'Ik ben alleen en dat bevalt me prima' 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO re. Als je nou echt eens iets heel anders wilt, radio zoals je die waarschijnlijk nog nooit hebt gehoord, als je je wilt bege ven in de verste uithoeken van de muziek, surf dan eens naar www.concertzender.nl. Ooit begon het station op de radio in Am sterdam, ik kon er uren naar blijven luisteren. Ik hoorde er popmuziek uit de middeleeuwen, vroeg-Carolingische offerzang, vergeten 18de eeuwse vrouwelijke Nederlandse componis ten, entartete Duitse jazz en postmoderne mi nimal Music, die drie volle dagen door mijn hoofd bleef zoemen. maar onlangs, toen ik zat te radiozappen, vond ik hem opeens weer, op de kabel, naast Efte- ling Kids Radio. Ik viel midden in een pro gramma over de componist Johann Nepomuk Hummel, een leerling van Mozart. Hummel is geen kleine jongen, talloze componisten heb ben zich door hem laten inspireren, zelfs he dendaagse chansonniers hebben muziek van hem 'geleend'. Wat dacht je bijvoorbeeld van de Franse chansonnier Daniel Gérard? Zijn chanson Butterfly, dat ik toevallig net had ge hoord op Radio 5, bij KRO/NCRV's volgspot, dat chanson is gewoon gejat van Hummel. De erven Hummel hebben er nooit een cent voor gekregen. Deze uitzending, las ik op de site van de Concertzender, was al deel XXVII in de serie Herkansing voor Hummel. Dat is nog eens radio voor freaks. The Passionl Ja, dat vindt Piet Pau- lusma wel leuk om te doen. Het muziekspektakel is dit jaar im mers in Leeuwarden en ze zoch ten een paar bekende Friezen. De pest is alleen: de weerman kan niet zingen en heel veel tijd had-ie óók al niet. „Dus reik ik Jezus straks brood en vis aan voor het laatste avondmaal, samen met Syb van der Ploeg. Dat is alles." Over het geloof wil Piet Paulusma het 'verder niet hebben'. De Fries is Nederlands hervormd op gevoed, maar hij begrijpt dat de aantrekkings kracht van The Passion verder reikt dan alleen het paasverhaal. „Het is een happening. Met liedjes die opnieuw zijn vertaald. Dat roept een bepaalde sfeer op. Het is gezellig, herkenbaar, ons kent ons." Het is ook zoals we Piet Paulusma dagelijks zien: losjes het weer presenterend. In een T-shirt op de camping, onder een paraplu op de wadden bij zonsondergang of, zoals onlangs, in een hossende menigte van 16.000 mensen bij het carnaval in Cuijck. „Ik heb over twintig meter een half uur ge daan. Het was Pietje voor, Pietje na. Iedereen wilde op de foto." Gezellig En uiteraard sloten ze met z'n allen af met het be kende oant moarn, het Friese 'tot morgen'. Zoals het kabinet Kok II dat ooit deed op een barbecue in het nabije Beetsterzwaag. De festivalgangers op Zwarte Cross of heel Ahoy toen de weerman de TMF Award uitreikte aan Destiny's Child. „Wie kan zeggen dat hij Beyoncé een kus heeft gege ven?" lacht Paulusma, die voor de camera geen to neel speelt. „Hij is in het echt ook gezellig, hoor", zegt Martsje, zijn oudste dochter die bij haar vader werkt. „Jaren geleden stond er in een roddelblad dat Piet thuis op zondag alleen het vlees aansneed. Nou, daar zaten ze helemaal naast. Hij was er juist vaker dan de meeste vaders. Niet bij het avondeten, want dan was hij op pad, maar 's morgens en 's middags weer wel. Hielp hij met huiswerk, speelde hij met ons. Tenten bouwen. Stoelen op de tafel. Dat doet hij nu weer met de kleinkinderen." Ze zit achter een pc in het statige pand in Harlin- Zestig werd Piet Paulusma eind vorig jaar, maar er zit nog geen sleet op de bekendste weerman van Nederland. De Fries blijft door het land toeren, speelt een minirol in The Passion en is niet geforceerd op zoek naar een vrouw. „Als ik iemand tegenkom, dan houd ik het niet tegen." Peter Jan Rens failliet Floortje is even geveld Ze gaan heel ver daar, ze spotten met alle wetten van gelikte formats. Zo kun je bijvoor beeld vandaag luisteren naar aflevering 60 van Oude Muziek Op Authentieke Orgels. Sietze de Vries bespeelt het orgel in Peize en Vincent van Laar speelt werken van Jacob Wilhelm Lustig, de 18de eeuwse organist van de Marti nikerk in Groningen. Daarna hoor je Geen Dag Zonder Bach, een werkdagelijks programma over Bach van Go- vert Jan Bach en Joop van Zijl, hé, weet je die nog, de oude journaalpresentator. Dwarse fluitkunst uit de USA, elektronische geluidskunst, het is allemaal te horen op de Concertzender. En als je wat meer orde wilt: Er zijn ook the makanalen. Ik luister nu naar Non-stop Grego riaans. Concertzender.nl is een mooi platform voor muziekliefhebbers die het avontuur niet schu wen. Van rap tot Rachmaninov, van klezmer tot Claude Debussy. Quote van de dag Ik focus op mezelf, om verder te groeien als mens woensdag 22 maart 2017 Concert Ik verloor de zender een beetje uit het oor, Dennis Jansen blijft Piet TELEVISIE Voormalig tv- presentator Peter Jan Rens is gisteren door de rechtbank in Gelderland per soonlijk failliet verklaard. Mo gelijk zal een curator spullen van hem verko pen om de schulden af te lossen. TELEVISIE Floortje Dessing moet het wat rustiger aan doen, meldt ze op Twitter. „Ben weer eens ge vloerd: iets te hard geleefd denk ik... even van de radar." Floortje werd in 2014 geveld door hersen vliesontsteking. —Acteur/presentator Tim Douwsma vertelt in VIVA d hij na zijn relatiebreuk met Jessie Jazz Vuijk niet op zoek is naar een nieuwe liefde. Reageren? vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19