3FM blijft maar zakken €109 DJ Tiësto, grootverdiener op eenzame hoogte 21 gen waar Paulusma (boven) woont en (beneden) werkt. Het voormalige burgemeestershuis met in de hal aan de wand een ouderwetse huistelefoon, biedt uitzicht op een van de knooppunten van de Elfstedentocht: de noord- en zuidoostersingels. In het kantoor zelf hangt van de laatste tocht een ko lossaal schilderij van Gosse Koopmans, de Friese kunstschilder. „Ik was die dag in het noorden. Bartlehiem, Dokkum. Elk uur deden we het weer vanaf locatie. Het probleem die dag voor de rijders: de wind ging niet liggen. Naar de finish toe bleef het koud." Gouden Greep De aanloop naar de Tocht betekende halverwege de jaren 90 zijn doorbraak: waar in de winter van 95-96 alle weermannen fout zaten met hun voor spelling, kondigde Paulusma - destijds in dienst van Omroep Friesland - als enige vorst aan. „Ook in 1996 had de Tocht kunnen worden verreden, maar toen was de voorbereidingstijd te kort", diept Paulusma op. Prompt werd hij adviseur van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elfsteden en lijfde SBS 6 hem in. Vanaf locatie het weer pre senteren bleek een gouden greep. „Op een gege ven kwamen er spontaan mensen bij me staan. Vanaf dat moment gebeurde dat regelmatig." De populariteit van Paulusma, die vorig jaar bij SBS 6 zijn 20-jarig jubileum vierde, groeide, maar privé ging de Fries door een dal. Hij scheidde van Joke in 2003. „Een moeilijke tijd, maar na een half jaar hebben we het aardig opgepakt. Joke gaat in middels mee op vakantie. De kinderen ook. We zijn laatst naar Kreta geweest met z'n allen." Sinds de scheiding is er maar één vrouw ge weest. „Ook die relatie is beëindigd. Ik ben nu al leen en dat bevalt me prima. Als ik iemand tegen kom, zou ik het niet tegenhouden, maar Piet blijft Piet. Mezelf dus. Ik voel me niet alleen. Doorde weeks heb ik geregeld visite. In het weekend zoek ik vaak mijn stamkroeg op. En als ik dan thuiskom, ga ik toch meteen naar bed." Bovendien, bena drukt hij, heeft hij altijd familie om zich heen. Zijn vier zussen en tweelingbroer en ook zijn drie dochters, zoon, pleegdochter en de kleinkinderen. „We hebben een sterke familieband, alleen de fa- milieapp kan ik moeilijk bijhouden. Daar zitten, geloof ik, 4.000 ongelezen appjes in." Wie kan zeggen dat hij Beyoncé een kus heeft gegeven? Dat blijkt uit de meest recente cij fers van het Nationaal Luister On derzoek (NLO). Het onderzoeks bureau meet per twee maanden. Ook in de periode december 2016- januari 2017 zag 3FM een deel van zijn publiek verdampen. Het marktaandeel was toen 6,2 procent ten opzichte van 7,7 procent in de zelfde periode een jaar eerder. 3FM scoort al lange tijd dramati sche luistercijfers en een keerpunt wil maar niet komen. De vrije val werd ingezet in 2015 met het ver trek van kopstukken als Coen en Sander (die verhuisden naar Radio 538) en Gerard Ekdom (tegen woordig dj in de ochtend op Radio 2). Eind vorig jaar werd op nieuw een carrousel in gang gezet toen Giel Beelen stopte met zijn ochtendprogramma. Op die plek zit nu Domien Verschuuren. Het lijkt erop dat de jonge luiste raar het 'nieuwe 3FM' niet accep teert. Ook een vast baken als Seri ous Request heeft niet meer de aantrekkingskracht van vroeger. Daarnaast is er de stijgende popu lariteit van muzikale streaming- platforms als Spotify. De vrije val van 3FM lijkt ten goede te komen aan Radio 2. In de periode januari-februari 2017 zette de zender een marktaandeel neer van 10,5 procent. Dat was in de zelfde periode vorig jaar nog 9,7 procent. Radio 2 is nu het op een na best beluisterde station van Nederland. Radio 538 De koppositie is nog altijd voor het commerciële Radio 538, in de afge lopen twee maanden goed voor een marktaandeel van 11,5 procent. Sky Radio pakte 9,7 procent en Qmusic 9,2 procent. Radio 10 zag het aandeel flink stijgen van 5,6 naar 6,2 procent. De rapportage van de Stichting Nationaal Luister Onderzoek is ge baseerd op een landelijke steek proef onder een kleine 8.000 res pondenten van 10 jaar en ouder. QUOTE Lente op Terschelling! WestCord 3dagen vanaf Geniet van de voorjaarszon! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl woensdag 22 maart 2017 PC Piet Pau lusma met dochter Martsje in hun werk ruimte bezig met de voor spelling van het weer. FOTO'S CATRINUS VAN DER VEEN 44 —Piet Paulusma Radiostation NPO 3FM zakt ver der weg in het moeras. De jon gerenzender noteerde in de af gelopen maanden januari en fe bruari een marktaandeel van slechts 5 procent. Dat was vorig jaar nog 6,9 procent en het jaar daarvoor zelfs 9 procent. Gudo Tienhooven 3FM zag het marktaandeel in de eerste twee maanden van dit jaar krimpen naar 5 procent. Vorig jaar was dat 6,9 procent. DJ Tiësto, ofwel Tijs Verwest, is de rijkste muziekartiest van Ne derland. Volgens zaken- magazine Quote heeft Tiësto, inmiddels 48 jaar, 100 miljoen euro bij elkaar gedraaid. Hoe wel, hij heeft dat bedrag mede verdiend door te investeren in muziek- platforms. In Nederland staat hij met dit kapitaal op een zame hoogte. De num mer twee in de lijst van vijftien artiesten is op grote afstand collega Armin van Buuren (36 miljoen), die vioolgod André Rieu (25 miljoen) aftroeft. Waar de top-15 vooral bestaat uit de bekende namen (Bauer, Smit, Jo ling, Afrojack en Garrix) is de nummer 4 een ver rassing: Wessel van Die pen, radio-dj en de vriend van tv-presenta- trice en actrice Daphne Bunskoek. Hij heeft 20 miljoen euro bijeen ge schraapt, maar deed dat vooral als producer van succesvolle danceacts. Hij verdiende vooral dankzij de Vengaboys, die in de jaren 90 vette hits scoorden. Eropuit in eigen land? Kom naar Terschelling en geniet van heerlijke stranden, duinen en bossen. Terschelling bestaat voor het grootste deel uit natuur en is daardoor ideaal om per fiets te ontdekken. Na een dag uitwaaien kunt u de gezelligheid opzoeken in één van de knusse dorpjes! WestCord Hotel Schylge Uniek gelegen aan het UNESCO Werelderfgoed, de Waddenzee, ligt Hotel Schylge. Vanuit het hotel heeft u een prachtig uitzicht over de Waddenzee. De comfortabele kamers zijn van alle gemakken voorzien en hebben een eigen balkon of terras. Het hotel biedt twee restaurants waaronder a la carte restaurant Op West, wellness faciliteiten, beautysalon, binnenzwem bad en bowlingbanen. Vanaf Hotel Schylge beginnen diverse fiets- en wan delroutes die u over het eiland leiden. 3 dagen in Hotel Schylge Lezersprijs excl. diner: v.a. €109,- p.p. Lezersprijs incl. diner: v.a. €134,- p.p. Verblijf is mogelijk t/m 12 oktober 2017, op basis van beschikbaarheid. Toeslagen in weekenden en schoolvakanties. Overige voorwaarden en toeslagen zie website. HOTELS Meer informatie en boeken: Ga voor 'Lente op Terschelling!' naar onze website reiskatern.nl/pzc/WEST1707 of bel met WestCord Hotel Schylge: 0562 - 44 2111 o.v.v. 'Lente op Terschelling!'. Verblijf is mogelijk tot 12 oktober 2017 1 dagfietshuur Optioneel: 3-gangen diner Gratis toegang wellness Inclusief •2x overnachting in een comfortabele hotelkamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet Optioneel: 3-gangen diner Cranberry verrassing op de kamer •i dag fietshuur •Fiets-en wandelroutes Gratis toegang tot sauna en zwembad Bagageservice van en naar de veerboot Gratis busvervoer op het eiland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20