: De Panne -Zottegem 29/3: Zottegem - Koksijde 30/3: De Panne - De Panne Zottegem De Panne Koksijde Ronde van Vlaanderen 2 april Start Antwerpen Oudenaarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24