Tips van de week QUIZ in de spotlight Film met muziek, documentaire, mooi concert mensen en rechercheurs. Hij deed maanden research en veel van de overvalscènes in Heat zijn zo realistisch dat - naar verluidt - echte misdadigers ze naderhand hebben geïmiteerd. Scherper Waarom deze versie de benaming director's definitive edition kreeg, heeft te maken met de ingrijpende restauratie, waardoor de film veel scherper oogt Idan eerdere dvd-versies. Mann heeft de verleiding weerstaan om er extra scènes in te lassen. Heat is met 170 minuten al aan de lange kant. De scènes, die los van de film op de blu-ray staan, zijn ook niet allemaal even urgent. Wel worden enkele familiesituaties van de criminelen beter uitgelegd. Ook wordt duidelijk dat zij na de laatste overval naar Ierland wilden vluchten. Collega's van Mann grijpen wel naar de mogelijkheden om hun films langer te maken of voor een andere vertelwijze op dvd te kiezen. Zo zijn van Blade Runner vier versies - variërend van The Director's Cut tot en met The Final Cut - in omloop. Heat heeft die poespas niet nodig en staat als film nog steeds recht overeind. II c. Soof BIJ STEFAN OP REPEAT ABZAG'T magazine 27 In gesprek De scène met Robert de Niro en Al Pacino is een klassieker. Links regisseur Michael Mann. Go Back to the Zoo was in 2011 even de populairste band van het land. Al snel waren Lars Kroon, Bram Kniest en Cas en Teun Hiel tjes het beu. Twee jaar geleden werden ze opnieuw geboren als een snerpend harde punkband: St. Tropez. Onlangs verscheen Debate, met vier nieuwe, politieke songs; alle kort en vooral hard. Niet geschikt voor alle oren, maar het blijft een genot het viertal te horen spelen wat hun hart hen ingeeft. Voor in de agenda: de korte documentaire A Story About My Eyes, van regisseur Guido Hendrikx gaat op 1 april in première in der tien filmhuizen als voorfilm. Daarna is de documentaire op 5 april te zien tijdens de opening van het Go Short filmfestival. Macy Gray speelt in zalen (woensdag Para- diso, donderdag TivoliVredenburg) waarvoor ze vijftien jaar terug veel te groot was. Haar album On How Life Is, was het beste soul- popalbum van 1999, maar ze overtrof die prestatie nooit. Niettemin: live zingen kan ze! Onder de titel Eyeshadow presenteert het Amsterdamse Filmmuseum Eye maandelijks films en bands. De muziek en de films wor den met elkaar verbonden door de onder linge sfeer. Volgende week de film Drive met een optreden van BEA1991. Chantal Janzen speelt in de romantische komedie Het Verlangen. Het is niet de eerste keer dat Janzen een rol in een romcom heeft. In welke film productie was zij niet te zien? a. Alles is Liefde b. Pak van mijn Hart d. Alles is Familie p pjooMiuy Iris Hond - What the World Needs Now Fraaie, kleine pianouitvoering van de Burt Bacharach- klassieker. Dient als titelsong van het sympathieke, door Leo Blokhuis bedachte, online platform, dat wil bijdragen aan 'een liefdevol klimaat in ons land'. Quarry De misdaadserie Quarry van betaalzender HBO, nu uitge bracht op blu-ray, volgt Vietnamveteraan Mac Conway die na zijn terugkeer verstrikt raakt in een web vol intriges en misdaden. Met de altijd voortreffelijke Peter Mullan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 85