Longarts krijgt waarschuwing Meisje (3) gewond bij steekpartij in woning 13 CLAESIVERSEN TOPONTWERPER Twintig jaar geleden kwam hij op goed geluk naar Nederland. Nu draagt ook koningin Maxima creaties van Deens topontwerper Claes Iversen (39). In zijn Amsterdamse atelier aan het IJ wijst Claes Iversen op een ele gante wit-roze avondjurk. De ja pon is een van de blikvangers van zijn nieuwe, zeventien stukken tel lende haute-couturecollectie die hij vandaag showt. „Het lijkt gewoon stof. Maar het ontwerp is opgebouwd uit talloze strookjes tule. Vier meisjes zijn drie weken bezig geweest met knippen en rimpelen en vervolgens kostte het nog veertien dagen om die lagen vast te stikken. Monnikenge- priegel. Ik denk dat er in totaal meer dan 200 uur werk in die jurk zit." Om een van de creaties van Iversen was in april vorig jaar in Duitsland ophef: op de grijze jas van koningin Maxima zou een hakenkruis-print te zien zijn geweest. Een heel spijtig in cident, blikt Iversen terug. „Verge zocht en erg jammer voor het ko ningspaar dat de aandacht daarnaar ging. Ik krijg het tot op de dag van vandaag te horen. Het is het gevolg van sociale media: één iemand signa leert iets, zet het op Twitter en ieder een pikt het op. Er is geen rem meer. Dat betekent niet dat ik nu voorzich tiger te werk ga. Ik wil mezelf niet blokkeren. Dat gaat ten koste van mijn creativiteit." Claes - spreek uit Klees - Iversens modemotto luidt: bloed, zweet en tranen. En bij elk kledingstuk, ook bij die in zijn meer betaalbare ready to wear-collectie, schreeuwen de details om aandacht: geverfde leren bloe men, borduursels, kwastjes, knopen in aparte kleuren en diverse breitech nieken. W Claes Iversen showt vandaag zijn nieuwe haute- couturecollectie De geboren Deen maakte met die finesses de afgelopen jaren furore aan het Nederlandse modefront en actri ces als Carice van Houten, Georgina Verbaan en Thekla Reuten laten zich graag in zijn designs op de rode loper kieken. Maar ook koningin Maxima draagt regelmatig zijn creaties. Zo schoof zij afgelopen Prinsjesdag aan op de troon in een goud-blauw en semble en werd zij tijdens het laatste staatsbezoek in Parijs in het Louvre gesignaleerd in een mtde-kleurige jasjurk. „Ik ben enorm trots dat ik haar tot mijn clientèle mag rekenen." Bonnefooi Niet slecht voor een Deen die twintig jaar terug op de bonnefooi naar Ne derland kwam. Iversen in bijna ac centloos Nederlands: „Ik was net klaar met mijn gymnasium en toe aan een korte time-out. Mijn zus, die getrouwd is met een Nederlander, nodigde mij uit voor een bezoek aan Amsterdam. Het modeklimaat, de sfeer, ik ben nooit meer weggegaan." Inmiddels heeft hij vijftien verkoop punten in Nederland, maakt hij car rière in Denemarken, Japan, België en Duitsland en runt hij een bloei ende webwinkel. Verder maakt Iversen zich soms zorgen om de opmars van de prijs vechters in de modebranche. „H&M, Zara, Primark, ze zorgen met hun massaproductie voor een mentale verandering bij de consument. Men sen koesteren hun kleding niet meer, ze zien het vaker als wegwerpartikel. Zelfs als je een aankoop niet één keer draagt, is dat niet erg: ach, het kostte toch maar 10 euro. Ik vind dat jam mer. Klanten moeten zich realiseren hoeveel tijd, moeite en energie ge moeid is met het maken van jeans. Of dat nou een spijkerbroek voor 10 euro is of één van 300 euro. Ik koester mijn kleren, wil ze langer dan een seizoen bij me hebben. Daarom zorg ik er voor dat veel van mijn ontwerpen tijdlozer en multifunctioneel zijn." UITHOORN Een3 -jarig meisje is gisteravond gewond geraakt bij een steekincident in een woning in Uithoorn. Het slachtoffer is buiten levensgevaar, meldt de politie. Zeker één verdachte is op de vlucht geslagen. Het zou gaan om een vrouw met kort blond haar. Zij zou op een gele fiets zijn weggevlucht. De politie sluit niet uit dat de dader een bekende is van de familie. Niet lang na het incident kwa men er berichten dat zo'n 300 meter verderop iemand op straat werd gereanimeerd. „Het gaat om een vrouw die zelfmoord heeft gepleegd", aldus de politie. Getuigen meldden op Twitter dat daar ook de gele fiets is aan getroffen. BBh^ Drielandenreis Vorstendom Andorra Toscaanse Hoogtepunten Kroatische Bloemenrivièra Zuid-Polen en Krakau Het Isle of Wight, Devon Cornwall www.dejongintra.nl/busreizen HILVERSUM Een longarts van het Tergooi Ziekenhuis in Hilver sum krijgt een waarschuwing, na behandeling van de 21-jarige Ro gier Mooij die in november 2014 onverwacht kwam te overlijden. Dat maakte het Regionaal Tucht college Amsterdam gisteren be kend. Daarmee is de klacht van de In spectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) tegen de arts deels gegrond. De longarts is als supervisor van de arts-assistent tekortgeschoten door de jonge patiënt niet zelf te zien, bepaalde het medisch tucht college. Hoewel de longarts in zijn supervisie is tekortgeschoten, gaat het volgens het college te ver om uitsluitend de longarts verant woordelijk te houden voor het ontbreken van goede zorg. Daarom volstaat het college met een waarschuwing. De arts vindt dat hij het onder zoek van Mooij over mocht laten aan de arts-assistent. Zij was, vol gens de longarts, voldoende erva ren. Daarnaast was het niet duide lijk dat de gezondheidssituatie van de jongen acuut was. De long arts zegt dat het plotselinge over lijden van Mooij door niemand te voorzien was. Vraagtekens Hoewel de longarts de enige is die zich heeft moeten verantwoorden voor het Regionaal Tuchtcollege Amsterdam, zijn er volgens het tuchtcollege vraagtekens te plaat sen bij meerdere stappen die ge nomen zijn tijdens de zorg voor Mooij. De organisatie van het zie kenhuis heeft ook een belangrijke rol gespeeld. woensdag 22 maart 2017 GO Hakenkruisrel was 'vergezocht' Annemart van Rhee Amsterdam Koningin Maxima draagt graag creaties van Iversen. Over de print op de grijze jasjurk was ophefFOTO ANP 10-daagse busreis Reiscode: ebnau02 vanaf€ 599 p.p. 10-daagse busreis Reiscode: ebsodOl vanaf€ 599 p.p. 10-daagse busreis Reiscode: ebmtm02 vanaf€ 599 p.p. 10-daagse busreis Reiscode: ebopa03 vanaf€ 599 p.p. 10-daagse busreis Reiscode: ebszc02 vanaf€ 599 p.p. 1 O-daagse busreis Reiscode: eegb307 vanaf€ 799 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur {trt) Reissom excl. 19.50 reserveringskosten en €2,50 Calamiteitenfonds Iversen heeft inmiddels vijftien verkooppunten in Nederland en een bloeiende webwinkel, fotoshodycareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13