FC Axel krijgt tik van Dauwendaele Kloetinge gaat aan kop Hekkensluiter Spui wint weer eens 12 ZONDAG DERDE KLASSE De derby komt maar moeizaam op gang. Bert den Hamer kroont zich in het slotkwartiertot matchwinnaar. m Dauwendaele, dat aantrad met een aantal spelers uit het tweede, kwam via Steven Visser na zeven minuten op t-o. Met een kopbal uit een corner hielp David De- storme FC Axel na rust aan de 1-1. Tien minuten voor tijd maakte Je roen van de Schelde na een goed uitgespeelde aanval de 2-1. Prinsenland-Bruse Boys 3-0: Bruse Boys kreeg vlak na de aftrap een grote kans op de 0-1, maar daarna liet Bru zich op felheid af troeven. Nicky de Frel bezorgde Bruse Boys met goals in de 8ste en 40ste minuut al kopzorgen. Ook de tweede helft bleek de offday van de koploper zich voort te zet ten en in de 88ste minuut strooide Brandon Schippers nog wat zout in de Bruse wonden. De ploeg heeft de koppositie ech ter nog stevig in handen. De equipe van trainer Marco Groene- veld staat na achttien speelronden op 38 punten. Nummer twee Den Bommel volgt op acht punten, net als Serooskerke en Klundert. Die ploegen hebben echter een wed strijd meer gespeeld. Oostkapelle-SSV'65 0-2: „Een onverdiende nederlaag. We heb ben de eerste helft veel kansen ge creëerd", aldus Oostkapelle-trai- ner Jaimy van Bloppoel. Sjoerd Verhulst, Rens Maljers en Arjen Pattenier verzuimden de 1-0 te maken. „Een klein foutje bij ons werd afgestraft", keek Van Blop poel terug op de 0-1 van Richard Schouten in de 56ste minuut. Rick Mulder besliste korte tijd later het duel definitief. DBGC boekte de vierde zege op rij, maar lange tijd leken de twee aanvallend ingestelde teams op 0-0 af te stevenen. In de 77ste mi nuut werd er een fout begaan op Jeroen Sep, waarna DBGC een pe nalty kreeg. Bas Abresch scoorde. Daarna werd André Siereveld bij de bezoekers nog uit het veld ge stuurd. Meeuwen was de morele winnaar. Al na drie minuten raakte Eric Fuanani namens Klundert de paal. „We doen onszelf tekort", liet Klundert-leider Ad van Win gerden weten. Waar De Meeuwen nauwelijks kansen kreeg, had Klundert via Van Laarhoven, Ve ger, Jeffrey van Wingerden en Fuanani het duel naar zich toe kunnen trekken. Bruse Boys heeft de koppositie ook na de 3-0-nederlaag nog stevig in handen duel werd in Den Bommel afge werkt omdat op 8 oktober 2016 het duel ook werd omgedraaid. Na 35 minuten leidde Nieuwdorp door goals van Martijn de Goffau en Stefan van de Klooster met 2-0, maar via Johnno Bakker kwam Den Bommel terug. In de 68ste minuut zette Bakker ook de 2-2 op het scorebord. In de 90ste minuut maakte Roderick Gakeer hands bij een Flakkeese doelpoging. Gakeer kreeg rood, Den Bommel een pe nalty en Leon Breeman scoorde in twee instanties de 2-3. Zaamslag-Serooskerke 0-0: De wedstrijd verdiende geen win naar. Zaamslag kende een goed eerste kwartier waarin de ploeg onder meer via Niek Luime goede kansen kreeg. Serooskerke was in de 67ste minuut dicht bij de 0-1, maar een inzet belandde op de paal. In de extra tijd claimde Zaamslag, na een actie van Mario de Fouw, nog een strafschop. Scheidsrechter Stoffel Schipper weigerde de bal op de stip te leg gen. De onlangs ontslagen Terneuzen-trainer Michel Leonhart liet vorige week in deze krant optekenen dat deze derby een prooi zou worden voor zijn ex-club, die zich volgens hem kon opladen voor affiches als deze. Leonhart kreeg gelijk, want Terneuzen had met name in de eerste helft het initiatief en speelde met veel strijdlust. Tien minuten voor tijd deelde Bert den Hamer de genadeklap uit. De grootste glimlach kwam na KARAKTERISTIEK afloop logischerwijs van het gelaat van Den Hamer, die deze winter stop het Belgische Zelzate ver ruilde voor de rood-zwarten. De middenvelder poeierde de bal met zijn mindere linker van binnen de zestien knap in de bovenhoek. „Ik dacht eigenlijk dat ik de bal na de controle niet meer kon raken", vertelde Den Hamer, die na zijn doelpunt ook de wisselspelers zag meedelen in de feestvreugde. Terneuzen boekte na de trai nerswissel alweer de derde zege op rij en gaat nu samen met leider Cluzona aan kop in de derde peri ode. Den Hamer: „Toch merk je niet echt veranderingen. Ja, we zijn iets anders gaan spelen en de sfeer is door de resultaten natuur lijk beter. Maar vandaag had ik Philippine wat sterker verwacht." In die woorden kon Philippine- trainer Dennis de Nooijer zich wel vinden. De gedeelde nummer twee van de ranglijst haalde uit de laatste vijf wedstrijden liefst twaalf punten, maar maakte giste ren weinig aanspraak op de winst. „Een gelijkspel was voor ons het maximaal haalbare, want we brachten niet wat we de laatste weken wel konden. Terneuzen had het initiatief, al hadden we het redelijk onder controle. De minst slechte ploeg heeft vandaag ge wonnen. Voor het publiek was het denk ik een teleurstellende mid dag", gaf De Nooijer zijn duide lijke mening. Kloetinge-VVGZ 2-1: Dol van vreugde rolde Daan Esser (32) over het hobbelige hoofdveld van het Wesselopark. De invaller had Kloe tinge net in extremis naar de 2-1- zege op WGZ geschoten. Om 16.17 uur was Kloetinge nog de ploeg die voor de derde keer punten zou gaan verspelen. Door verzilverde straf schoppen van Remco van Tiggele en Jasper Huisman leek de ploeg het na een gelijkspel en een neder laag in de laatste twee speelronden ook tegen de bezoekers uit Zwijn- drecht met een punt te moeten doen. Maar om 16.18 uur was datzelfde Kloetinge plots de trotse medekop loper van de eerste klasse C. Tom de Bonte werd in het strafschopgebied gevonden met een snel en slim ge nomen vrije trap, de aanvaller legde de bal terug op invaller Daan Esser en die knalde de bal in de rechter hoek. Esser:„Dit ene momentje kan het verschil maken richting het einde van het seizoen. Dat is het mooie aan voetbal." MZC'11-GRC'14 4-6: MZC'11 had zaterdag een knappe comeback in huis tegen GRC14. Van 1-4 werd het weer 4-4. Toch ging de ploeg met 4-6 onderuit. Door een hat trickvan Ramon Janson en een goal van Jeroen de Wild scoorde MZC'11 vier keer. Maar dat was onvol doende voor een goed resultaat. „We hebben veel grote kansen gehad", vertelde trainer Alexander an Keulen. „We verdienden het niet te verliezen. We hebben ons in de tweede helft echt heel goed her steld. Daarvoor verdient de ploeg een groot compliment." Op 3 december vorig jaar won Spui. Zaterdag kwam daar voor de hekkensluiter in de vierde klasse A een tweede overwin ning bij. De Zeeuws-Vlamingen waren met 0-1 te sterk voor MZVC en kwa men daarmee op negen punten. Cadzand gaf in de vierde klasse B een 2-0-voorsprong weg tegen Vosmeer en moest het doen met een gelijkspel: 2-2. MZVC-Spui 0-1: Een minuut voor rust knalde Kevin Segher Spui op voorsprong met een schot net onder de laat. De Middelburgse thuisploeg kon nog uren door spelen, maar de bal wilde er maar niet in voor de thuisploeg. Spui kreeg hierdoor energie en ver trouwen en sleepte zo de tweede zege van het seizoen binnen. Cadzand-Vosmeer 2-2: Hekken sluiter Cadzand begon goed aan de wedstrijd en Maxim Wille zorgde voor de openingstreffer. Het elftal van David Almekinders liet het na om de wedstrijd in het slot te gooien. Wille maakte er nog wel 2-0 van, maar dankzij twee benutte strafschoppen van Jeffrey Kruf kwam Vosmeer toch nog langszij. TO* RHRP maandag 20 maart 2017 In de tweede klasse E waren de Zeeuwse teams uit het lin kerrijtje behoorlijk van slag. Koploper Bruse Boys bla meerde zich met een 3-0-ne- derlaag bij Prinsenland en FC Axel verloor met 2-1 bij FC Dau wendaele. Serooskerke kwam niet verder dan 0-0 bij Zaam- slag en Nieuwdorp ging onder uit bij Den Bommel. Klaas Verspoor Vlissingen FC Dauwendaele-FC Axel 2-1: DBGC-Terneuzense Boys 1-0: Klundert-De Meeuwen 0-0: De Nieuwdorp-Den Bommel 2-3: Het 'Minst slechte ploeg Juriën Dam Terneuzen Terneuzen-Philippine 1-0 (0-0). 82. Bert den Hamer 1- 0. Scheidsrechter: Uitter- hoeve (Hoedekenskerke). Gele kaarten: Rademaker, Waebeke, Michielsen (Ter neuzen). Vanhijfte (Philip pine). Rode kaart: 87. Ver- straeten (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 400. Terneuzen: Geensen; Poortvliet (78. Verstraeten), Van Uijtrecht, Buize, Michiel sen; De Kok (85. Van Leeu wen) Den Hamer, Waebeke, Rademaker; Verwei, Kiran. Philippine: Rijkeboer; Van Asten, Vanhijfte, Waterman, Lammertijn; Yilmaz (70. Slab- bekoorn), Van der Meulen, Van Bremen; Van de Wege, De Meijer, Van Hecke. Kloetinge heeft uitstekende zaken gedaan in de eerste klasse C. De Bevelanders won nen zaterdag in eigen huis met 2-1 van VVGZ en zagen koploper Rijsoord opnieuw onderuit gaan. Daardoor gaan Kloetinge en Rijsoord nu gezamenlijk aan kop. MZC'11 trok in een spekta kelstuk tegen GRC'14 aan het kortste eind: 4-6. Mitchell Minnaard en Daniel Vervelde Kloetinge en Zierikzee Robin Hamelink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73