22 Wie moet er bij Oranje in de spits tegen Bulgarije? Vincent Janssen, de allrounder die niet speelt bij zijn club? Of Bas Dost, de specialist in de vorm van zijn leven? VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL Kort Transfer Debuut Van de Zandschulp Botic van de Zandschulp (foto) debuteert in het Daviscupteam. De 21-jarige Veenendaler vormt samen met onder meer Robin Haase, die zich tijdens het NK nog liet verrassen door de debutant, de ploeg die het begin april in groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone opneemt tegen Bosnië-Herzegovina. Valverde neemt leiding over José Joaquin Rojas leek de nieuwe leider in de Ronde van Catalonië te worden, nadat Movistar gisteren het snelst was in de ploe gentijdrit. De Spanjaard kreeg echter een tijdstraf van 3 minuten, vanwege het voort duwen van zijn teamgenoten. Daardoor leidt teamgenoot Valverde het klassement. Parijs en LA: alleen 2024 Het IOC overwoog de Olympische Spelen van 2024 en 2028 te verdelen onder Parijs en Los Angeles, die zich als enigen hadden aan gemeld voor het eerste toernooi. Maar beide steden lieten gisteren weten dat zij zich al leen kandidaat stellen voor 2024. Armenteros blijft, Bruns weg Na Mike te Wierik (FC Groningen) vertrekt met Thomas Bruns een tweede gezichtsbe palende speler bij Heracles Almelo. De 25- jarige aanvoerder verlengt zijn aflopende contract niet. Tospcorer Samuel Armenteros (foto, 26), goed voor 23 goals, blijft wel en te kent voor één jaar bij. Flitsen Mahi Kuipers Voor het grote publiek is het nauwelijks een item, wie er zaterdag tegen Bulgarije in de spits moet staan bij Oranje: goalgetter Bas Dost na tuurlijk. De geboren Deventenaar is 'hot' met zijn 24 goals bij Spor ting Lissabon. Slechts één minder dan Lionel Messi in het klassement van Europees topscorer van het Jaar. En dat zet men dan af tegen de schrijnende droogte bij Vincent Janssen, de concurrent van Dost bij Oranje, die bij Tottenham Hotspur nog geen indruk kon maken. Maar wat te doen als bondscoach, de enige man in Nederland die écht over de keuze gaat? „Hoe knap Dost ook presteert in Portugal, ik zou nu toch vasthouden aan Janssen", zegt Pierre van Hooijdonk. De oud- spits en ex-international kijkt met extra interesse en kennis naar de kwestie, omdat hij zelf vroeger in de Portugese competitie speelde én eenzelfde rol bij Oranje had als Dost nu: een prima supersub, die af en toe aanspraak leek te kunnen maken op meer. Van Hooijdonk had echter de topspitsen Ruud van Nistelrooy en Patrick Kluivert voor zich. Hij schikte zich altijd snel weer in zijn rol. Maar wat als er destijds alleen een spits zoals Janssen voor hem had gestaan? Van Hooijdonk: „Tja, dan zou het best kunnen dat ik er meer een punt van had gemaakt." Indruk Hij vervolgt: „Het verschil bij mij was duidelijker dan het nu is bij Dost. Maar dan ga ik ook op de stoel van de bondscoach zitten. Danny Blind maakt trainingen van Dost bij Oranje mee. Heeft zijn laatste interland in Luxemburg gezien. Als Dost het gat écht wil dichten, moet je op zo'n zondag in Luxemburg een verpletterende indruk maken. Quote van de dag 'Ik kreeg bedreigingen na het ontslag van Ranieri' woensdag 22 maart 2017 PC TENNIS WIELRENNEN OLYMPISCHE SPELEN VOETBAL FC Utrecht verlengt het contract van Rico Strieder (24) met één jaar. De Duitse mid denvelder scheurde in december de voorste kruisband in zijn linkerknie. In een oefenduel met NAC (1-1) maakten gisteren Robbin Rui ter en Edson Braafheid hun rentree. Mare Wilmots, na het EK opgestapt als bondscoach van België, wordt per direct bondscoach bij Ivoorkust. Telstar en trainer Michel Vonk, sinds 2014 bij de huidige nummer 15 van de Jupiler League actief, gaan na dit seizoen uit elkaar. I Manchester United laat Bastian Schweinsteiger (32) naar Chi cago Fire ver trekken. Als de medische keu ring en visum- aanvraag geen problemen op leveren, tekent de middenvel der volgende week voor één jaar in de VS. l Clubtopscorer van FC Gronin gen Mimoun Mahi (23) ver lengt zijn con tract met twee jaar en ligt nu tot medio 2019 vast. De aan valler maakte dit seizoen tot dusver 10 ere divisiegoals. n Björn Kuipers fluit zondag de elfde WK-kwa- lificatiewed- strijd uit zijn loopbaan. De scheidsrechter is aangesteld bij het duel tus sen Schotland en Slovenië op zondag. O a <0 Allrounder of Maarten Wijffels Katwijk Vincent Janssen speelt dit seizoen weinig bij Tottenham Hotspur. De van AZ overgenomen spits had vijf basisplaatsen in de 28 competitiedu els die Spurs tot dusver afwerkte. Vijftien keer viel hij in, veelal kort voor tijd. Vincent Janssen (I) en Bas Dost strijden om de spitspositie bij Oranje, fotosanp Volgens Leicester-spits Jamie Vardy (foto) werd hem door fans ten onrechte het ontslaan van de Italiaanse succestrainer verweten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21