Oranje niet in finale na 'mentale fouten' 24 Heerenveen dacht een gouden slag te slaan met het huren van Martin 0degaard (18), het Noorse wonderkind van Real Madrid. Maar de optredens van de aanvallende middenvelder in Friesland zijn vooralsnog flets. De beslissing viel in de tiebreak, de elfde inning: 3-4. Vier jaar geleden hield de Dominicaanse Republiek het koninkrijksteam uit de finale van het belangrijkste landentoer- nooi, waaraan ook de topspelers uit de Major League meedoen. Bondscoach Hensley Meulens was kritisch op twee van zijn ster ren. Andrelton Simmons en Jurick- son Profar lieten zich in de eerste inning wel heel makkelijk uittik ken. „Dat waren mentale fouten", zei Meulens in Los Angeles. „Het was onacceptabel dat Profar zo een honkslag vierde." Profar, die in de Major League voor Texas Rangers speelt, wist de bal in zijn eerste slagbeurt direct te raken. Hij vierde dat uitbundig, maar vergat zijn voet op het honk te zetten en werd uitgetikt. Even later W Vier jaar geleden was de Dominicaanse Republiek te sterk, ditmaal Puerto Rico sloeg Balentien met een homerun twee punten binnen. Dat hadden er vier kunnen zijn als Profar en Sim mons - die tussen het tweede en derde honk werd uitgetikt - scher per waren geweest. „Die punten hadden het verschil tussen winnen en verliezen kunnen betekenen", zei Meulens. Opvallend was dat 'closer' Jansen al na negen ballen weer van de heu vel verdween. De peperdure pitcher van LA Dodgers schakelde in de ne gende inning met zijn keiharde worpen drie Puerto Ricanen uit, maar daar bleef het bij. „De afspraak met de Dodgers was dat hij één in ning zou gooien", aldus Meulens. In de tiebreak, met direct de eer ste twee honken bezet, wist Oranje niet tot scoren te komen. Puerto Rico deed dat wel. Dinsdag 28 maart I 20.45 uur I Amsterdam ArenA Beleef deze wedstrijd samen met familie en vrienden! Tickets al vanaf 25,- (categorie 4) Ga naar pzc.nl/oranje zonrie-ei veroorzaakten zijn inmiddels op getrokken. De shirtverkoop is ge normaliseerd en er is alweer een tijdje geen Noorse journalist in Friesland gesignaleerd. „Mis schien maar beter ook", denkt landgenoot en voormalig Ajax- speler André Bergdolmo. „Er staat wel erg veel druk op hem." Carrièrepad Bergdolmo was altijd al een warm pleitbezorger van een ander car rièrepad voor zijn beroemdste voetballandgenoot. „Heerenveen is misschien wel de eerste club waar hij écht iets leert. Bij Stromsgodset stond het hele elftal in het teken van Ddegaard. Negen voetballers die voor hém werkten. In het tweede elftal van Real Ma drid was de verdeling al iets beter, maar nu bij Heerenveen leert hij pas echt wat het is om profvoet baller te zijn." Heerenveen, dat zo knap vierde stond voor zijn komst, rekende zich rijk: met de 0degaard-injec- tie kon er zeker niks meer fout gaan. „Maar met het ontbreken van Schaars is het hele elftal uit elkaar gevallen. Dat lost één zo'n jongen niet even op." 0degaard presenteert zich bij Heerenveen als een be scheiden jongen. Gedwee staat hij - gelvrij piekhaar, tattoovrije armen, de ogen immer naar beneden gericht - na een duel iedereen te woord. Ook als het gaat om het ver meende bedrag dat Heerenveen aan broodheer Real Madrid zou moeten betalen als hij niét speelt. Dan is hij even fel: „Ik speel om de juiste redenen." Een dergelijke felheid zou Berg dolmo ook wel op het veld willen zien: „Hij mag weieens wat meer in het krachthonk aan de slag." „Juist nu komt het aan op zijn wilskracht", zegt Verbeek. „Ik hoop voor die jongen dat hij Real Madrid uit zijn hoofd heeft gezet. Simpelweg omdat als je bij Hee renveen uitblinkt, je nog niet klaar bent voor Bernabéu." Nog steeds veren toe schouwers in het Abe Lenstra Stadion een beetje op als hij aan de bal komt. Alsof Martin 0degaard elk moment iets briljants kan doen, waarna ze al lemaal zullen zeggen: 'Hèhè, ein delijk'. Soms zie je daadwerkelijk een vleugje genialiteit. Een ver rassende versnelling, een snelle voetbeweging of een heerlijke steekbal. Maar bijna nooit eens iets beslissends. En afgelopen zondag tegen Feyenoord helemaal niets, want toen bleef hij negentig minuten op de bank. Met 0degaard op het veld won Heerenveen alleen van ADO Den Haag - toen hij maar heel even speelde - en Roda JC. Dat kan niet los worden gezien van het ont breken van Stijn Schaars. Door een blessure speelde de routinier nog niet samen met Odegaard. „Terwijl hij momenteel mis schien juist zo'n speler nodig heeft", zegt voormalig Heeren- veen-trainer Gertjan Verbeek. Hij vermoedt dat er bij de Noor te veel wordt gekeken naar zijn kwaliteiten aan de bal. „Daar is weinig mis mee. Maar voetbal is meer dan dat. Hij heeft weinig rendement tot nu toe." De stofwolken die zijn komst woensdag 22 maart 2017 0degaard nog geen succes LOS ANGELES De Nederlandse honkballers zijn bij de World Baseball Classic in de halve fina les gestrand. Oranje moest in een bijna 4,5 uur durende thriller buigen voor Puerto Rico. Nederland - Italië Nik Kok Heerenveen 0degaard won tot nu toe 39 procent van zijn persoonlijke duels, het laagste percentage van alle Heerenveen-midden velders. Stijn Schaars haalt bij voorbeeld 59 procent.. Martin Odegaard is nog geen beslis sende factor bij Heerenveen. korting per ticket

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23