DENKPLEIN llLlJdslfffJZJfJ. fjJ II dJiüDi*a£HPu.fja£ i/afs 7 verkiezingen met drie zetels winst Kamer in „Ik zal niet zeggen dat het groei ende racisme en xenofobie gelijke trekjes vertoont met de nazi-peri ode, maar het is in Nederland wel een probleem." Veel Nederlanders krijgen kippenvel van Denk. De partij zou de verschillen tussen ten zijn. Mensen die voorheen niet gingen stemmen, vervreemd wa ren van de democratie en politiek, hebben nu hun stem laten horen. Ze voelen zich aangesproken door onze boodschap." autochtonen en allochtonen vergroten. Toen Tunahan Kuzu recent cam pagne voerde in Dordrecht, trof hij een Neder landse vrouw die na enige aarze ling een gesprek aanknoopte. „Dat durfde ze aanvankelijk niet. Ze vond ons enge mensen", vertelt hij op het partijbureau. „Dat is een sfeer die bij sommige mensen is gecreëerd. Daar sluit ik mijn ogen niet voor." „Dat klopt. Het overgrote deel van onze achterban spreekt Neder lands, maar ook degenen die de Nederlandse taal onvoldoende machtig zijn, willen wij bereiken. Zij kregen geen andere boodschap hoor. Keurig Nederlands onderti teld ook." Natuurlijk zijn er ontwikkelingen in Turkije waar je vraagtekens bij kunt zetten „Ik denk dat het Denk stemmen heeft opgeleverd én heeft ge kost." „Ik heb die nacht tweets ver stuurd waarin ik opriep rust en kalmte te bewaren. Ik heb contact gehad met Aboutaleb en hem ge vraagd geen geweld te gebruiken tegen demonstranten. De dag erna heb ik een ziekenbezoeken afge legd bij mensen die gewond zijn geraakt." „Ik neem aan dat dit nog aan de orde komt bij een Kamerdebat." „Nee, Nederland is geen fascis tisch land. Niet alle Nederlanders zijn nazaten van nazi's." Kuzu opent Twitter op zijn mo bieltje. „Kijk hier: 'die Kuzu is vrouwonvriendelijk'. Een ander voorbeeld: 'hij doet neerbuigend naar vrouwen'. Waar komt dat beeld vandaan? Mijn vrouw zou me een klap op mijn hoofd geven. Mensen noemen mij een gevaar voor Nederland." „Onbekend maakt onbemind. Wij openen onze armen voor 17 mil joen Nederlanders. Het be lang van mij is ook het belang van jullie. Onze boodschap moet ook gedragen worden door mensen die er niet zo uitzien als ik." „Daar ben ik trots op. Iedere Ne derlander zou daar trots op moe- „Wij gaan geen koren op de molen van een diplomatiek conflict gooien. Het is belangrijk dat wij el kaar tegenkomen, met elkaar kun nen leven, ook als je verschillende inzichten hebt." „Die 'gematigde' moslims doen dat ook. Maar het is nooit genoeg. Het gaat altijd weer over dat hard nekkig frame van de 'lange arm van Ankara', terwijl wij dat al zo vaak ontkend hebben. Ik wil niet dat mensen met een Turkse ach tergrond op hun werk met een schuin oog worden aangekeken en verantwoordelijk worden gehou den. Dat gebeurt wel: Rutte met zijn 'pleur op', Wilders met het Koranverbod, Roemer met 'de in tegratie is mislukt'. De nieuwe ge neratie zegt: dat pikken we niet." Voor mensen die onze recht staat koesteren, is het moeilijk landgenoten een leider te zien aanmoedigen die bezig is vrijhe den in eigen land in te perken. „Natuurlijk zijn er in Turkije ont wikkelingen waar je vraagtekens bij kunt zetten. Maar als ik zeg dat we vredig binnen de kaders van de rechtstaat met elkaar samen moe ten leven, ben ik dan aan het pola riseren? Ben je een keer genuan ceerd, is het weer niet goed." „Ik hoop dat dat wel gaat gebeu ren. Deze rel is slecht voor de Turkse Nederlanders in Nederland en de Nederlanders in Turkije. De- escalatie blijft van belang." 499,- 10 dagen Istrië Opatija 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 599,- 799,- 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 12 dagen Peniscola Costa del Azahar 12 dagen Rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen 12 dagen Rondreis Griekenland zaterdag 18 maart 2017 'Ons belang ook jullie belang' Niet alle? Hanneke Keultjes Laurens Kok Rotterdam U heeft ook campagnespotjes op de Turkse tv vertoond? Denkt u dat Denk heeft geprofi teerd van de Turkijerel? Wat heeft u gedaan? U suggereert dat Rutte op een clash heeft aangestuurd. Heeft u daar ook bewijs voor? Is Nederland fascistisch? Dat is wel erg cryptisch. Hoe komt dat? Dat lukt nog niet echt. Denk heeft het vooral goed gedaan in wijken waar veel migranten wonen. Daar werd uw partij de grootste. Volgens Tunahan Kuzu opent zijn partij Denk de armen voor 17 miljoen Nederlanders, fotomarcodeswart De politiek zei: hier is een grens overgegaan. Waarom u niet? Zoals na iedere aanslag door een radicale moslim van gema tigde moslims wordt gevraagd om het af te keuren? Premier Rutte wil eten met zijn Turkse collega. Erdogan zegt dat dat niet gaat gebeuren. Bij Bolderman A' aanbetalen niet verplicht! \t Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 10, 24 april 8, 22 mei 5,19 juni etc. Vertrekdata: 10,17,24 april •Tj25 1- 8'1522 mei/5,12,19 juni etc. v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 10 april 8 mei 5 juni/3, 31 juli etc. Vertrekdata: 10 april 5,19 juni 28 aug 11, 25 sept etc. Ip'T brochure en (0318)58 09 58 M» - °e 'nBen' www.bolderman.nl Prijs p.p. q.b.v.supers, kamer excl. Calamiteitenfonds b reserveringskosten Vertrekdata: 17 april 15 mei 12 juni 10 juli etc. Vertrekdata: 17 april 1,15, 29 mei11, 25 sept/9 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7